Z kim ja muszę pracować?!

Okładka książki Z kim ja muszę pracować?! Per Henrik Stenstrøm
Okładka książki Z kim ja muszę pracować?!
Per Henrik Stenstrøm Wydawnictwo: Wielka Litera poradniki
poradniki
Irriterende Kolleger
Wielka Litera
2021-10-27
2021-10-27
Małgorzata Rost
biuro korporacje poradnik coaching humor współpracownicy

Książka ta sprawiła, iż musiałam się pochylić nad kilkoma sprawami więc mamy sukces. Da się z niej wiele wynieść wiadomo z kilkoma modyfikacjami. Natomiast uważam, iż warto się z nią zapoznać.

Książka nie oferuje żadnych rozwiązań poza "pogódź się z tym" lub "spróbuj zrozumieć innych".

Książkę oceniłabym na średnią - całkiem ciekawe opisy jeśli u kogoś w pracy dana osobowość występuje, natomiast u mnie nikogo nie mogłam w 100% podpisać pod daną kwalifikację autorki. Bardzo męczyły mnie listowne zwroty na początku i końcu opisu danej osoby. Natomiast dla kogoś kto nie potrafiłby tego sklasyfikować z pewnością okażą się przydatne.

Cenne są rady podsumowujące na końcu książki. I porównania środowiska pracy do różnych innych miejsc. Np. Środowisko pracy można przyrównać do zoo, w którym żyją różne gatunki. Traktujemy współpracowników jak dzikie zwierzęta i je kategoryzujemy. Niektóre potrzebują pochwał, inne chcą świętego spokoju albo wręcz przeciwnie – robią wokół siebie dużo hałasu, ale nie są niebezpieczne. Jeszcze inne są przebiegłe, choć przy odrobinie dobrej woli można nakłonić je do współpracy.

Cenne są rady...

Książka przedstawia spis trudnych osobowości w pracy. Choć uważam, ze takie osoby znajdziemy rownież w rodzinie, wśród znajomych czy ba studiach. Książka pomaga nam w przemyśleniach na temat stylu pracy naszego i naszych współpracowników. W podsumowaniu odkrywamy, ze takich osób jest zdecydowanie mniej niż myśleliśmy wcześnie.

Ciekawa książka, o różnych typach osobowości z którymi pracujemy na co dzień w pracy. Są to typy, które najbardziej nas wkurzają i mamy ich często serdecznie dość lub wogole nie rozumiemy takich osób. Książka pokazuje jak te osoby widzą sytuację z ich perspektywy oraz jak rozmawiać z takimi ludźmi żeby więcej nas nie irytowali. Autor książki podaje ciekawe spojrzenie na trudne typy oraz pozwoli nam inaczej spojrzeć na tego jednego gościa z pracy, który wkurza nas od pierwszego dnia pracy.

Bardzo ciekawy przewodnik po typach osobosciowych jakie spotykamy w pracy. W swojej ponad 20letniej karierze spotkałam wszystkie opisane typy, nawet te ze zdalnej pracy.

Ciekawa pozycja :) Przyciągnął mnie zdecydowanie tytuł. Autor opisuje różne typy osobowości, które na co dzień spotykamy w naszych biurach, zahaczając też o model pracy zdalny (książka powstała w trakcie pandami). Czy zmieniła moja życie? Nie, raczej nie. Bardziej pokazała, by nie oceniać „książki po okładce”, także w pracy. Plus za wskazówki, jak radzić sobie z tymi „innymi” osobowościami.

Książka może nie jest wybitna, ale niesie ważne przesłanie - wbrew pozorom każdy typ charakteru jest potrzebny.

książka przyjemna, opisuje trudnych pracowników i przykłady łatwych rozwiązań jak poradzić sobie z takim pracownikiem. Czasem warto po prostu popatrzeć na daną osobę z jej perspektywy ( w obu kierunkach),także jest pouczająca. To co jest dla mnie zaskakujące - myślałam, ze mam samych malkontentów w pracy i nie można z nimi się dogadać, a teraz patrzę na nich inaczej i zaczynam rozumieć postępowanie.. także polecam przeczytać

Bardzo przeciętna książka. Zapowiadała się ciekawie bo autor stworzył siedem swoich typów osobowości ale czyta się to bez żadnej ekscytacji i polotu (przynajmniej dla mnie). Przeczytałem tą książkę bo był to prezent na Święta od kolegi. Sam bym tego nie kupił.

• Audiobooki
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Z kim ja muszę pracować?!