Ucieczka z nieznajomym

Okładka książki Ucieczka z nieznajomym
Katarzyna Bester Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-07-14
2021-07-14

W trakcie czytania sądziłam, że ta książka zasługuje maksymalnie na ocenę 5/10. Początek czytało mi się topornie. Jednak gdy już wciągnęłam się w historię, co stało się zaskakująco szybko, nie mogłam oderwać się od lektury.

Hannah i Jonathan to bardzo wyjątkowe osobowości. Oboje mają za sobą przeżycia, które stanowiły by niezły materiał na oddzielne książki. Zaczynając czytanie "Ucieczki z Nieznajomym" nastawiłam się na romans z wątkiem kryminalnym. Dostałam thriller z wątkiem romansu.

I chociaż sceny erotyczne pomiędzy głównymi bohaterami były raczej smaczne, książka by nie utraciła gdyby ich tam nie było. Wspominam o tym ponieważ jest to książka z Wydawnictwa Niegrzeczne Książki znanego z raczej pikantnych opowieści.

Polecam ;)

Pomysł dobry, wykonanie już niestety nie. Taka sobie pozycja, momentami bez ładu i składu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po przeczytaniu Książki już wiem że jest inna odbiegającą od typowego schematu przesłodzonej miłości jest w niej wszystko co tak naprawdę może nas spotkać w życiu pokazuje jak najbliższą osobą może zamienić nasza egzystencję w koszmar a przypadkowy nieznajomy mężczyzna okazać się wybawca i aniołem stróżem Adrenalina ,namiętność ,przeszłość i podróż połączyła Jonatana i nieproszona pasażerkę Rewelacyjna polecam

Na półkach: , , , , , ,

Już od jakiegoś czasu ta pozycja wisiała u mnie jako pilna do przeczytania i zawsze było mi "nie po drodze".
Nie wiem czy gdybym wcześniej ją przeczytała, to bym ją doceniła. Choć dotyka ciężkich tematów, takich jak przemoc domowa, to wbrew pozorom jest lekko i przyjemnie napisana a przez całą historię się wręcz płynie.
Bohaterzy nie są idealni, popełniają błędy ale mają swój kodeks moralny i mają swoje cele, do których wykonania dążą za wszelką cenę.
Mamy tutaj delikatną kobietę, która w chwilach tego wymagających staje się twardą Panią Doktor. Poznajemy też płatnego zabójcę, który niegdyś był policjantem.
Obie postaci poznajemy, gdy ich drogi się krzyżują.....
a dokąd ich zaprowadzą? To polecam sprawdzić samemu :)

Bohaterzy nie są idealni, popełniają błędy ale mają...

Ona Hannah lekarz ginekolog-żona policjanta ktory nie stroni od bicia, on Jonathan byly policjant, dobra historia miłosni sensacyjna, ktora troszkę skradla mi serce, oczywiście moj debiut czytelniczy z tą autorka ale zaliczam go do bardzo udanych i z chęcią siegnę po więcej... fajnie autorkA poprowadzila to opowiadanie, także polecam

Jaka była ostatnia książka Katarzyny Bester po jaką sięgnęliście?❤️

To właśnie "Ucieczką z nieznajomym" rozpoczęłam rok 2022! Po niemal miesiącu udało mi się nadrobić ubiegłoroczne recenzje, zrobiłam plany na najbliższy miesiąc i mam nadzieję, że uda mi się wrócić do pisania recenzji na bieżąco 😅

Hannah uciekając z jednej pułapki trafia przypadkiem w kolejną, całkowicie inną, niż ta, której miała dość. Przystojny nieznajomy nie postarał się o dobre pierwsze wrażenie, lecz nie ma co mu się dziwić - co byście zrobili, gdybyście, wsiadając do samochodu w centrum wielkiego miasta, zobaczyli nieznaną osobę schowaną za fotelem pasażera? Złe dobrego początki, bo z czasem okazuje się, że Hannah i Jonathan świetnie się dogadują, a ich wspólna podróż staje się dla obojga coraz przyjemniejsza, zwłaszcza od momentu, gdy dopuszczają do głosu swoje uczucia. Czy głównej bohaterce uda się zostawić przeszłość za sobą w 100%, czy niektóre wydarzenia będą ją dręczyć przez wiele lat?

