Tyle jeszcze przed nami

Okładka książki Tyle jeszcze przed nami Natalia Sońska
Okładka książki Tyle jeszcze przed nami
Natalia Sońska Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2021-07-28
2021-07-28

Książka, którą czyta się szybko, bardzo szybko. Jest to trzecia część serii a przyznam się bez bicia dwie pierwsze części czytałam bardzo dawno ale moim zdaniem ta część wygrywa zdecydowanie. Książka lekka, przyjemna, wciągająca a co najważniejsze zaskakująca. Polecam każdemu :)

Wiosenno-letnia atmosfera Gdańska, klimatyczna restauracja i styl Natalii robią robotę!

***

Magda, główna bohaterka jest byłą dziewczyną Michała z drugiej części serii kwiatowej. Spotykamy ją kilka tygodni po ich rozstaniu. Przyjaciółkę dzielnie wspiera Beata, lekarka zakochana w Bartku. Magda jest menadżerem restauracji, której właściciel chce otworzyć drugą miejscówkę w Gdańsku.
Mamy też trzech głównych bohaterów męskich- Wiktora, właściciela restauracji, Piotra- znanego kucharza i Adama- znajomego Beaty i Bartka, z zawodu policjanta.

Jak przeplotą się losy bohaterów? Czy Magda otworzy się na miłość? Jak bardzo jest w stanie zaskoczyć nas życie?

U Natalii nie ma nudy! Książka jak zwykle wciągająca, bohaterowie charyzmatyczni, a zwroty akcji niespodziewane:)

Ciepła, słodko- gorzka historia, idealna na chwilę oderwania od rzeczywistości.

***

Chyba najciekawsza pod względem fabuły część. Przynajmniej dla mnie. Wciągnęłam się i teraz trochę żal rozstawać mi się z tymi postaciami, ale cóż kiedyś trzeba.

Książka bardzo łatwa w odbiorze, główna bohaterka niestety mocno denerwująca. Zakończenie mnie rozśmieszyło i to jak w pewnym sensie urwało się w niespodziewanym dla mnie momencie.

Rozkręca się długo, niby romans, niby obyczajówka ale ..... wciąga. Koniec........ hmmm cóż będzie druga część?

Jest to trzecia część luźno powiązanej serii gdzie pierwsza część nosiła tytuł ,,Wszystkie nasze dni '' Głowni bohaterowie znają się, ale mają osobne fabuły i można czytać je osobno bez znajomości innych części.

Magda niedawno zakończyła wieloletni związek, a jej parner dodatkowo dopuścił się zdrady. Próbuje poskładać swoje życie w całość angażując się w pracę. Jest menadżerką w restauracji, a niebawem jej skrzydłami rozkwitnie kolejna knajpka.

Poznaje Adama policjanta, do którego przekonuje się z każdym dniem coraz bardziej, ale jej myśli zaprząta przystojny choć niebyt miły w pierwszym kontakcie wybitny szef kuchni Piotr.

Którego z nich wybierze Magda ?

Jakie niespodzianki kryją się w najbliższym otoczeniu dziewczyny?

Z trzech książek ta właśnie podobała mi się najmniej. Nie polubiłam się z Magdą poza tym nie spodobało mi się jej zachowanie,gdyż przez jakiś czas grała na dwa fronty. Sama nie wiem z kim powinna być może z żadnym z nich.
Bardzo lubię styl pisania autorki tak samo jak kreacje bohaterów. Przy,,Tyle jeszcze przed nami " nie spodobały mi się rozwiazania fabularne i otwartę zakończenie.

Na pewno sięgnę po inne książki pisarki np ,,Francuskie love story " 😊

Historia można rzec z życia wzięta, dziewczyna zapracowana , która pracę stawiając ponad wszystko w pewnym sensie doprowadziła do rozpadu swojego związku. Teraz myśli o tym żeby tylko pracować, jej przyjaciółka Beata ma jednak plany swatania.. podsuwa jej mężczyznę godnego uwagi, w tym samym czasie nasza bohaterka zatrudnia renomowanego kucharza . Jeden z nich jest wyśnionym mężczyzną, drugi bucem jakich mało , który zaintryguje Madzię bardziej? Myślałam że będzie to łatwy wybór, ale jednak sprawy komplikują się na każdym kroku bardziej.

Chcąc wykorzystać urlop na lektury lekkie i przyjemnie, niemal od razu po przeczytaniu "Nasze piękne chwile" sięgnęłam po trzeci tom serii. I tym razem Autorka mnie nie zawiodła.

Tym razem bohaterką jest Magdalena, która w poprzedniej części występowała sporadycznie. Po rozstaniu z głównym bohaterem poprzedniego tomu Magdalena postanawia skupić się jeszcze bardziej na pracy. Ale jak to przeważnie w takich książkach bywa, na horyzoncie pojawia się całkiem ciekawy mężczyzna, a potem drugi, a następnie sprawy zaczynają się komplikować. To tak w dużym skrócie :D

Lektura wciągająca i zdecydowanie mniej przewidywalna od poprzedniej. Mogę śmiało napisać, że to chyba najciekawsza część z serii, najwięcej emocji i różnych wydarzeń, a zakończenie takie...nieoczywiste.

Nadal jestem pod urokiem ładnych okładek i estetycznej szaty graficznej książki. Czytało się szybko i przyjemnie ;)

Lekka, łatwa i przyjemna. Banalna historia, z przewidywalną fabułą. Dobra na odpoczynek po kryminałach :-)

Gdy myślisz, że nic już nie ma po wydarzeniach, które legły w gruzach pojawia się szansa, a nawet dwie. Magda nie może pozbierać się po ostatnim związku i nie bierze pod uwagę następnego. Los jednak pokazuje, że da się. Ale czy jednak wybierze dobrze i czy pracoholizm nie pochłonie jej jeszcze bardziej....
Bardzo fajna opowieść pełna emocji...nie tylko o miłości, ale także o bólu. Niespodzianki, rozstania, choroba

Bardzo fajna opowieść pełna emocji...nie tylko o miłości, ale także...

• Natalia Sońska
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Tyle jeszcze przed nami