Okładka książki Tylko nie on Kennedy Fox
Okładka książki Tylko nie on
Kennedy Fox Wydawnictwo: Muza Cykl: Love in Isolation (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Love in Isolation (tom 1)
The Two of Us
Muza
2021-08-18
2021-08-18
2020-05-15
Karolina Stańczyk

Książka Kennedy Fox "Tylko nie on" jest kolejnym moim recenzenckim wyrzutem sumienia. Właśnie w tej książce jest opisany tajemniczy wirus, który tak mocno zawładnął na jakiś czas naszym życiem. Autorka wykorzystała to by stworzyć historię miłosną.

Cały świat ogarnia pandemia. Cameron, studentka uniwersytetu, postanawia uciec na jakiś czas z Nowego Jorku i zaszywa się w eleganckiej górskiej willi by tam zdalnie dokończyć naukę. Na ten sam pomysł by ukryć się przed światem wpada również Elijaha, dawny przyjaciel z jej dzieciństwa, który aktualnie kumpluje się dość mocno z jej bratem. Tej dwójce to spotkanie jest bardzo nie na rękę, gdyż nie pałają do siebie zbyt wielką sympatią. Czy to może skończyć się dobrze?

Tak jak wspominałam, autorka wykorzystała temat pandemii, by stworzyć romans. Dwoje ludzi, kompletne odludzie i motyw hate to love. Oczywiście nie obyło się bez dram. Nie dość, że wirus dopadł również tę dwójkę to jeszcze doszło do tego zagrożenie życia przez szabrowników. I jak tu się nie zakochać? Niestety, ta historia nie przekonała mnie do siebie w ogóle. Początek był całkiem do rzeczy, ale potem głowni bohaterowie zaczęli mnie irytować. Te ich seksualne gierki bardziej mnie żenowały niż przyprawiały o szybsze bicie serca. Nie poczułam żadnej chemii. Wręcz przeciwnie, częściej wzdychałam z irytacji. Jeden plus tej książki to taki, że szybko się czyta. Szkoda, liczyłam na coś naprawdę fajnego, ale mocno się zawiodłam.

Przyjemnie się czyta, ale fabuła dość przewidywalna.

Przyjemnie się czyta, ale fabuła dość przewidywalna.

"Tylko nie on" swoje wyczekało na półce na lekturę i niestety jakoś nie żałuję, że tyle czekało...
Historia sama w sobie może i byłaby wciągająca i fajna, ale wszystko popsuło wplecienie w to pandemii... :( no niestety, mi to się bardzo źle przez to czytało. Autorka ogólnie ma bardzo przyjemny styl pisania, więc na pewno sięgnę po jeszcze jakieś jej książki, ale ta niestety nie wpadnie do moich ulubionych, czy nawet fajnych :(

Ale jeżeli lubicie ciekawie napisane historie i nie przeszkadza Wam wątek pandemiczny to jak najbardziej polecam. Sięgnijcie i sprawdźcie sami czy Wam przypadnie do gustu bardziej!

A może już czytaliście? Dajcie koniecznie znać :)

Zapowiadało się interesująco. Spodziewałam się, że dłużej się będą dogadywać na samym początku, tymczasem poszło gładko. Najgorzej było w momencie kiedy ona go próbowała uwieść. Trochę nie zrozumiałam powodów jego oporu, ale może jestem zbyt płytka 😁 No ile można ganiać za facetem, nie to nie, sam przyjdzie...
Jednak największy ubaw miałam podczas postrzału. Było to tak niespodziewane, a i powody tego napadu mnie rozbawiły. Ogólnie momentami mi się ulewały te wtrącenia odnośnie pandemii.
Podsumowując, bylo całkiem spoko. Okoliczności niespotykane, bohaterowie sympatyczni, gorzej z akcją, ale lockdown to lockdown.

Jednak największy ubaw miałam podczas postrzału. Było to tak...

