Nasz kawałek świata

2021-06-09
2021-06-09
9788381955232
literatura polska

Pań Kieres jest wspaniałym pisarzem,zachwyca mnie jego każda powieść.
A tu historia mądra,poruszająca jest,jest tu wątek romantyczny.
Wiele emocji prawdziwych,ciekawych zagwarantowała mi książka,przepadłam całkiem przy tej powieści.
Cudowna książka warto było przeczytać ją❤️❤️❤️❤️

Pań Kieres jest wspaniałym pisarzem,zachwyca mnie jego każda powieść.
A tu historia mądra,poruszająca jest,jest tu wątek romantyczny.
Cudowna książka warto było przeczytać ją❤️❤️❤️❤️

Przeciętna

Przeciętna

Porywający powieść miłosna.
On jest przekonany że wszystko jest transakcja każdy oczekuje czegoś w zamian. Ona jest tajemniczą kobietą, której on nie może rozgryźć. Na pozór ma normalne życie. Lecz gdy spotyka nieznaną/ tajemniczą kobietę wszystko się zmienia.
Polecam fajna książka dużo się dzieje pod koniec nie przypuszczałabym takiego zakończenia.!

Porywający powieść miłosna.

Jakub pracuje w firmie reklamowej, ma pod sobą mały zespół i całym sobą angażuje się w swoje obowiązki. Ma swoje zasady i wymaga tego od swoich kolegów, z którymi współpracuje. Zależy mu by każdy tak jak on przykładał się do swojej pracy, po prostu by byli najlepsi.

Podczas jednej z imprez, na którą wyciągnęła go koleżanka poznaje tajemniczą kobietę, z którą postanawia zaszaleć. Robi coś, czego sam po sobie się nie spodziewał. Idą do jego mieszkania, pierwsze, co go zaskakuje to reakcja jego psa na nową osobę. Jednak kobieta jest bardzo tajemnicza, nic o sobie nie chce powiedzieć a nazywa siebie Kłopotami. Kuba zaskakując sam siebie chce rozwinąć tę relacje, mimo iż nie zna kobiety.

Czy Jakub stworzy związek z tajemniczą osobą? Kim jest kobieta, która skrywa tak wiele sekretów oraz czemu nie chce nic o sobie powiedzieć? Co nasz główny bohater będzie w stanie zrobić dla pani, która nazywa się Kłopoty?

To jest druga książka autora, którą miałam okazje czytać. Jak przy pierwszej jakoś ciężko było mi się wciągnąć w historię, tak przy tej było to samo. Początek moim zdaniem zaczyna się dosyć spokojnie.

Kuba jest postacią, która z jednej strony rozumiem, bo dla kobiety, do której coś zaczyna czuć jest w stanie zrobić wiele jak nie wszystko. Lecz z drugiej strony na każdym kroku podkreśla, że ma zasady, których nie jest w stanie naruszyć jednak, gdy przychodzi, co do czego to tą jedną najważniejsza łamie.

Trochę drażniło mnie to, że był na każde skinienie palca kobiety, o której nie wiedział zupełnie nic. Powinien czasem postawić się, a nie rzucać wszystko i lecieć jak na smyczy.

Dopiero w drugiej połowie książki zaczyna się coś dziać, choć mimo wszystko troszeczkę było to przekoloryzowane. Jak dla mnie było to dosyć przewidywalne niestety.

Książkę czyta się dosyć szybko jednak zabrakło mi czegoś, co by mnie wciągnęło w tę historię czegoś, co by sprawiło, że chciałabym jak najszybciej poznać co będzie dalej.

Może ktoś z was ma swoją jakąś ulubioną książkę tego autora, jeśli tak to podajcie tytuł w komentarzu.

1985

Lubię, naprawdę lubię tego autora. I dotychczas nie zawiodłam się na ani jednej jego książce. Nasz kawałek świata, jednak zupełnie mi nie podszedł. Nie mogłam się wkręcić w akcję. Bohaterowie w ogóle nie przypadli mi do gustu. Wręcz nudziłam się czytając kolejne strony tej powieści. Zdecydowanie nie moja bajka.

Kolejna książka autora pięknie mówiąca o miłości. Historia Kuby i tajemniczej ( do czasu) nieznajomej , która sama nazwała się Troubles , bo twierdzi , że przynosi tylko kłopoty. Miłość od pierwszego wejrzenia między ludźmi, którzy do tej pory nie znali tego uczucia i byli przekonani , że nie są do niego zdolni . Za to byli doświadczeni przez życie, a raczej przez najbliższych . Końcówka to ogromne emocje . Polecam gorąco . Nie znam innego autora - mężczyzny , który potrafi tak pięknie pisać o miłości .

