Okładka książki Otoczeni przez narcyzów. Jak obchodzić się z tymi, którzy nie widzą świata poza sobą Thomas Erikson
Thomas Erikson Wydawnictwo: Wielka Litera poradniki
poradniki
Omgiven av narcissister: Så hanterar du självälskare
Wielka Litera
2021-09-29
2021-01-01
Justyna Kwiatkowska, Agata Kerepet
rozwój osobisty psychologia motywacja

Mam mieszane uczucia.
Od początku można znaleźć w książce zbyt wiele uogólnień. Zarówno teoria kolorów, czy „groźnych samochodów” do mnie nie przemawia.
Mnie osobiście styl którym posługiwał się autor nie pasował. Książka krótko mówiąc wlokła się. Było sporo niepotrzebnych w moim odczuciu powtórzeń.
Kilka końcowych rozdziałów miałam wrażenie, że było wciśniętych na zapchaj dziurę. Do tego były w większości prywatnymi opiniami autora dość specyficznymi.
Można znaleźć tu przydatne informacje o samym narcyzmie. Zwłaszcza jeśli to pierwsza styczność z tym tematem.
Autor ma pewną skłonność do przegadania warto mieć to na uwadze.
To moja pierwsza książka tego autora i szczerze, nie jestem szczególnie zachęcona sięgnąć po kolejne.

Mam mieszane uczucia.
Kilka końcowych rozdziałów miałam wrażenie, że było wciśniętych na...

Pierwsza część książki świetnie wprowadza w temat narcyzów, niestety końcówka chyba pisana na siłę, żeby ilość stron się zgadzała.

Warto przeczytać.

Warto przeczytać.

dosyć treściwa jak na tego autora.

dosyć treściwa jak na tego autora.

Dobra ksiazka na zaczerpniecie jakiejkolwiek wiedzy w temacie.

Dobra ksiazka na zaczerpniecie jakiejkolwiek wiedzy w temacie.

Świetna propozycja dla dla osób wchodzących w temat. Temat świetnie poprowadzony, zrozumiałe dla laików. Polecam bo otwiera drzwi do wielu kwestii…..

Po prostu ciekawa książka

Po prostu ciekawa książka

Ciekawa pozycja, tylko pod koniec rozwleczona i na siłę pisana, tak żeby dodać więcej tekstu. Jest jednak wiele wartościowych rzeczy do przeczytania, zwłaszcza w pierwszej połowie książki, dlatego polecam.

🔍🗣️ "Otoczeni przez narcyzów. Jak obchodzić się z tymi, którzy nie widzą świata poza sobą" 🌟💔

Czy masz w swoim życiu osobę, która zawsze musi mieć rację? Partnera, który wydaje się być centrum wszechświata? Może siostrę, która uważa się za ósmy cud świata? Lub szefa, który przyciąga całą uwagę otoczenia? Jeśli tak, to być może masz do czynienia z narcyzem - osobą, która nie potrafi spojrzeć dalej niż na własne ego.

W książce "Otoczeni przez narcyzów", doświadczony znawca ludzkiej natury, Thomas Erikson, podpowiada, jak radzić sobie z takimi osobami i uwolnić się spod ich wpływu. Narcyzi perfekcyjnie znają ludzi i psychologię - umieją manipulować innymi, by spełniali ich zachcianki. Ale wiedza o tym, jak działają, daje nam narzędzia do ochrony siebie.

Ważnym słowem, które warto zapamiętać, jest "NIE". Nie pozwól narcyzowi wciągnąć Cię w swoje gry. Naucz się stawiać granice i dbać o swoje dobro. Thomas Erikson pomoże Ci zrozumieć mechanizmy, jakimi posługują się narcyzi, i jak z nimi efektywnie komunikować.

Narcyz nie zmieni się, ale możesz nauczyć się, jak unikać ich manipulacji i ochronić swoją empatię. Czas na wyzwolenie się spod ich uroku!

#OtoczeniPrzezNarcyzów #ThomasErikson #Psychologia #LudzkaNatura #Manipulacja #Komunikacja #Granice #Wolność #OchronaSwojegoJa #Zrozumienie #Odwaga #NIE #RozwójOsobisty #OdkrywanieSamoświadomości #KsiążkaPełnaMądrości #RozwijajSię #ZadbajOSwojeDobro #CzytamyRazem #OchronaPrzedManipulacją #UnikajToxicznychRelacji #OdpowiedzialnośćZaSwojeŻycie #NarcyzNieZmieniSię #ZrozumIchMechanizmy

Wartościowa lektura- można dzięki niej poznać mechanizmy działania narcyzów i sposoby na obronę przed toksycznymi relacjami z nimi.
Poznajemy (przynajmniej częściowo) odpowiedź na pytania takie jak: skąd w ogóle bierze się narcyzm, co ma wspólnego z psychopatią i socjopatią.
Polecam książkę osobom zainteresowanym psychologią, relacjami międzyludzkimi, oraz wszystkim tym, którzy chcą lepiej zrozumieć samych siebie.

• Psychologia
  • Audiobooki