Od razu zaznaczę, że Hannah nie da się nie kochać - od samego początku kibicujemy jej podczas ucieczki, bo niejedna z nas w jej sytuacji chciałaby zrobić dokładnie to samo. Jonathan, przystojny nieznajomy, to człowiek, którego też pewnie niejedna z nas chciałaby spotkać na swojej drodze😉 Płynęłam przez tę powieść, jak przez każdą inną historię Katarzyny Bester. Miałam przeczytać ją już dawno, ale to kolejna książka typu "tak bardzo chcę ją przeczytać, że zostawię ją na później". Chociaż przyznaję, że hot level mógłby być wyższy 🤭 Ale nie sprawia to, że książkę nagle czyta się gorzej. Akcja na zmianę pędzi, by za chwilę zwolnić i dać nam się nacieszyć relacją tej dwójki. Wątek przeszłości Hannah dodaje najróżniejszych emocji, które uwielbiam w powieściach. Podsumowując - zaczęłam rok od naprawdę świetnej powieści, więc jeśli szukacie romansu z nutką erotyki i sporą porcją sensacji to "Ucieczka z nieznajomym" powinna Wam się spodobać ❤️

Jaka była ostatnia książka Katarzyny Bester po jaką sięgnęliście?❤️

Hannah uciekając z jednej pułapki trafia przypadkiem w kolejną, całkowicie...

Spodobała mi się, nieoczywisty rozwój wydarzeń pochłonęłam w jedno popołudnie.

Spodobała mi się, nieoczywisty rozwój wydarzeń pochłonęłam w jedno popołudnie.

„Ucieczka z nieznajomym” to opowieść o kobiecie, która jest ofiarą przemocy, a jedyne o czy marzy to uciec od męża tyrana.

Książka od pierwszej strony daje nam ogrom emocji. Rozpoczyna się zawrotną akcją, dzięki czemu od razu zostajemy pochłonięci i zaciekawieni.

Uwielbiam Jonathana za cięty język i po prostu styl bycia. Jego osoba bawiła mnie na każdym kroku i zdecydowanie dzięki niemu książka ma w sobie to coś. Chodź w porównaniu do poprzednich książek autorki, które miałam okazje czytać tego humoru jest tu znacznie mniej.

Przyznam szczerze, że wybierając tę książkę nie sądziłam, że wywrze ona na mnie aż takie wrażenie. Zawiłe zdarzenia, tajemnice z przeszłości i ogrom akcji sprawiły, że emocje podczas czytania sięgały zenitu. Naprawdę jestem w ogromnym szoku, w jaki sposób autorka nakierowała fabułę. Czytelnik nie jest w stanie początkowo połączyć fantów, a tym bardziej przewidzieć co wydarzy się za chwilę.

Sięgając po książki autorki zawsze wiem, że mogę liczyć na ciekawą historię, która zarówno będzie bawić jak i zaskakiwać. Podsumowując ta pozycja na pewno nie raz Was zaskoczy, rozbawi i sprawi, że wstrzymacie oddech. To książka, która to jeden wielki i nieprzewidywalny zwrot akcji! Polecam. 🧡

Uciekając przed mężem oprawcą Hannah musi improwizować.
Wsiada do samochodu stojącego na parkingu i postanawia zdać się na los.
Wkrótce odkrywa, że Jonathan,który jej pomógł nie jest zwykłym turystą.
Podczas wspólnej podróży odkrywają jak wiele ich łączy.
Przypadkowa znajomość przeradza się w pożądanie, z którym coraz trudniej im walczyć.
Niestety przeszłość daje o sobie znać.

Książka świetna.
Bohaterowie fajnie wykreowani.
Hannah zaimponowała mi odwagą.
Uciekła od męża sadysty.
W dodatku dla rodziny była gotowa zrobić wszystko.
Jonathan też walczył o swoje.
Miał żal do świata za niesprawiedliwość losu i trochę pobłądził.
Jednak dzięki kobiecie się zmieniał.
Na końcu dwoje ludzi zranionych przez życie znalazło swoje wymarzone szczęście.
Z Jona zrobił się fajny słodziak.

Podobała mi się akcja na stacji benzynowej.
Dzięki zachowaniu zimnej krwi wszystko się udało.
Dla mnie był to bardzo wzruszający moment.

Polecam Wam z czystym sumieniem książkę Kasi.
Znajdziecie w niej humor oraz zaskakujące zwroty akcji.
Niektórych z nich się nie spodziewałam.

Po przeczytaniu dwóch książek autorki mam ochotę na więcej.
Jak tylko odkopie się ze swojego stosika sięgnę po kolejne 😍

Pamiętajcie, że jest to tylko moja skromna opinia.

Uciekając przed mężem oprawcą Hannah musi improwizować.
Wsiada do samochodu stojącego na parkingu i postanawia zdać się na los.
Wkrótce odkrywa, że Jonathan,który jej pomógł nie jest zwykłym turystą.
Podczas wspólnej podróży odkrywają jak wiele ich łączy.
Niestety przeszłość daje o sobie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytając opis, uznałam, że to coś dla mnie. Pomyśl na historię zacny, opinie bardzo dobre.

I już na pierwszych stronach taka klapa...