W zasadzie ta książka jest o fascynacji seksualnej... to chyba nie o takie uczucie chodzi w życiu...mówiąc o najważniejszej kobiecie w życiu, zazwyczaj nie mamy na myśli osoby o ktorej nic nie wiemy...przegadana...dosc trudno bylo mi sie wczuć w rolę bohaterow i zrozumieć ich postępowanie ...na pewno wstrzasajaca byla historia Anety...i to jak się uwikłała w nieszczesliwy związek...niestety nie porwala mnie ta historia...a wręcz trochę zmęczyła...niestety

Książka porusza ważną kwestię przemocy, ale do około 300 strony jest tak nudna, że męczyłam ją na siłę.
Po prostu ilość przemyśleń głównego bohatera jest nieprawdopodobnie duża, co nie do końca pasuje do jego charakteru. Poza tym autor ma dość denerwujący sposób pisania dialogów, który powoduje, że nie zawsze można złapać kontekst. Przyczyną tego są opisy wstawiane pomiędzy kwestiami bohaterów. Rozumiem, że czasami jest to potrzebne, ale wstawianie wyjaśnienia czegoś na pół strony w trakcie rozmowy sprawia, że nieraz konieczne jest wracanie wyżej, aby złapać sens.
Zbyt dużo jest tu także polityki, ideologii i poglądów samego autora, co przeszkadza w odbiorze. Mam też odczucie, że książka jest pochwałą łamania zasad, a przecież cel nie uświęca środków, a przynajmniej nie wszystkie.

Niewielu jest autorów powieści obyczajowych, do których jestem przekonana zawsze. Do tego grona zalicza się z pewnością Tomasz Kieres.

Najnowsza książka autora, “Nasz kawałek świata”, to trudna powieść o zmianie w człowieku. Kuba, mężczyzna po przejściach, w nic nie wierzy. Jego postrzeganie życia jako świata transakcji zmienia dopiero poznanie tajemniczej nieznajomej.Kobiety, którą Kuba będzie poznawał razem z czytelnikiem.

To nie jest łatwa książka z kilku względów. Przygotowałam się już, że przy książkach Autora niejednokrotnie rozwalam wokół siebie dziesiątki wypłakanych chusteczek. Tutaj jest inaczej, co mnie zaskoczyło. Ta książka mnie nie wzruszyła. Dała mi jednak sporo do myślenia.

Na plus wyszło Autorowi wplecenie w fabułę wątka sensacyjno- kryminalnego. Dzięki temu działo się tyle, by czytelnikowi się nie nudziło. To też odpowiednia równowaga dla pierwszoosobowej narracji, z której wyciągnąć można de facto więcej przemyśleń niż samych wydarzeń.

Nie będzie to moja ulubiona książka Autora (w serduszku na pierwszym miejscu nadal “Nie pozwól mu odejść),ale czas przy książce spędziłam naprawdę miło.

Ciekawa książka i od razu zaznaczę, że ja nie widzę tu podobieństwa do Sparksa.
To historia o cynicznym, odartym ze złudzeń Kubie. Bohater patrzy bardzo trzeźwo na życie, które jest dla niego tylko transakcją.
Widzimy jego sceptycyzm, trzeźwość pogladu, dążenie do niezależności, pragnienie zachowania kontroli wobec siebie i swoich spraw, brak wiary w cokolwiek, a tym bardziej w drugiego człowieka.
To się zmienia gdy Kuba poznaje tajemniczą kobietę. Zaczyna do niej coś czuć czego sam nie do końca jest w stanie określić.
To początek wszystkiego...
Jeszcze parę słów o samym bohaterze. Niesamowite wrażenie zrobiły na mnie jego przemyślenia, bo jest ich przyznam szczerze dużo. Były one dla mnie trudne do zaakceptowania. Ten brak wiary w cokolwiek, w drugiego człowieka, to jest straszne a przede wszystkim bardzo smutne. Takie puste...
Podejrzewałam, i słusznie jak potem się okazalo, że taka postawa wynikała z dzieciństwa, o którym dowiadujemy się fragmentami. I chyba tutaj tkwi klucz dlaczego tak wyglądało obecne życie Kuby. To brak Miłości.
Całe obecne życie bohatera, to wszystko stanie się przeszłością, gdy Kuba pozna tajemniczą Trouble ...

Ciekawa książka i od razu zaznaczę, że ja nie widzę tu podobieństwa do Sparksa.

• Audiobooki
  • Recenzenckie