Ucieczka z nieznajomym

Okładka książki Ucieczka z nieznajomym Katarzyna Bester
Okładka książki Ucieczka z nieznajomym
Katarzyna Bester Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-07-14
2021-07-14

Książka kupiona za 9,99 w Biedronce i całe szczęście bo gdybym kupiła ją za standardową cenę to bym żałowała zakupu.

Książka opowiada o dziewczynie, która ucieka od swego męża oprawcy (policjanta).
Hannah na parkingu zauważa otwarty samochód, tam postanawia się ukryć.
Kiedy po krótkim czasie dochodzi do poważnej rozmowy między kobietą, a kierowcą ten w ostateczności postanawia pomóc jej w dotarciu bezpiecznie do jej rodziców.
Hannah nie wie, że jej wybawca skrywa pewne tajemnice i to takie o których lepiej by nikt nie wiedział.
Para po drodze ma różne perypetie, a przy okazji zbliża się do siebie nie tylko duchowo, ale i cieleśnie.
Wszystko przebiegałoby spokojnie gdyby nie niebezpieczni ludzie, którzy podążają śladem kobiety. Chcą dzięki niej odegrać się na jej mężu.
Czy Hannah uda się ukryć przed mężem tyranem?
Czy spotka się jeszcze z kierowcą, któremu zawdzięcza ucieczkę?
Przyznaję, książka jest specyficzna. Nie zachwyciła mnie, ale też nie umęczyła.
Jedyne co czułam podczas jej czytania to załamanie w momentach kiedy źli ludzie znajdowali główną bohaterkę. Tyle godzin para jechała, tak się dokładnie ukrywali, a i tak bandziory nie mieli problemu z namierzeniem kobiety.
Jak oni po takim czasie ich długiej podróży potrafili być ma miejscu w ciągu chwili?. To mnie załamywało, ale to tylko książka, a w niej musi coś się dziać. Szkoda, że nie ma wzmianki o teleportacji. 😉
Książka do przeczytania, fajerwerków nie było, liczyłam na coś lepszego.

Hannah na parkingu zauważa otwarty samochód, tam postanawia się ukryć.

Całkiem przyjemny romans. Hannah postanowiła uciec od brutalnego męża. Biegnąc ulicami Wiednia dziewczyna próbuje ukryć się przed ścigającym ją mężem w pierwszym samochodzie, którego właściciel zapomniał zamknąć tylne drzwi. W ten sposób Hannah poznaje przystojnego Jonathana. Mężczyzna jest byłym policjantem i płatnym zabójcą. Oczywiście rodzi się namiętność i uczucie. Dobrze, sprawnie napisane. Miła intryga.

Jeżeli jesteście ze mną tutaj od dłuższego czasu to wiecie jak ja bardzo lubię książki Kasi Bester. Zawsze jest to nietuzinkowa fabuła, ogrom emocji i mega dobry humor, który tak bardzo do mnie trafia. "Ucieczkę z nieznajomym" brałam w ciemno, no bo jakżeby inaczej. Tym razem jednak autorka mnie zaskoczyła... Miałam wrażenie w książce Kasi brakuje... Kasi. Ta książka mam wrażenie, że jest taka inna od pozostałych jakie czytałam. Zabrakło mi wybuchów śmiechu, które były dla mnie znakiem rozpoznawczym przy książkach autorki. Historia nie była zła. Wszystko spójne, ale mi tak delikatnie nie stykało :P Pod względem warsztatu pisarskiego, jak zwykle nie ma czego się przyczepić. Ja po prostu liczyłam na salwy śmiechu i poprawę humoru, a tutaj dostałam dobrą książkę, ale która poza jedną wiadomością na koniec, kompletnie niczym innym mnie nie zaskoczyła. Niemniej polecam. Fajna książka na wieczorny resecik ;)

Ucieczka z nieznajomym - Katarzyna Bester - @katarzyna_bester - @niegrzeczneksiazki - książka opowiada historię Hannah, dziewczyny która nie ma łatwego życia. Poznajemy ją w momencie kiedy ucieka od swojego męża tyrana. Zastraszana przez kilka lat, boi się go więc postanawia wziąć życie w swoje ręce. Kiedy szuka schronienia okazuje się że jeden z samochodów które znajdują się na parkingu ma nie domknięte drzwi, ona uważa to za znak i szansę na lepsze życie. I tak właśnie poznaje Jonathana. Czy mężczyzna pomoże zagubionej dziewczynie?

Mimo że czytałam ją już dobrych kilka miesięcy temu to wracam do niej często gdyż zajmuje ona specjalne miejsce w moim sercu, dlatego też nie rozstanę się z nią na długo.

W bohaterach ( Hannah i Jonathan ) jestem wręcz zakochana. Niektórych zwrotów akcji za nic w świecie nie byłabym w stanie przewidzieć, za co wielkie brawa dla Autorki 👏

I powiem szczerze że mimo tego iż jest to tylko jeden na pięć w skali hot level to dla mnie jest to sztos totalny 👌❤️ Sceny erotyczne są zrobione ze smakiem, nie jest ich za dużo ani za mało. Całą ta książka jest zrobiona po prostu w punkt.

Ucieczka z nieznajomym jest książką która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Na każdym kroku zastanawiamy się co i kiedy może się jeszcze wydarzyć. Mimo dość małej objętości dzieje się bardzo dużo i nie da się nudzić. Jest to książka która wciągnęła mnie od pierwszej strony, pierwszego zdania i pierwszego słowa. Nie potrafię zliczyć momentów na których zalewałam się łzami. Tą książką potrafi wstrząsnąć, rozbić na kawałki a potem poskładać na nowo.