Mam w ostatnim czasie jakiegoś pecha do książek z Wydawnictwa Muza. Seria Pani Jackson nie przypadła mi do gustu, teraz z zapałem wzięłam się za Panią Fox, miałam co do niej duże oczekiwania, w końcu temat teraz tak nam bliski miłość w czasie pandemii. Moja pierwsza styczność z twórczością autorki i miałam co do niej duże oczekiwania, ponieważ słyszałam, że jej poprzednia seria „Bishop brothers” jest naprawdę dobra, ale niestety jest jedynie duży klops. Sam opis jest intrygujący i bardzo mnie zaciekawił, chociaż sama okładka jest beznadziejna jak jasna cholerka, to przymknęłam na to oko. Oczekiwałam fajnego i lekkiego romansu, który oderwie nas od tego pandemicznego mroku. Niestety dostałam lipę. Książka jest nudna, jak flaki z olejem, nie ma żadnych emocji ot taka lekturka na zabicie czasu, jak się nie ma nic innego do czytania, chociaż dla mnie to trochę strata czasu. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Liczyłam na to, że dostanę jakiś gorący romans, który rozpali mnie do czerwoności i pochłonę go kartka po kartce, a jeżeli mam być szczera to robiłam do tej opowieści kilkanaście podejść i ciężko było mi się przełamać, żeby ją nareszcie skończyć, no ale nadszedł nareszcie ten czas i zabrałam się za nią z zapałem i przykro mi to powiedzieć, ale z każdą kolejną stroną mój zapał coraz bardziej przygasał. Bohaterowie byli bezbarwni i bezosobowi, ich zaloty był komiczne, wręcz sztuczne i zamiast rozpalać, rozbawiały. Jeśli mam być szczera, to po tej lekturce, troszkę zraziłam się do autorki i grubo się zastanowię, czy sięgnąć po jeszcze jakąś jej powieść, może jak będę miała trochę wolnego czasu, to się skuszę. Pomyślę. Tymczasem wam polecam samemu wyrobić sobie opinię na temat tej opowieści. Ja niestety mówię jej stanowcze nie i daję 1/10.

Paula

♥️🔥 RECENZJA 🔥 ♥️

Autor: @kennedyfoxbooks
Wydawnictwo: @wydawnictwomuza
@grzeszne_ksiazki

Tylko nie on

Cameron jest dwudziestokilkulatka, pochodząca z wyższych sfer. Była wychowywana w posiadłości St.Jamesów. Dziewczyna jest też dziedziczką modowego imperium. Gdy wybucha epidemia i zostaje ogłoszony lock down, Cameron wyjeżdża z Nowego Jorku gdzie, chodziła na studiować, do swojej górskiej willi, gdzie zamierza kontynuować naukę zdalnie. Ma dojechać do niej, jej chłopak Zane. Jednak na miejscu, czeka na nią zaskoczenie.

Dziewczyna miejscu zastaje Elijaha, dawnego znajomego z dzieciństwa. Chłopak dostał klucze od kumpla, który jest też bratem Cameron. Zamierza pracować zdalnie, by dostać awans. Kiedy Cameron i Elijah byli dziećmi, podkochiwali się w sobie. Jednakże żadne z nich nie powiedziało głośno, o swoich uczuciach. Następnie, kiedy weszli w okres dojrzewania, nie znosili swojego towarzystwa, i często się kłócili.
Czy teraz, coś się zmieniło? 🤔
Czy stare uczucie odżyje? 🤔
Co na to wszystko obecny chłopak Cameron? 🤔
Przekonacie się, kiedy sięgniecie po lekturę 📙📖.

Historia Cameron oraz Elijah zaciekawiła mnie już, od pierwszych stron. To była moja pierwsza pozycja od autorki i na pewno nie ostatnia. Podoba mi się ukazanie, zauroczenia między dziewczyną, z wyższych sfer, a chłopakiem z biednej rodziny. Opowieść pokazuje, że nie do końca da się wyleczyć, z dawnego uczucia.

Polecam wam tę pozycję bardzo serdecznie.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚.

Dziękuję wydawnictwu, za egzemplarz ♥️.

♥️🔥 RECENZJA 🔥 ♥️

Autor: @kennedyfoxbooks
Wydawnictwo: @wydawnictwomuza
@grzeszne_ksiazki

Tylko nie on

🖤 Straszne żałuję, że dopiero teraz wzięłam się za przeczytanie tej książki. Obecnie mówi się, że pandemii już niema. Podczas czytania przypomniałam sobie początek covida. Jak on wpłynął na świat. Jak się przeżywało sytuację i martwiło o swój los oraz bliskich, żeby tylko ich nie zarazić. Podobnie mieli nasi bohaterowie, a szczególnie Cameron, która martwiła się o swojego brata, który był na pierwszym froncie przez pracę w szpitalu. Cami i Eli byli fajnymi postaciami i podobało mi się ich przekomarzanie. Szkoda, że tak szybko ich relacja z początku hate love zmieniła się w gorącą. Nawet spodobała mi się ich historia miłosna. I to jak bogata księżniczka, jaką była Cam musiała nauczyć się przetrwać. Nie za bardzo spodobała mi się pewna dramatyczna akcja w książce i uważam, że nie była potrzebna. Trochę książka pozostawiła we mnie mieszane uczucia, bo była zbyt też dużo cukierkowa i nudna.

