Czy te oczy mogą kłamać?

Okładka książki Czy te oczy mogą kłamać? Kamila Bondarenko
Okładka książki Czy te oczy mogą kłamać?
Kamila Bondarenko Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Oni (Kamila Andrzejak - Wasilewska) (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Oni (Kamila Andrzejak - Wasilewska) (tom 1)
Dlaczemu
2021-11-19
2021-11-19
romans milość

Lea Von Monti- córka bogatego Holendra, właściciela znanej marki win. Po zdanej maturze przeprowadza się do szczecina z przyjaciółmi gdzie będzie rozpoczynała studia.
Konrad – Brat właściciela stacji benzynowej. Tajemniczy mężczyzna w okularach których nigdy nie ściąga
Między bohaterami dochodzi do ostrej kłótni. Lea go policzkuje a chłopak jej grozi.

Co się tanie gdy ponownie się spotkają? Dlaczego chłopak nie ściąga okularów? Kim tak naprawdę jest Konrad? Czemu Lea ukrywa swoje prawdzie imię?

Typowa książka hate-love. Między bohaterami raz dobrze raz źle, tu się kłócą a parę kartek dalej całują, ich relacja jest bardzo dynamiczna. W książce znajdziecie Imprezy, wieloletnią przyjaźń, różnorodne emocje oraz to co dzieje się między głównymi bohaterami.
Autorka w tej książce ma lekkie pióro i pisze prostym językiem dzięki czemu fajnie, przyjemnie a przede wszystkim szybko się czyta. Zakończenie sprawia, że czytelnik od razu ma ochotę sięgnąć po kolejną część.

Co się tanie gdy...

🔥🔥 RECENZJA 🔥🔥

Kamila Andrzejak-Wasilewska
Tom 1

Lea to młoda, energiczna, pewna siebie i niezależna dziewczyna, otoczona kochającą rodziną i oddanymi przyjaciółmi. Natomiast Konrad ma w sobie wiele tajemnic, jego opryskliwość, chamstwo i bezczelność sprawiają że wywołuje w ludziach strach jednocześnie skutecznie odsuwając niechciane osoby od siebie. Tych dwoje są jak ogień i woda, niby nic ich nie łączy ale jakby się bliżej przyjrzeć to pasują do siebie idealnie. I choć ich pierwsze spotkanie nie należało do miłych i wartych zapamiętania to los postanowił połączyć ich drogi na dłużej. Czy uda im się naprawić trudną relację? Czy skrywane tajemnice wyjdą na jaw?

"Czy te oczy mogą kłamać" to niezwykle ciekawa i dynamiczna książka. Tu nic nie jest proste i łatwe. Tajemnice, niebezpieczne sytuacje i rosnące pożądanie sprawiają że czytasz i nie możesz się oderwać. Konrad swoim zachowaniem i podejściem do życia bardzo mnie intrygował. Lea natomiast sprawiała wrażenie niezdecydowanej ale bardzo dzielnej i odważnej młodej kobiety. Widać że autorka postawiła na bardzo wyraziste postacie, takie które wiele namieszają budząc sporo emocji a jednocześnie sprawią że czytelnik się w nich zakocha i ze mną tak właśnie się stało. Relacje tej dwójki zmieniają się w zastraszającym tempie, raz jest dobrze za chwilę źle co sprawia że czasem trudno za nimi nadążyć. Nie zmienia to jednak faktu iż ta historia jest naprawdę watra przeczytania. Ja nie będę wam zdradzać fabuły ale gwarantuję niezłą zabawę, fale skrajnych emocji i zapewniam że poznając zakończenie zapragniecie sięgnąć po tom drugi. Jeżeli lubicie książki z motywem hate-love to pozycja stworzona właśnie dla was.

🔥🔥 RECENZJA 🔥🔥

Kamila Andrzejak-Wasilewska
Tom 1

!!!Recenzja!!!

