Fałszywa narzeczona

Okładka książki Fałszywa narzeczona Wiktoria Lange
Okładka książki Fałszywa narzeczona
Wiktoria Lange Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: NA NIBY (tom 1) literatura obyczajowa, romans
NA NIBY (tom 1)
NieZwykłe
2021-12-15
2021-12-15

Była okej, podobna do wielu innych, bez większego zaskoczenia, ale dla odmóżdżenia czemu nie

Polecam

Polecam

Nie podobało mi się to, dlatego po 32% skończyłam lekturę.

Nie podobało mi się to, dlatego po 32% skończyłam lekturę.

Czytam już któraś z kolei książkę, gdzie kobieta udaje narzeczona by facet mógł przejąć biznes i szczerze powiedziawszy nie zachwyciła mnie niczym. Długo się rozkręca są momenty dla mnie zupełnie nie potrzebne.

„Fałszywa narzeczona” to pierwszy to serii Na niby Wiktorii Lange i jednocześnie jej debiut. Z czytaniem książki trochę się ociągałam (wiem, wstyd i hańba),jednakże w końcu przyszedł czas na nadrobienie zaległości. Wiecie jak u mnie z debiutami, ale i tym razem jestem nawet zadowolona z lektury tej książki. Przysporzyła mi ona wiele humoru, a i czytało się ją naprawdę dobrze.

Olivia Lee to nieprzewidywalna kobieta, która nie pozwoli sobą pomiatać, ani zwracać się do siebie w niekulturalny sposób. Jej praca nie należy do idealnych, co gorsza ma ona w niej styczność z różnego rodzaju klientelą - w końcu jest piękną kelnerką, na której niejeden mężczyzna z przyjemnością zawiesi oko. No i pech chce, że jeden nieprzychylny komentarz od gburowatego i bezczelnego klienta i dziewczyna wiele nie myśląc robi coś, czego zdecydowanie nie powinna… I w ten sposób traci pracę, dzięki której wiąże koniec z końcem i może mieszkać na swój własny rachunek, nie będąc na garnuszku u rodziców. Załamana postanawia poszukać pocieszenia u kuzynki. Ale po raz kolejny los nie może być dla niej przychylny. Kolejny problem, z którym przyjdzie jej się zmierzyć, to mężczyzna, którego omyłkowo wzięła za taksówkarza. Awantura, która między nimi się wywiązała dodatkowo dobiła dziewczynę, a żeby tego było mało za niedługo spotka go ponownie…Owy mężczyzna będzie miał dla niej propozycje nie do odrzucenia, tym bardziej teraz, gdy jej sytuacja życiowa jest nie za ciekawa. Co to za propozycja? I jak wpłynie ona na życie dziewczyny?

Pierwsze co mi się nasunęło po przeczytaniu kilku rozdziałów, to stwierdzenie, że Olivia jest dosłownie niezdarą życiową. Nie dość, że co chwilę jej się coś przytrafiało, to jeszcze była tak „rozleziona” i głupiutka, że ja to bym jej jednak blond włosy zrobiła :P Nie wiem jak John z nią wytrzymywał, ale ja bym się bała o to, że przez nieuwagę wysadzi mi mieszkanie w powietrze :P Ale pomimo pecha jaki ją prześladował, na szczęście pojawił się on - przystojny milioner z propozycją nie do odrzucenia. Szkoda, że w życiu takie rzeczy się nie zdarzają :P Co do Olivii jej postać momentami mocno mnie irytowała. Dialogi, które wypowiadała, były czasami trochę dziecinne jak dla mnie, przez co ciężko było mi ją w jakikolwiek sposób polubić. Jeśli chodzi o fabułę, czytałam już kilka pozycji w której przewijał się wątek z „fałszywym narzeczeństwem”, także niestety niczym autorka mnie tu nie zaskoczyła. Ale pomimo to, książkę szybko się czyta, momentami można się pośmiać, załamać ręce przy głupocie głównej bohaterki, ale i nawet trochę wzruszyć - podejście Conora do rodziny i wartości, którymi się kierował, zaimponowały mi :) Zabrakło mi tu jakichś większych emocji, większego napięcia między bohaterami, ale to tylko moje odczucia. Pomimo wszystko jestem ciekawa jak autorka poprowadzi dalej historię, bowiem końcówka mocno mnie zaskoczyła. Jak na debiut nie jest źle, może książka nieco przewidywalna, jednakże czyta się naprawdę szybko. Czy polecam? Myślę, że w tym przypadku każdy powinien wyrobić sobie własne zdanie.