Polecam bardzo, bardzo, bardzo tę książkę bo mnie zachwyciła totalnie. Jest to historia która daje nadzieję na lepsze jutro i pokazuje że w jakkolwiek złej sytuacji się znajdujemy, możemy się od tego uwolnić i że nasz los jest w naszych rękach.

Czasem wystarczy nie domknąć samochodu aby znaleźć miłość życia 😅❤️😘

Romans, sensacja. Hannah ucieka przed mężem wskakując do nieznanego samochodu. Mężczyzna, który jej pomaga robi na niej wrażenie. Czy to dobrze?

Na początku fabuła wydała mi się niezbyt ciekawa, z czasem gdy zagłębiłam się w historię bohaterów trudno było oderwać się od książki. Było kilka ciekawych zwrotów akcji, przede wszystkim pod koniec książki gdzie wszystkie domysły czytelnika zostały rozwiane.

Świetny początek, trzyma w napięciu, polubiłam bohaterów ale….jak można po takiej traumie jaka przeżyła bohaterka wyjść za mąż za mężczyznę o tym samym nazwisku co morderca siostry ??? Są też niejasności w fabule. Pierwsze rozdziały mega mnie wciągnęły ale końcówka jakby pisana na kolanie a szkoda bo autorka ma potencjał tylko jakby zabrakło jej czasu na doszlifowanie tej historii i reszta poleciała już banałem i totalną iluzją. Widać lekkie pióro, brakuje tylko dokładnego rozplanowania fabuły i nie gubienia się w niej.

Dobra akcja,zaskakująca była w książce,budowała napięcie przez całą książkę.
Bohaterów polubiłam od początku do końca kibicowałam im dwojgu,świetni i rewelacyjni byli.
Pełna wzruszeń powieść kryminalna Katarzyny Bester.
Pióro z lekkością i przyjemne ma autorka,zaskakujące porywa mnie.
Pochłaniająca lektura,ciekawa była wzruszeń zapewniła mi,wachlarz pełen emocji silnych i prawdziwych zagwarantowała jazdę bez trzymanki.
Niezwykła,poruszająca opowieść była,przepadłam z kredensem i przeczytałam jednym tchem ten świetny,cudowny i intrygujący kryminał trochę erotyki,kipiało sensem,namiętnością pomiędzy dwojgiem młodych ludzi połączyło ich pożadanie,uczucie gorące,wspaniałe.
Przed którym próbowali przed sobą walczyć i nie kryli się przed tym.
Dużo humoru fajnego było,z radością przeczytana została prze ze mnie ta rewelacyjna,doskonała lektura.

Dobra akcja,zaskakująca była w książce,budowała napięcie przez całą książkę.
Pełna wzruszeń powieść kryminalna Katarzyny Bester.
Pióro z lekkością i przyjemne ma autorka,zaskakujące porywa mnie.

Całkiem fajnie i szybko się czytał, ale czegoś mi zabrakło, może autentyczności. Ale jeśli całą opowieść potraktujemy z przymrużeniem oka, to OK. Dziewczyna ucieka przed swoim mężem policjantem i trafia na byłego policjanta, który po odejściu ze służby zajął się brudną robotą. Okazuje się, że mąż dziewczyny jest również wrogiem numer jeden Jonathana, więc łączy ich wspólny cel. Mało wymagająca, idealna na odstresowanie i wieczorny relaks.

"Cały czas powtarzam sobie, że wszystko się uda, a moje obawy z czasem znikną. Zapomnę o nich. Zapomnę o wszystkim, przed czym uciekałam. Łapczywie wypełniam płuca haustem powietrza i brnę przez tłum. Ktoś beztrosko się śmieje, rozmawiając przez telefon. Nawet nie wie, jak mu teraz zazdroszczę"

Hannah chce uciec przed agresywnym mężem, dlatego postanawia wykorzystać moment i ukryć się w jednym ze stojących przy drodze samochodów. Kierowcą okazuje się tajemniczy Jonathan, który zgadza się pomóc kobiecie w ucieczce. Wspólna podróż przez Europę pozwala im poznać swoje największe sekrety, zbliżyć się do siebie i odkryć ile ich łączy. Jednak w obliczu przeciwności, z którymi przyszło im się mierzyć, wzajemne zaufanie nie będzie takie proste

Katarzyna Bester stworzyła powieść, którą czyta się błyskawicznie, która wciągnęła mnie już od pierwszej strony i przy której czytaniu wciąż odczuwałam uczucie napięcia, poddenerwowania i ciekawości dalszych wydarzeń. W mojej ocenie "Ucieczka z nieznajomym" to świetne połączenie sensacyjnej, dynamicznie rozgrywającej się akcji z piękną romantyczną historią rodzącego się uczucia pomiędzy głównymi bohaterami. Fajnie czytało mi się naprzemienną narrację z punktu widzenia obojga bohaterów, co pozwoliło mi poznać ich samych i emocje im towarzyszące. Emocje, które autorka przedstawiła tak, że ja również mogłam je odczuwać. Dużym plusem jest dla mnie także zakończenie, które na prawdę mnie zaskoczyło. Całość przedstawiała się niebezpiecznie, poruszająco, namiętnie i mimo, że kilka sytuacji wydawało mi się odrobinkę naciąganych, czy też sprzecznych z rzeczywistością, takich typowo "książkowych", to i tak świetnie spędziłam czas z tą powieścią i Wam ją polecam

• Romans