Każdy ma swoje jakieś bolesne tajemnice dotyczące swojej przeszłości lub sytuacji obecnej, która po ujawnieniu sprawia, iż ktoś z danej osoby się naśmiewa i mu dokucza. Natomiast będąc w związku, który uważamy za coś poważnego, to należy wszelkie sekrety wyjawić, by po pierwsze ktoś inny za nas tego nie zrobił, a po drugie relacja taka jest pełna niedomówień, wprowadza sztuczność w relacjach i brak pełnego zaufania.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Leę córkę bogatego właściciela znanej marki wina, która po maturze wraz z przyjaciółmi przeprowadza się do Szczecina. Rodzice bohaterki są po rozwodzie, ale pomimo tego oboje mają ze sobą dobry kontakt. Dziewczyna podczas jednego z wypadów do klubu przypadkiem poznaje tajemniczego mężczyznę, który cały czas nosi przeciwsłoneczne okulary i niestety nie wywarł na niej najlepszego wrażenia. Lea przegrała zakład z Lucy i była zmuszona przez miesiąc pracować za kasą pewnej stacji benzynowej. Jak się później okazało jednym z pracowników był Konrad, ten sam chłopak poznany wcześniej przez Leę. Jakie relacje nawiążą się pomiędzy głównymi bohaterami? Jaki sekret skrywa Konrad za swymi okularami? Dlaczego Lea podaje się za kogoś innego w miejscu swojej pracy? Co się jeszcze wydarzy? O tym w książce „Czy te oczy mogą kłamać?” autorstwa Kamili Andrzejak-Wasilewskiej.

Tajemnice

Autorka w swej książce ukazała, jak ciężkie przeżycia z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie ludzi. Często ofiary przemocy fizycznej lub psychicznej skutki działań oprawców (często rodziców) odczuwają przez całe swe życie. Takim przykładem w książce jest Konrad, którego ojciec katował swoich bliskich. Bohater w dorosłym swym życiu zachowywał się agresywnie oraz łamał prawo dla własnych korzyści. W jego przypadku były też i pozytywne zachowania, jak legalne prowadzenie nocnego klubu. Lea musiała podawać się za kogoś innego, ale o decyzji dotyczącej tego postępowania dowiecie się już w książce. Tak, czy inaczej zarówno Konrad, jak i Lea byli gotowi wyjawić swoje sekrety przed sobą, gdyż traktowali swoją znajomość dość poważnie i takie postępowanie powinno mieć zawsze miejsce, gdyż coś ukrywać można tylko przed obcymi osobami.

Podsumowanie

Opis książki może sugerować czytelnikowi, iż będzie miał do czynienia z romansem mafijnym, co będzie prowadzić do nieporozumienia skutkującego niechęcią do ewentualnej dalszej lektury. W tym wypadku otrzymujemy romans klasyczny z drobnymi elementami mafijno-kryminalnymi. W związku z powyższym za pierwszym razem przerwałem czytanie książki i powróciłem do niej po dłuższym czasie przerwy, zacząłem lekturę od nowa bez zaglądania do opisu i tak moim zdaniem powinno robić się w tym przypadku. Nie posiadając żadnego nastawienia, co do tego, jaką treść otrzymam za drugim razem zdecydowanie lepiej mi się ją czytało i pojawiły się wątki, które mnie zaciekawiły i przyciągnęły mą uwagę. W związku z tym, iż jest to taki gatunek, jak wcześniej wspomniałem, to nie znajdziemy w tej pozycji gorących scen erotycznych – nie mam z tym żadnego problemu, niemniej niektórzy czytelnicy sięgają wyłącznie po takie książki, więc warto o tym wspomnieć. Okładka zdecydowanie pasuje zarówno do treści, jak i tytułu książki, dzięki mężczyźnie w przeciwsłonecznych okularach i kobiecie zwróconej ku jego twarzy. Zakończenie stawia czytelnika w niepewności i skłania go po sięgnięcie po kolejny tom. Polecam pozycję wszystkim chętnym przeżycia trudnej, obleczonej w uczucia historii dotyczącej dwojga młodych ludzi i ich przyjaciół.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Kamili Andrzejak-Wasilewskiej oraz Wydawnictwu Dlaczemu.

!!!Recenzja!!!

