Na dno nocy

Night Probe
dirk pitt, cusser
Miranda

Inne wydania

Maj 1914 roku. Luksusowy liniowiec tonie po zderzeniu z innym statkiem. Tego samego dnia pociąg ekspresowy linii Manhattan spada z uszkodzonego mostu do rzeki Hudson. Wraz z nimi znikają jedyne egzemplarze tajnego traktatu pomiędzy USA a Wielką Brytanią.
Rok 1989. Dirk Pitt wpada na trop zaginionego dokumentu. Ujawnienie treści traktatu może zadecydować o przyszłości Ameryki...

źródło opisu: Amber

gwiazdka | 2015-08-21
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

„Na dno nocy" nie wyróżnia się ani pozytywnie ani negatywnie na tle serii. Powieść zawiera kilka naprawdę ciekawych pomysłów, sam historia może nie jest do końca wiarygodna, ale akurat tej serii nikt nie czyta dla wiarygodności. Tym razem sporo polityki, trochę przygody i początkowo mało Dirka Pitta, potem już wszystko wraca do normy. Wadą książki były dla mnie sylwetki kobiet- tak naprawdę mamy dwie, ale ich postaci nie przemawiają do mnie, pan Cussler jak zawsze gubi się w tej specjalności. Mimo wszystko „Na dno nocy" czyta się dobrze, zakończenie też typowe, może tym razem bardziej osłodzone.

Marduk | 2016-04-09

Mój debiut jeśli chodzi o książki Cusslera. Po niej przeczytałem jeszcze -naście jego powieści, z których zdecydowana większość była dużo lepsza, ale to właśnie "Na dno nocy" zobligowało mnie do tego, żeby po nie sięgnąć. Za to jedna gwiazdka więcej...

Mey-Mey | 2015-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Podchodziłam do tej książki trochę sceptycznie - nigdy nie pałałam specjalnym uczuciem do tego typu literatury i na początku czytanie szło mi opornie; dużo zawiłości politycznych, mnogość postaci, technologicznych nowinek, tajemnic, zagadek, w których nierzadko trudno było mi się połapać. Natomiast później, gdy wciągnęłam się w politykę i intrygi, czytanie było przyjemnością. Jedynym zgrzytem była postać Heidi Milligan - durna baba, która każdemu wskakuje do łóżka, a jej wartość w całej historii ogranicza się jedynie do zapoczątkowania akcji.

Bardzo dobra powieść. I na pewno sięgnę po kolejne książki autorstwa Clive'a Cusslera. Polecam każdemu.

Elfik Book | 2015-04-19

Jeden dzień, dwie katastrofy – zatonięcie statku oraz wybuch mostu, przez który jechał pociąg. Katastrofy zdarzają się często. Jednak coś łączy te dwa tragiczne wypadki... Dopiero po siedemdziesięciu latach, gdy wszyscy już zapomnieli, pewna młoda studentka trafia na dziwny list, który zmieni jej życie i zaprowadzi w rejony nieznane oraz pełne mrocznych tajemnic. Czy uda się rozstrzygać sprawę dwóch katastrof sprzed siedemdziesięcioleciu lat? Czy Dirk Pitt podała niemożliwemu? Czy Stany Zjednoczone mogą pozostać nadal zjednoczone?

Sensacja jest gatunkiem, który czytam rzadko, lecz z wielką przyjemnością. O "Przygodach Dirka Pitta" słyszałam wiele dobrego, ale niestety nigdy wcześniej nie miałam okazji poznać tego sławnego bohatera literackiego. Dlatego bardzo się cieszę, że "Na dno nocy" trafiło w moje ręce. Nareszcie mogłam sama się przekonać, czy warto spędzić czas z Dirkem i jego dziwnymi przygodami. I mogę powiedzieć, że mimo kilku wad, jestem bardzo zadowolona z zapoznania...

krokropka | 2013-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2013

Jak zwykle Cussler mnie nie zawiódł. Szkoda, że nie miałam czasu przeczytać od razu całej powieści. Dłuższe przerwy w czytaniu jednej książki nie pomagają w poukładaniu w głowie całej historii. Czasem musiałam wracać do wcześniejszych momentów, żeby przypominać sobie kto jest kim. Cussler ma to do siebie, że opisując działania głównego bohatera często opiera się na szczegółowych opisach sprzętu i jego działaniu, dzięki czemu możemy sporo dowiedzieć się o tym, czym nasz świat tak właściwie dysponuje. Pomimo ogromu informacji technicznych książkę czyta się lekko, a chęć dowiedzenia się jak rozwiązano zagadkę sprawia, że kładąc się spać po przeczytanym fragmencie wyobrażałam sobie dalszy ciąg. :) Nic, tylko sięgnąć po kolejną pozycję Cusslera.

Jagvet | 2012-11-05
Przeczytana: listopad 2002

Jedna z niezapomnianych książek, którymi zaczytywałem się niemal dekadę temu. Do dnia dzisiejszego pamiętam niektóre wątki, a to najlepszy dowód na to, że książka jest oryginalna (mimo klasycznego dla Cusllera powielania schematów) i fascynująca. Pamiętam jak dziś te kilka (może 3-4) jesienne wieczorki kiedy czytałem ją. Cóż... będę musiał po nią kiedyś ponownie sięgnąć:)))

123tomek | 2015-08-07
Przeczytana: 24 lipca 2015

Kolejny tom przygód Dirka Pitta ponownie wnosi sporo akcji. Dawno zapomniane katastrofy statku pasażerskiego oraz pociągu spadającego z mostu w pierwszej chwili wcale nie są ze sobą związane. Po 75-ciu latach przypadek sprawia, że odnajdują się informacje na temat tajnego traktatu, który może odwrócić losy USA a kluczem są obie katastrofy. Wielka Brytania stara się nie dopuścić do ujawnienia traktatu nawet za cenę życia wielu postronnych osób. Jak zwykle na horyzoncie pojawia się Dirk Pitt z ekipą otrzymując zadanie zdobycia oryginałów dokumentów.
Zakończenie jak zwykle zaskakujące, choć może, jak to często bywa w polityce, nie do końca "czyste".

Jacek | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Ciekawe połączenie wątków pozornie niezwiązanych ze sobą, szybka akcja, ciekawy styl - to znaki firmowe Clive Cussler'a. W tej książce jest wszystko czego oczekują fani tego pisarza. Idealna na dwa popołudnia w sytuacji kiedy chcemy oderwać się od dnia codziennego.

beben1910 | 2012-11-23
Przeczytana: 2010 rok

Dobra książka, Cussler trzyma poziom. Nie jest to mistrzostwo świata, ale da się czytać. Zaskakujące rozwiązanie zagadki:)

Anna Kosmal | 2013-06-21
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Jak każda książka Cusslera świetna.