Pewny zysk! Jak stworzyć biznes odporny na każdy kryzys

Okładka książki Pewny zysk! Jak stworzyć biznes odporny na każdy kryzys Hermann Simon
Okładka książki Pewny zysk! Jak stworzyć biznes odporny na każdy kryzys
Hermann Simon Wydawnictwo: ICAN Institute biznes, finanse
biznes, finanse
Am Gewinn ist noch keine Firma kaputtgegangen
ICAN Institute
2021-09-30
2021-09-30
Aleksander Grejner
sprzedaż zysk polityka cenowa etyka zysku Simon&Kucher Hermann Simon pricing wyniki finansowe przedsiębiorstwo cena koszt generowanie zysku

Wydawać by się mogło, że wypracowanie zysku, jest priorytetem każdej firmy. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Dla kierujących jedną firmą, priorytetem jest udział w rynku a dla zarządu innej, najistotniejszy jest obrót lub przychód. Tak odmienne postrzeganie finansów, zarządzania i działania przedsiębiorstwa, prowadzi do wielu problemów, których można uniknąć. Gdyby tylko właściciele firm i ich menedżerowie skupili się na zysku, wiele z nich mogłoby pozostać na rynku i świetnie prosperować. To właśnie temat wspomnianego zysku, jest głównym przedmiotem książki “Pewny zysk!” – której autorem jest Hermann Simon.

Najważniejszy cel działania firmy

Autor w swojej najnowszej książce, skupia się na uświadomieniu czytelnikom, że najważniejszy w prowadzeniu firmy powinien być zysk. Bezpośrednio odnosi się on do poziomu sprzedaży, kosztów, marży oraz cen. O ostatnim czynniku, autor napisał książkę “Pricing‌ ‌Man.‌ ‌Jak‌ ‌zarządzanie‌ ‌ceną‌ ‌może‌ ‌odmienić‌ ‌biznes” – której recenzję znajdziecie również na naszym blogu. Tym razem Hermann Simon skupia się głównie na temacie zysku i jakie znaczenie ma on dla funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Wysuwa kilka brutalnych i prawdziwych tez, które powinni przyswoić sobie wszyscy przedsiębiorcy – bez względu na model biznesowy i branżę. Głównym założeniem jest, że jeśli firma nie wypracowuje odpowiedniego poziomu zysku, to jej działalność jest zagrożona i w chwili gorszej koniunktury zwyczajnie wypadanie z rynku. Zyskowna firma wpływa na dobre samopoczucie i pewność właściciela, dobrze oddziałuje także na dostawców, pracowników, kontrahentów i klientów. Jeśli kierownictwo firmy nie dba o zysk, to na własne życzenie szuka kłopotów, które pojawią się w najmniej wyczekiwanym momencie.

Całość recenzji znajduje się pod adresem:

Autor recenzji:

Tomasz Nowacki

Dodaj cytat z książki Pewny zysk! Jak stworzyć biznes odporny na każdy kryzys