Witajcie ❤️

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką @andrzejak_wasilewska_autor i od razu Wam zdradzę jedno - bardzo udane, „Czy te oczy moja kłamać” to pierwsza częścią trylogii, która przeczytałam dosłownie na raz, nie mogłam się oderwać.

Lea dziewczyna pochodząca z bogatego domu, wraz z przyjaciółka Lucy i jej starszym bratem Danielem przeprowadzają się po maturze do Szczecina, do cudownego mieszkania kupionego przez rodziców. Dziewczyny przez wakacje pragną zapoznać się trochę z miastem i skorzystać z najdłuższych wakacji w życiu przed rozpoczęciem roku akademickiego. Dziewczyny już pierwszego wieczoru lądują w dyskotece, gdzie alkoholu sobie nie żałują😀. Tam pierwszy raz Lea wpada na Konrada - typowego bad boya w ciemnych okularach, który robi na niej potwornie pierwsze wrażenie. Wracając do domu przyjaciółki wymyślają zakład, ta która przegra musi iść do pracy i pech chciał, że przegrywa Lea. Lucy znajduje jej prace na stacji benzynowej. Lea idąc na rozmowę wpada na Konrada, który jak się okazuje też tam pracuje. Początek tej znajomosci jest koszmarny. Jak Lea poradzi sobie z tym bezczelnym chłopakiem? Jak skończy się ich historia?

Muszę Wam powiedzieć, że Konrad mimo swojego chamskiego zachowania, trochę mnie oczarował, podobało mi się jak bronił swoich sekretów, jak zabiegał o względy dziewczyny. Nie będę Wam za dużo pisać aby nie zdradzać szczegółów - które są ekstra 🔥.
Jestem wdzięczna, że mam w ręce już druga cześć tej historii, bo ona jest tak wciągająca, że nie wytrzymałabym czekania.

Polecam Wam tą luźna, przyjemna momentami bardzo życiowa książkę, gwarantuje Wam świetna zabawę, a emocje będą tak duże, że będziecie mogli zapomnieć o kawie 😂.

Witajcie ❤️

😎Recenzja 😎

Autorka

@andrzejak_wasilewska_autor

Wydawnictwo
@_dlaczemu

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką ❤️ i bardzo pozytywne.

Los uwielbia bawić się z człowiekiem w kotka i myszkę.
Ona – córka bogatego Holendra
On – brat właściciela stacji benzynowej
Lea van Monti jest córką właściciela znanej marki wina. Po maturze wraz z przyjaciółmi przeprowadza się do Szczecina, gdzie ma rozpocząć studia prawnicze. Ale najpierw wakacje!
Na imprezie w klubie spotyka tajemniczego Konrada w ciemnych okularach. Dochodzi między nimi do kłótni, a dziewczyna pod wpływem gniewu, policzkuje go.
Wściekły brunet ostrzega, że jeśli jeszcze kiedyś spotka ją w tym mieście, zapłaci mu za to.
Jak bardzo to przypadkowe spotkanie wywróci ich życie do góry nogami?

Historia z love - hate .Relacje bohaterów książki jest dynamiczna
Lea młoda dziewczyna i Konrad mężczyzna z przeszłością i tajemnicą .Poznają się w klubie i już od pierwszego spotkania czują do siebie niechęć .Z czasem Konradowi coraz bardziej podoba się dziewczyna .Lea z początku bardzo niechętna do mężczyzny ale później po bliższym poznaniu zaczyna coś czuć do niego.Co z tego wyniknie?
Ta książka jest o miłości i nienawiści.
O akceptacji samego siebie.Te okulary są tylko przykrywką dla pięknych oczu tak różnych od siebie.
Przepiękna historia młodych ludzi z dwóch różnych światów.Czy będą do siebie pasować ? Co zwycięży miłość czy nienawiść ?
Bardzo dziękuję autorce za świetną książkę i okazje poznania ich bohaterów ❤️❤️❤️😎😎😎

Zapraszam niebawem na recenzję tomu 2

Dziękuje również Wydwanictwu @_dlaczemu za egzemplarz do recenzji 😍😍😍

😎Recenzja 😎

Autorka

@andrzejak_wasilewska_autor

Wydawnictwo
@_dlaczemu

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką ❤️ i bardzo pozytywne.

