To, co lśni

Między Słowami
2021-09-06
2021-09-06
Anna Tomczyk
kobieta samotność wybory życiowe miłość trudne sytuacje życiowe uczucia system wartości

Przeciętna, książka. Mimo, że lekko i fajnie się czyta, to treść dość słaba jak na tą autorkę.

Dawno nie czytałam tak źle napisanej książki. Postacie sa trudne do wyobrażenia, bo ich opis jest skrócony najbardziej jak się da. Główna postać jest bardzo źle napisana, im dalej tym jej naiwność była bardziej nie do zniesienia. Nie sięgnęłabym po tę pozycję drugi raz

Książka wpadła przypadkiem w moje ręce. Pierwszy raz sięgnęłam po Danielle Steel. Chciałam sprawdzić w czym tkwi fenomen tej Pani. Ta pozycja raczej mnie utwierdziła w przekonaniu, że to nie książki dla mnie. Lektura przeciętna i przewidywalna, romans poganiał następny romans. Mimo, że irytowała mnie naiwność głównej bohaterki, to udało się dotrwać do końca.

Piękna powieść,tym razem ta książka trzyma w napięciu do samego końca. Polecam.

Piękna powieść,tym razem ta książka trzyma w napięciu do samego końca. Polecam.

Prawdziwa milosc to nie ta gdzie jest blask i wygoda. A tam gdzie spokoj ale i trudy zycia o czym przekonala sie glowna bohaterka jednej z moich ulubionych autorek. Jak zawsze czytalam z przyjemnoscia.

Przeciętna, przewidywalna obyczajowa książka. Mimo, że czasem bardzo mnie irytowała naiwność głównej bohaterki to dotrwałam do końca.

Nie mogłam w nocy spać więc przeczytałam całą książkę Danielle Steel w ciągu kilku godzin. Dawno nie czytało mi się tak przyjemnie i sprawnie. Lubię styl autorki i chociaż to obyczajówka, które czytam dużo rzadziej niż kryminały to wciągnęła mnie na maksa. Autorka porusza tu kilka tematów: bogactwa, chciwości, przyjaźni, miłości, zdrady, ciężkiej choroby, bezpieczeństwa, wykorzystywania itp. Główna bohaterka jest naiwna ale naiwność często idzie w parze z młodością i brakiem doświadczenia. Jak mówiła moja babcia: nie to złoto co się świeci. Coco potrzebowała dwudziestu lat aby się ogarnąć i zrozumieć co i kto jest dla niej w życiu najważniejszy. Po drodze popełnia kilka błędów i długo się uczy ale zakończenie rekompensuje te wszystkie zdarzenia na plus. Polubiłam tę dziewczynę.

Zaślepieni blaskiem, często nie dostrzegamy ważniejszych rzeczy, które nie lśnią.
Przejmujaca opowieść o złych decyzjach, silnej przyjaźni, oraz wielu miłosnych potyczkach.
Wciągnęła mnie od pierwszych stron i nie mogłam się od niej oderwać.
Uważnie podążałam za bohaterką, często nie zgadzając się z jej życiowymi wyborami. Wściekałam się na nią, smucił mnie jej los, a chwilami nawet bawił. Przy tej książce z pewnością się nie nudziłam, wyssała ze mnie wszelakie emocje.
Polecam.

Wciągnęła mnie od pierwszych stron i nie mogłam się od niej oderwać.

Sprawnie napisane czytadło.

Sprawnie napisane czytadło.

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę Danielle Steel. Chciałam sprawdzić w czym tkwi fenomen tej Pani. Dodatkowo zaciekawił mnie opis wydawcy, więc czego chcieć więcej. Nic tylko czytać. Początek zapowiadał się dobrze. W pewnym jednak momencie fabuła poszła w zupełnie nieoczekiwanym kierunku. Zachowanie i naiwność głównej bohaterki zaczęły być wkurzające. Nie wiem jednak dlaczego, nadal dała się lubić.
Na łopatki położył mnie tekst, że lekarz pozwolił kobiecie w ciąży pić dwa piwa tygodniowo i czasami wino, bo w Europie mają luźniejsze podejście to picia alkoholu przez kobiety w ciąży. Nie wiem jak taki tekst mogła napisać kobieta, która urodziła dziewięcioro dzieci.
Zakończenie całej historii jest bardzo przewidywalne, ale pozytywne. Nie dla mnie jednak takie historie. Dlatego odpuszczam sobie książki tej Pani.

• Danielle Steel
  • Samodzielne
  • Z MAŁŻEŃSTWO
  • Dysk

Dodaj cytat z książki To, co lśni