Życie z kotem to sztuka kompromisu. Podstawowy problem polega na tym, że kot nie bierze pod uwagę, że to on ma ustąpić w jakiejś kwestii. (....
Najnowsze artykuły
- ArtykułyZmiana biegu typowego życiaKsiążka_koc_kot0
- ArtykułyNagroda Bookera 2024: Rekordowa liczba kobiet na krótkiej liścieKonrad Wrzesiński8
- ArtykułySą osoby, którym dopiero zbrodnia przynosi ukojenie – Janne Aagaard o „Morderstwach nad Bałtykiem”Anna Sierant1
- ArtykułyPoznańskie święto kryminału. Nadchodzi Festiwal GrandaLubimyCzytać1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Małgorzata Biegańska-Hendryk
6
7,9/10
Pisze książki: poradniki
Małgorzata Biegańska-Hendryk – technik weterynarii, kocia behawiorystka. Wieloletnia wolontariuszka Fundacji Kocie Życie, prowadząca dom tymczasowy i przydomowy szpital dla kotów bezdomnych, propagatorka idei powszechnej sterylizacji zwierząt. Swoją wiedzą dzieli się na szkoleniach z behawioryzmu i pierwszej pomocy dla zwierząt. Prywatnie szczęśliwa opiekunka czterech kotów.
7,9/10średnia ocena książek autora
486 przeczytało książki autora
424 chce przeczytać książki autora
6fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Szczęśliwe kociństwo. Jak zadbać o kota w pierwszym roku życia
Małgorzata Biegańska-Hendryk
8,2 z 14 ocen
23 czytelników 7 opinii
2023
Stefan – historia (z) przypadku
Małgorzata Biegańska-Hendryk
8,5 z 8 ocen
35 czytelników 4 opinie
2019
Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota
Małgorzata Biegańska-Hendryk
7,4 z 171 ocen
428 czytelników 33 opinie
2015
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Kot w pierwszej kolejności zajmuje się tym, aby być kotem. Cała reszta świata powinna to uszanować. Czyż to nie oczywiste?
1 osoba to lubi[o dokacaniu] Dobrze jest stworzyć listę co najmniej pięciu kocich cech i na jej podstawie poszukiwać kandydata do dokocenia. Do kotów stars...
[o dokacaniu] Dobrze jest stworzyć listę co najmniej pięciu kocich cech i na jej podstawie poszukiwać kandydata do dokocenia. Do kotów starszych lepiej szukać równolatków, a do maluchów - młodzieńca lub kota o bardzo dużej potrzebie aktywności ruchowej i społecznej. Nigdy na odwrót, bo to przepis na KOTOstrofę.
1 osoba to lubi
Najnowsze opinie o książkach autora
Szczęśliwe kociństwo. Jak zadbać o kota w pierwszym roku życia Małgorzata Biegańska-Hendryk
8,2
"Szczęśliwe kociństwo. Jak zadbać o kota w pierwszym roku życia" to bardzo ciekawa i bogata w ważne informacje lektura. Żałuję, że nie miałam okazji przeczytać takiej książki trzy lata temu, jak sama adoptowałam kilkutygodniowe kociątko. Na pewno taka wiedza pomogła by mi w lepszym zrozumieniu i zadbaniu o nowego członka rodziny.
Książka składa się z 12 rozdziałów, każdy skupia się na innym zagadnieniu. Jak sama autorka wspomina, niektóre informacje się powtarzają, gdyż chciała z każdego rozdziału zrobić osobną, zamkniętą część. Bardzo często jeśli sięga się po poradniki, część ludzi nie czyta ich od początku do końca, a od razu skupia się na interesujących ich tematach. Chociaż ta powtarzalność informacji mnie trochę nudziła (jestem typem osoby która czyta od deski do deski),to uważam, że był to dobry zabieg, gdyż chodzi tutaj o opiekę nad żywym zwierzęciem.
Ten tytuł opowiada jak przebiega kocia ciąża i poród, jak wygląda pierwszy kwartał kociego życia, jak wygląda socjalizacja i poznawanie świata przez kotka, dostajemy wskazówki jak wybrać kociaka i jak przygotować siebie i dom na jego przybycie. Przeczytamy również o tym jak powinna wyglądać jego dieta, właściwa opieka weterynaryjna, znajdziemy odpowiedzi na temat kastracji, jakie zabiegi pielęgnacyjne możemy stosować. Co dla mnie było istotne, to jak odchować malutkiego kotka i o czym jest choroba sieroca. Autorka porusza również kwestię podróży i wkraczania w dorosłość.
Uważam, że jest to wartościowa pozycja, która odpowiada na wiele pytań, a także uświadamia, że z posiadaniem kota wiążą się obowiązki i odpowiedzialność (niestety niektórzy dalej nie zdają sobie z tego sprawy). Dla mnie jest to również przyjaźń i wspaniale wspólnie spędzony czas.
Jeśli macie małego kota w domu, albo myślicie o adopcji, lub po prostu chcecie się dowiedzieć czegoś więcej, będzie to dla was odpowiednia lektura. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć!
Szczęśliwe kociństwo. Jak zadbać o kota w pierwszym roku życia Małgorzata Biegańska-Hendryk
8,2
Dobra, wartościowa książka. Dla opiekuna pierwszego kota na pewno będzie pomocna, jednak uważam, że za bardzo skupia się np. Na chorobach, a zdecydowanie za mało na tym jak odpowiednio się z nim obchodzić, jakich błędów nie popełniać, co robić, żeby było dobrze.
Ogromny minus za kwestię zabaw. Uważam, że jest jedną z najistotniejszych, jeżeli kot jest niewychodzący, a temu poświęcono bardzo mało uwagi.
Dodatkowo, jeśli książka docelowo ma być dla opiekuna pierwszego, małego kota, to uważam, że powinno się go uprzedzić np. o "kocich głupawkach" - tutaj nie było o tym ani słowa.
A jak radzić sobie z nocnym płaczem? Pobudkami? Wyciszaniem malucha kiedy lata jak opętany i wszytsko gryzie: jak i czy w ogóle to robić?
Jest kawał wiedzy, ale uważam, że dla kogoś kto nie miał styczności z kotami, to trochę za mało.