Okładka książki Karaibska karuzela. Bananowe plutokracje, szwadrony śmierci i zimna wojna w Ameryce Środkowej Wiesław A. Zdaniewski
Wiesław A. Zdaniewski Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa reportaż
reportaż
Instytut Wydawniczy Książka i Prasa
2019-01-01
2019-01-01
Ameryka Środkowa Karaiby dyktatura szwadrony śmierci reżim zimna wojna

Jestem skonfundowany po przeczytaniu tej książki. Myślę, że zamiarem autora było napisanie reportażu z podróży po Belize, Gwatemali, Salwadorze, Hondurasie, Nikaragui, Kostaryce, Panamie i w pewnych momentach takie cechy ta książka posiadała. Niestety Wiesław Zdaniewski ma skłonności do politykowania i delikatnie mówiąc nie przepada za USA ( mieszka tam od dłuższego czasu). Nie powiem ten rejon jest ich strefą wpływów i trochę tam nawywijali, o czym słusznie jest wspomniane, ale po co pisać o wojnie w Wietnamie, Iraku czy o straszliwym CIA. Może to jest ciekawe, ale jakbym chciał o tym poczytać to sięgnąłbym po inną książkę. Sam opis podróży ok, ale niestety jak już człowiek wchodzi w politykę to jedzie po bandzie. Nie omieszkał nawet dodać bodajże 3 dygresji o PIS i o Kukizie wzmianka była :). Pierwsza część jeszcze do strawienia, ale w drugiej totalnie Zdaniewskiemu puściły hamulce. Z resztą osobiście niezbyt dla mnie są godne zaufania osoby, które żyją pracują, robią karierę w jakimś kraju, a na boku na niego plują i oczerniają go.

• Niesamowite książki