Zwyciężanie na trudnym rynku. Sprawdzone strategie firm w fazie dojrzałości

Wydawnictwo: MT Biznes
biznes, finanse

Czy istnieje pewny sposób zwiększenia zyskówa Dążenie do powiększenia udziału w rynku nie jest dobrym rozwiązaniem. Na dojrzałych rynkach osiągnięcie trwałego wzrostu zysków jest zadaniem coraz trudniejszym. Większość firm wykorzystała już całkowicie możliwość redukcji kosztów jako źródła oszczędności. Konkurencja jest ostra, a szanse na wprowadzenie innowacyjnego produktu &&ndash, nikłe. W obliczu takich ograniczeń wielu menedżerów skupia się jedynie na zwiększaniu i utrzymaniu udziału w rynku, co ma zapewnić wyższe zyski.

janhaufa | 2013-11-24
mwider | 2012-11-17