Los uwielbia bawić się z człowiekiem w kotka i myszkę.
Ona – córka bogatego Holendra
On – brat właściciela stacji benzynowej
Lea van Monti jest córką właściciela znanej marki wina. Po maturze wraz z...

Do tej serii przymierzałam się już kilkukrotnie. Dzięki uprzejmości autorki oraz Wydawnictwa Dlaczemu, w końcu miałam okazję ją przeczytać i zaspokoić ciekawość co kryje się za tym tytułem.

Lea to rozpieszczana przez rodziców 19 latka, która przeprowadza się do Szczecina, aby rozpocząć studia, przed którymi planuje zrobić sobie wakacje z przyjaciółką. Na pierwszej imprezie, przypadkowo trafia na tajemniczego mężczyznę, który oczy skrywa za ciemnymi okularami. Dochodzi między nimi do sprzeczki. Gdy Lea podnosi na mężczyznę rękę, ten obiecuje jej, że zniszczy jej życie. Czy dotrzyma słowa?

Motyw hate-love, który jest przewodni w tej pozycji jest ciekawie rozwinięty, aż czuć niechęć między postaciami, choć niewątpliwie stopniowo przeradza się ona w wzajemną fascynację. Dodatkowo autorka wzbogaciła fabułę wątek sensacyjny o szemrane interesy, świat, w którym żyje Konrad, co wprowadza dawkę adrenaliny do lektury. Bardzo podoba mi się kreacja bohaterów, szczególnie głównych. Najlepsze jest w nich to, że są tak idealnie nieidealni. Nie są wymuskani, oboje mają sporo za uszami i to jest w nich takie ludzkie, że aż bliskie sercu. Konrad, choć przystojny, po przejściach, które dały mu w kość, miewa napady agresji, wściekłej furii, nie potrafi nad sobą zapanować, dodatkowo prowadzi życie pełne niebezpieczeństw. Lea, ambitna młoda dziewczyna, przy tym córunia tatusia, rozpieszczona, zawsze dostawała to czego chciała, to jednak ma w sobie ogromne pokłady uczuć, współczucia a jej więź z bliskimi jest bardzo silna i ważna dla niej samej. Jednak w tym wszystkim zachowuje się nieprzemyślanie, jak rozkapryszona dziewczynka, którą w sumie jest – i to do niej właśnie idealnie pasuje.

Autorka ma przyjemny dla czytelnika styl. Książkę czyta się lekko i w mgnieniu oka znajdujemy się na ostatniej stronie, która niewątpliwie zachęca do sięgnięcia po kolejny tom. Nie mogłam się oprzeć i od razu zabrałam się za drugą część. Zachęcam Was do sięgnięcia po tę lekturę, która da Wam odpowiedź na pytanie „Czy te oczy mogą kłamać?”

"Czy te oczy mogą kłamać" to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Książkę czyta się szybko i bez większego problemu. Słyszałam sporo pozytywów o poprzedniej serii i chyba się na nią skusze. 🤗

Fajnie wykreowani bohaterzy. Lea zadziorna i pyskata! Konrad typowy łobuz z mroczną przeszłością.
Mam trochę mieszane odczucia właśnie co do jego postaci. 🤷 Wkurzało mnie zachowanie Konrada, totalnie rozchwiany emocjonalnie.

Zakończenie książki dobre! Autorka wie, jak zaciekawić i przede wszystkim, w jakim momencie zakończyć.
Książka na jeden wieczór, polecam.

Mam trochę mieszane odczucia właśnie co do jego postaci. 🤷 Wkurzało mnie...

🖤Recenzja 🖤

"Kiedy dotknęłam stopami ciepłego od słońca piasku, zaczęłam cieszyć się jak dziecko."