🖤 Jestem ciekawa czy zostanie u nas wydany drugi tom. Jeśli Wy nie czytaliście jeszcze romansu w czasie pandemii, to możecie sięgnąć po lekką lekturę, jaką jest "Tylko nie on".

Iście romantyczny erotyk. Momentami aż mi się dłużyło. Muszę przyznać, że nawet po takim czasie od lockdownu trochę z oporem podeszłam do lektury.

Nie, nie i nie. Może by była ciut lepsza,jakby coś się tam działo oprócz ich dwójki.

Kennedy Fox znana jest w Polsce z dwóch książek „Ten którego pragnę” oraz „Ten którego szukam”. Wydawnictwo Muza idąc za szałem na ten duet sięgnęło po najnowszą książkę Kennedy Fox, która dzieje się w czasach epidemii. Brzmi znajomo, prawda? Autorki, podobnie jak Kylie Scott postanowiły napisać serię książek, które dzieją się w lockdownie. Uważam jednak, że to właśnie wymieniona już Kylie Scott dała sobie lepiej radę z tą tematyką.

Cameron to młoda kobieta z wyższych sfer, która jest dziedziczką modowego wartego miliard dolarów imperium. Gdy wybucha epidemia, podczas której szybko zostaje ogłoszony lockdown, rzutem na taśmę Cameron wyjeżdża z Nowego Jorku do luksusowej górskiej wilii, aby tam zaszyć się na te ciężkie czasy izolacji. Dziewczyna chce też dokończyć zdalnie ostatni semestr studiów w spokoju. Wie, że za kilka dni w rezydencji pojawi się jej chłopak Zane. Jednak kiedy dziewczyna zajeżdża na miejsce, drzwi otwiera jej Elijah, dawny przyjaciel, z którym kontakt zwyczajnie się urwał. Elijah jest zupełnym przeciwieństwem Cameron. Chłopak z biednej rodzin, chce spędzić czas w rezydencji, aby przyszykować się na wyczekiwany awans, a klucze otrzymał od brata Cam, Ryana. Cameron od zawsze czułą do Elijaha coś więcej, niż tylko przyjaźń. On zaś był w niej zadurzony bez pamięci. Teraz, kiedy oboje znaleźli się w rezydencji, kiedy cały świat zatrzymał się na długi czas mają okazję poznać się na nowo. Szczególnie, że chłopak Cam nie dość, że nie dojechał to zerwał z nią przez telefon.
Ona, rozpuszczona księżniczka. On, twardo stąpający po ziemi. Razem zamknięci w wilii.
Czy stara miłość obudzi się na nowo?

Wspominałam o Kylie Scott na początku, a konkretnie o „Love Under Quarantine”. Zdecydowanie bardziej podobały mi się tam realia epidemii i historia bohaterów. Kennedy Fox poszły w inną stronę, a przede wszystkim próby budowania chemii między bohaterami były zbyt nachalne i w bardzo krótkim czasie zaczęły mnie męczyć do tego stopnia, że przyznam się bez bicia, przerzucałam je wzrokiem. Chciałam poznać ciekawą fabułę, a dostałam nieudolną historię, która jest na czasie, bo dzieje się w pandemii. No nie, tak to się książek nie pisze.

Ogólnie to zarówno Cameron, jak i Elijah byli mi obojętni przez całą lekturę. Nie zauroczyli mnie, a zagranie, księżniczka i żebrak nie uruchomiło we mnie ani krzty współczucia. Śmieszne gadki między bohaterami i odzywki także nie obudziły uśmiechu na mojej twarzy. Tutaj znowu polecę Wam Kylie Scott i jej książkę w czasach pandemii.

„Tylko nie on” oceniłabym na mocno naciąganego średniaka. Książkę czyta się bardzo szybko, co jest jej dużym plusem. Nie jest to jednak wciągająca lektura, czytałam ją, bo strony leciały same na następną i następną, ale z rozdziału na rozdział włączałam coraz większą obojętność wobec tej historii. Jedno jest pewne, „Tylko nie on” nie sprawi, że poczujecie się lepiej podczas pandemii, zamknięci w domu. Po drugi tom szczerze wątpię, że sięgnę. Swoją drogą nie rozumiem sensu pisania więcej niż jednej książki z motywem pandemii, no ale...
Ponownie, Kylie Scott zna umiar.

„Tylko nie on” to książka nijaka, oklepana i zwyczajnie w zły sposób napisana. Nie obudziła we mnie dosłownie niczego. Końcówka jest totalnie wyjęta z kontekstu i naprawdę nie wiem, dlaczego autorki zdecydowały się na taki zwrot akcji przed ostatnim rozdziałem. Nie miało to dla mnie żadnego sensu. Czytacie na własną odpowiedzialność.