Strasznie długo się rozkręcała, a cała akcja jest mocno nierealna i naciągana. Ale nie ma co się doszukiwać logiki w tego typu książkach. Nie była tragiczna, bo słuchałam już gorszych, ale nie urwała. Chyba nie sięgnę po następny tom. Aż tak historia Oliwii i Conora mnie nie zaciekawiła.

Olivia Lee właśnie straciła posadę kelnerki i musi pilnie poszukać nowej pracy, bo grozi jej powrót do rodzinnego domu z podkulonym ogonem.

Załamana swoją sytuacją postanawia znaleźć pocieszenie u kuzynki. Będąc na ulicy, zauważa samochód, przy którym stoi taksówkarz. Olivia bez pytania wsiada do pojazdu i prosi o transport. Tymczasem facet, którego wzięła za taksówkarza, wcale nim nie jest. Okazuje się, że to nikt inny jak młody milioner Conor Miller.

Wymiana zdań pomiędzy nimi kończy się awanturą. Jednak tych dwoje spotyka się po raz drugi, kiedy Olivia powoduje kolizję drogową. Po tym zdarzeniu w głowie mężczyzny formułuje się plan. Jego ojciec od dawna szantażuje go, że jeżeli nie znajdzie partnerki, nie przepisze na niego połowy udziałów w firmie. Conor zaczyna myśleć, że dwukrotne spotkanie z Olivią nie mogło być przypadkiem.

Wkrótce podpisują umowę. Olivia co miesiąc będzie dostawała pieniądze w zamian za udawanie narzeczonej Conora, więc nie musi szukać nowej pracy. Ale czy faktycznie wszystko da się tak skrupulatnie zaplanować?
Książka bardzo przewidywalna. Przeczytana tylko z tego powodu że zapisałam się do klubu książki i omawiana była tam druga część. Momentami zaskakująca ale można było spodziewać się takich zwrotów akcji. Książka lekka, taka na raz. Olivia trochę była przedstawiona w zbyt idealnym świecie, przez co ciężko było się z nią utożsamić.

Mimo, iż nie polubiłam głownego bohatera, bardzo dobrze się czyta. Lekkie pióro autorki sprawia, że jest to fajna odskocznia od codziennych problemów.

Fabuła znakomita,poprowadzona akcja świetnie i zaskakująca.
Historia Olivii interesująca.
Cudowna powieść,romans przyjemny do przeczytania był,warto było książkę przeczytać.

Fabuła znakomita,poprowadzona akcja świetnie i zaskakująca.
Historia Olivii interesująca.

Spodziewałam się czegoś trochę lepszego, ale źle nie było. Sam początek mnie mocno zirytował, ale dałam szansę i nie żałuję. Może nie jest to wielki kunszt pisarski, a historia wydaje się płytka, ostatecznie wcale taka nie jest. Główni bohaterowie borykają się ze swoimi demonami z przeszłości, jednocześnie próbując poradzić sobie z życiem tu i teraz. W dodatku wikłają się w pewien układ, który obojgu miesza w głowie. Niekiedy postępowanie i motywacje głównych bohaterów są dziwne i irytujące, ale da się przez to przebrnąć. Zakończenie zaskakujące i wzbudzające apetyt na kontynuację. Polecam, myślę że spodoba się wyrozumiałym czytelnikom.

• Romans