Lea to przyszła studentka. Czas opuścić rodzinne gniazdko i przeprowadzić się do Szczecina, w którym zacznie studia. No, ale przed nauką są jeszcze zasłużone wakacje. Tak więc dziewczyny korzystają z wolnego czasu i wybierają się do klubu. Alkohol, taniec, mężczyźni. To wszystko ich zwodzi.
I tak Lea poznaje Konrada. Aroganckiego chłopaka, który skrywa w sobie tajemnice. Pragnie o nim zapomnieć i ma nadzieję, że więcej go nie spotka, ale życie bywa przewrotnie i nigdy nie przewidzimy, co spotka nas za rogiem.
Będąc w szale alkoholu, zakładają się, że ten, kto przegra, będzie musiał przez miesiąc podjąć się pracy.
Na czym polegał zakład? Czy chłopak w okularach, stanie jeszcze na jej drodze? Czy przypadkowe spotkanie zmieni coś w ich życiu?
Jednego możecie być pewni, ta książka skrywa w sobie wiele tajemnic, które odkryjecie z czasem. Czy wystawicie waszą ciekawość na próbę?

Cóż to była za historia. Ta książka sprawi, że wasze emocje będą szaleć. Ból przeplata się z tajemnicami, a bohaterowie pochodzą z dwóch różnych światów. Niejednokrotnie moje serce cierpiało, kiedy kolejne kartki ukazywały mi przeszłość, z jaką mierzył się Konrad. To właśnie przeszłość sprawiła, że jest takim, a nie innym człowiekiem. To ona go takim ukształtowała.
Ta część sprawi, że nie odkryjecie wszystkich rozterek bohaterów. Autorka zostawiła nas w martwym punkcie, gdzie pozostaliśmy zdezorientowani i nie wiemy co, będzie dalej. Jednak ja już wiem, że ta książka to jest tylko przedsmak tego, co czeka nas w 2 tomie. Niesamowita historia, od której trudno będzie się oderwać.

Po poprzedniej serii autorki @andrzejak_wasilewska_autor myślałam, że ciężko będzie ją przebić, ale ta doskonale wynagradza mi pożegnanie z poprzednimi bohaterami. Już wiem, że i ta seria podbije moje serce, a bohaterowie zawładną umysłem.

Polecam wam przeczytać tę książkę, jeśli jeszcze jej nie znacie.

🖤Recenzja 🖤

Po przeczytaniu dwóch części “Niebezpiecznego trójkąta” Nie wahałam się ani przez chwilę nad tą książką. Autorka kupiła mnie już poprzednimi książkami. 😉

Czytałam i czekałam na ten moment, aż poznam tajemnicę skrywaną przez Konrada.🤫

Nie podobało mi się wykorzystanie imion takich samych jak w “Niebezpiecznym trójkącie”. Seweryn, przyjaciółka Lucy, tu też mam małe ale skoro akcja dzieje się w Polsce, Lucy jest Polką to jak brzmi jej pełne imię ? 🤔 Nigdzie nie jest napisane, że Lucy to tylko przezwisko. No i wątek babci, z którą codziennie rozmawia i tylko ona rozumie główną bohaterkę. To również wspólny motyw z “Niebezpiecznego Trójkąta”.😐

Konrad, Konrad, Konrad... Mam do niego mieszane uczucia, z jednej strony jest takim Bad Boyem, więc nas do niego ciągnie. Z drugiej strony po takich akcjach jak demolowanie mieszkania czy bicie jej przyjaciół, nie wiem czy bym wybaczyła i potrafiła dalej z nim rozmawiać. No ale to moja skromna opinia 🙃

Książka kończy się w takim momencie, że już by się chciało chwycić i czytać kolejną część, żeby poznać dalsze losy bohaterów.😏

Czy Lea i Konrad mają szanse na wspólną przyszłość?

Jak chłopak zareaguje kiedy pozna prawdę?

Jestem bardzo ciekawa i czekam 😀

Polecam z całego ❤

Czytałam i czekałam na ten moment, aż poznam tajemnicę skrywaną przez Konrada.🤫

Taka w sumie mdła była ta książka. Konrad miał rozdwojenie jaźni, a Lea ciągle się darła.
Nie przekonała mnie.

Nie przekonała mnie.

• Patronat
  • Seria
  • Serie
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Czy te oczy mogą kłamać?