Flesz. Zbiorowy akt popświadomości

Wydawnictwo: W.A.B.
978-83-7414-654-8
proza polska, powieść
Szarlotta

Kawa i ciasteczka. Ekskluzywny magazyn na stole. Wokół stołu - kobiety, w różnym wieku i o różnym temperamencie. Jedne nieśmiałe, inne zadziorne. Łączy je jedno: lubią plotki i ploteczki z wielkiego świata. O hollywoodzkich gwiazdach i rodzimych celebrytach. Taka wiedza, kto, z kim i dlaczego, budzi ogromne emocje. Bo jak być obojętną wobec nieprzyzwoicie drogich prezentów, które dostają ukochane gwiazdorów? Jak nie emocjonować się zdjęciem, na którym nie do końca widać, czy miała majtki, czy nie... "Kocham takie gazety, bo budzą refleksje. Tak to by człowiek biegł przez życie i nawet nie zdążył pomyśleć" - mówi jedna z kobiet biorących udział w badaniu fokusowym przed wprowadzeniem na rynek magazynu "FLASH". I faktycznie, rozmowa o artykułach bardzo szybko zamienia się w opowieści z życia uczestniczek. O pięknej córce, która mogłaby zrobić karierę modelki, o braku gustu, perypetiach ze zmianami nazwiska po kolejnych mężach, cennym zegarku przypadkiem znalezionym na ulicy. I oczywiście o zdradach, miłości, pieniądzach i seksie. Kobiety dzielą się problemami, rozczarowaniami, sekretami...

Renata | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sprzedam
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Jeśli ktoś chce powtórki z rozrywki, to proszę bardzo. To książka o naszym społeczeństwie. O naszym czczym gadaniu, plotkowaniu, obgadywaniu i domowych teoriach spiskowych. Tak jest i ja też się wpisuję w ten schemat. Czytałam tę książkę jednak z pewną ulgą. Ze świadomością, że to tylko niewielki procent mnie ;)

synafia | 2015-03-26

Nie jest to książką porywająca. Ale na pewno - pouczająca. Połyka się ją szybko - jak pigułkę. A czyta - jak ulotkę informacyjną do tejże pigułki. To jakby lista skutków ubocznych kobiecości. Działań niepożądanych. Możliwych powikłań.

Ta pigułka jest gorzka do przełknięcia, zwłaszcza, jeśli sobie człowiek uświadomi, że sam nie jest wolny od wad i słabości, które wylewają się z książki potokiem.

Rzecz do przemyślenia.

Clea | 2012-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

rewelacyjna.
ale i przerażająca.

Joanna | 2011-10-01

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam.
Ilość stron: 196
Treść: do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Ciekawiła mnie forma w jakiej napisana jest ta książka, bo nigdy czegoś takiego nie czytałam.
Są to rozmowy o gazecie, w której są głównie plotki i nie tylko o gwiazdach. Ja takich gazet nie czytam, ale na pewno są osoby, które to interesuje. I dla takich osób jest ta książka. Mi nie za bardzo się podobała. Interesujące byłoby coś podobnego o kosmetykach, bo chyba nie ma takiego jeszcze (Ja nie słyszałam, a znam dużo książek o kosmetyce).
Podsumowując lektura tej książki nie zajmuje wiele czasu, więc jak kogoś ciekawi to warto przeczytać.

para_bolka | 2013-09-19
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Słaba, nieodkrywcza, odtwórcza. Licha i mizerna. Początek i zakończenie w postaci notatki prasowej to jedyne co skwitować można z uśmiechem. Szkoda czasu.

Anna | 2016-10-05
kamila ot | 2016-10-04