Nie moja matka

Okładka książki Nie moja matka Miranda Smith
Okładka książki Nie moja matka
Miranda Smith Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
Not My Mother
Filia
2021-10-27
2021-10-27
9788381957151
Malwina Stopyra

Ciekawa, ale nie rewelacyjna jeżeli chodzi o thriller. Czytało się ja nawet dobrze, ale czytając thrillery wiem, że można naprawdę się wciągnąć i przeczytać w 1-2 dni wciągająca książkę. A dla mnie książki tej autorki są za spokojne za nudnawe za mało w nich emocji i zaskoczenia na końcu.

Książka dość nudna, częste przypomnienia/powtórzenia. I najgorsze - przewidywalna. Bardzo szybko można się domyśleć jaki będzie finał.

Nudna strasznie :/.

Nudna strasznie :/.

Dobry thriller psychologiczny.
Polecam.

Dobry thriller psychologiczny.
Polecam.

Ciekawa, ale nie rewelacyjna. Taki średniaczek.

Ciekawa, ale nie rewelacyjna. Taki średniaczek.

Ta historia nie była wciągająca, od początku nie mogłam się w nią wkręcić, czytałam czekając na ciekawy rozwój wydarzeń, ktory nastąpił dopiero praktycznie pod koniec książki, większość to po prostu nuda a samo zakonczenie jest fajne i zaskakujące, totalnie nie spodziewalam sie takiego obrotu spraw ale to nie zmienia faktu, że tej ksiazki nie mogłabym polecić nikomu. Szkoda bo liczyłam na kawał dobrej lektury.

Tak bardzo pragniesz dziecka ale nie możesz go mieć. Zachodzisz w ciążę ale nie możesz jej utrzymać. Do jakich czynów jesteś zdolna w akcje tak wielkiej desperacji?
Thriller psychologiczny Mirandy Smith zrobił na mnie duże wrażenie. Historia dobrze przemyślana i jeszcze lepiej napisana.
Podczas pierwszych urodzin córki Marion zjawia sie policja. Jak się okazuje mają oni nakaz aresztowania jej matki. Powód: uprowadzenie niemowlaka oraz zabójstwo jego ojca.

W prasie aż huczy o malej Caroline porwanej 30 lat wcześniej. Marion zaczyna łączyć kropki. Czy to ona jest porwaną dziewczynką? Czy jej matka jest zdolna do takich rzeczy? Czy przez te wszyskie lata była okłamywana? Czy jej matka aby na pewno jest jej prawdziwą matką?

Książka naprawdę godna polecenia o niebanalnym zakończeniu. Trzy kobiety, trzy perspektywy które musicie poznać.

To faktycznie wciągający thriller, ale w ostatni rozdziale autorka za mocno "odleciała".

"NIE MOJA MATKA" - MIRANDA SMITH
Książka opowiada bardzo wstrząsającą opowieść. Trzyma w napięciu do końca.
Myśleliście kiedyś jak byście zareagowali gdyby się okazało nagle, że Wasza mama to nie wasza mama, że wychowywała was obca kobieta, w dodatku nie przez adopcje, a przez porwanie. Chroniła Was, zabraniała, robiła wszystko by nikt nie odkrył prawdy.... a jaka jest ta prawda?
Kiedy świętuje główna bohaterka pierwsze urodziny swojej córki, zjawia się Policja i aresztuje jej matkę. Jak się skończy ta opowieść trzeba sięgnąć. Nie jest przewidywalna ani też wcale nie jest infantylna jak ktoś napisał na Lubimy czytać. Wręcz przeciwnie, dobrze napisany, wciągający thriller. Polecam zarówno ebook czy papier jak i audiobook.

OCENA 10/10
4/24 ( 04/01) Thriller psychologiczny 1 / 24
ilość stron: 352
data wyd: 27.10.2021
czas przewidziany czytania: 05 h 52 min.
Czas słuchania: 08 h 51 min
lektorzy empik: Schimscheiner Lena
Anastazja
Skończona 09.01.2024 (słucha)

"NIE MOJA MATKA" - MIRANDA SMITH
Książka opowiada bardzo wstrząsającą opowieść. Trzyma w napięciu do końca.

W czytaniu tak jak w życiu niezbędna jest równowaga. Obok literatury przez duże "L" na moim nocnym stoliku piętrzy się stosik książek, których zadaniem jest dostarczenie mi maksymalnej dawki przyjemności i oderwania się od tego co tu i teraz, przy niewielkim zaangażowaniu szarych komórek. Jeśli chodzi o mnie od lat taką funkcję pełnią kryminały, które od kilku lat przez wydawców nazwane są wymiennie thrillerami, bóg raczy wiedzieć dlaczego.
Jeśli chodzi o tego typu powieści to jestem fanką klasyki, do której zaliczam nie tylko Agathę Christie czy Artura Conan Doyle'a ale też Henninga Mankella czy Marka Krajewskiego jeśli chodzi o nasze rodzime podwórko.
Niespecjalnie trafiają do mnie współcześni twórcy, w mojej ocenie mało oryginalni, piszący według utartych schematów. Te książki zlewają mi się w jedna całość i rzadko która zostaje w pamięci na dłużej.

"Nie moja matka" Mirandy Smith zdecydowanie wyróżnia się na plus w tym morzu bylejakości. Autorce trzeba przyznać, że doskonale przemyślała fabułę powieści, trzymając czytelnika w niepewności do samego końca. Miała pomysł, z którego realizacją poradziła sobie bardzo sprawnie.
Historia Marion, która musi zmierzyć się z trudną prawdą o swojej przeszłości zaczyna się od trzęsienia ziemi a potem napięcie tylko rośnie. Na przyjęciu urodzinowym córeczki głównej bohaterki zostaje aresztowana jej matka. Zarzuty są zatrważające: morderstwo i porwanie dziecka trzydzieści lat wcześniej. Tym dzieckiem ma być właśnie Marion, która jest porażona tymi oskarżeniami i nie chce wierzyć w winę osoby, która przez lata była dla niej oparciem i którą darzy bezwarunkową miłością. Wszystko jednak wskazuje na to, że przez lata żyła w kłamstwie jej najbliższa jej osoba dopuściła się zbrodni, za którą teraz przyjdzie jej zapłacić. I choć racjonalne myślenie nie zostawia miejsca na jakiekolwiek "ale" to w sercu Marion wybrzmiewa ono co chwila. Zaczyna więc drążyć, szukać informacji i badać sprawę na własną rękę. Szybko okazuje się iż nie nie jest takie oczywiste a prawda głęboko ukryta w mrokach przeszłości.

To świetna powieści, która angażuje czytelnika, zmusza do myślenia i szukania własnych rozwiązań. Forma może oryginalna nie jest: narracja z perspektywy kilku osób, rożne plany czasowe, krótkie rozdziały jednak to opowiedziana historia sprawia, że "Nie moja matka" jest książką wartą polecenia.

• Audiobooki

Miranda Smith Nie moja matka Zobacz więcej