Otóż chloroform nie działa tak, jak próbują nam wmówić wszystkie seriale i filmy sensacyjne. Nikt nie zasypia, gdy tylko powącha chusteczkę nasączoną tą substancją

Wody płodowe są białawe? Oo rodziłam dwa razy i jakoś umknęło to mojej uwadze oO

W jakimś tajnym schowku. - już abstrahujac, że jakimś mówi nam tylko tyle, że autorka nie ma bladego pojęcia, a co dopiero my. Do tego nie wie też, jak działa kontrola na granicy.

Ona jechała trzy dni. A Nigel nie doleciał samolotem? Więc co tam. Jeszcze się prześpi. Toż to absurd. Pierwsze miejsce, o którym powinien pomyśleć - zwłaszcza glina - to właśnie rodzice.

Kolejny absurd wyciągnięty prosto z durnych sensacyjnych filmów - tłumik nie wycisza wystrzału całkowicie, jedynie trochę, ale nadal to donośny dźwięk! A autorka dwa razy twierdzi inaczej.

Anglicy w nieformalnej rozmowie nie używają zwrotów 'Pan/Pani'.

Jonathan: Nikt nie wie, czym się zajmuję. Hannah jest pierwsza. A co tam. Powiem też tej parze sympatycznych staruszków.

W Anglii mamy nie zaprowadzają dziewczyn do ginekologów. Wszelkie badania robią pielęgniarki, a tabletki przepisują lekarze pierwszego kontaktu. Ginekolog jest tylko w trudnych przypadkach, takich jak choroby nowotworowe czy historia trudnych porodów.

Hannah: Ściga mnie mąż. Gdzieś tam ktoś zrobił mi zdjęcia. Jak ostatnia kretynka pokazałam swój paszport na granicy (choć miałam też fałszywy), więc co robimy? Chodzmy do restauracji, na zakupy, do kina, a i jeszcze na spacer po Londynie. Bo czemu nie?

Rozmowa Jonathan kontra Nigel. No po prostu przedszkole. A już to, że glina, który wie, że jego wróg puka jego żonę i przychodzi, nie sprawdziwszy wcześniej magazynku... Szkoda słów. Przez 85% książki laska ucieka przed mężem, który na końcu okazuje się idiotą, a scena jego śmierci to chwila moment. Jakby mega spłaszczone. Słabiutko.

W UK nie przeszłaby wymówka 'w obronie własnej', a ciała nie wydaliby po kilku dniach. W UK nawet policja nie ma broni, a co dopiero obywatel. Jonathan też nie mógłby opuścić kraju w tak krótkim czasie, nawet jeśli działał w obronie własnej.
A to, że policja wierzy w hasło, że pojechała z Brighton do Londynu (2h!) kupić walizkę. Walizkę! Bo przecież Brighton to wiocha bez sklepów! Tak naprawdę to piękne miasto, z ogromem sklepów, więc tę wymówkę policja powinna wziąć pod lupę. Zwłaszcza, jeśli uciekała przed mężem katem, to gdzie czas na jazdę do stolicy (przypomnę 2h w jedną stronę), by kupić nową walizkę. No nie. To absurdalne.

We wspomnieniu Hannah zabiera broń z sejfu (nie ma nic o rękawiczkach, by nie zostawiać śladów), po czym wychodzi niby do fryzjera. To czemu Ucieczka była taka trudna, skoro Nigel miał gdzieś, co ona robi w ciągu dnia? Nagle miała kapelusz i okulary, a w drodze to Jonathan ją uświadamiał, że powinna używać kamuflażu. W domu Victora zakłada rękawiczki dopiero w łazience. A co z odciskami zostawionymi po drodze? Choćby właśnie na drzwiach łazienkowych?

Mam wrażenie, że autorka próbuję nam wmówić, że wszędzie, w całej Europie, policjanci to kretyni, nie potrafiący sprawować swojej funkcji poprawnie.

Bardzo nie lubię autorek (bo to głównie kobiety mają ten problem), które nie znają czegoś, a o tym piszą. Pisanie o Anglii, nigdy tam nie będąc - lub będąc, ale nie poznając - wymaga researchu! A tutaj on leży i kwiczy.

Ogólnie pomysł na historię był ciekawy. Ale wykonanie jest tragiczne. Absurd goni absurd, same zbiegi okoliczności, brak logiki i researchu. Nie rozumiem, jak można pisać coś po to, by pisać? Bez sprawdzenia czegokolwiek?

I z tego co widzę, to kolejna pozycja autorki, w której leży research. Znów próbuje pokazać ludziom historię z Anglii, nie znając Anglii. Po co??!! Na cztery przeczytane pozycje od autorki, to trzecia, która dostaje taką ocenę, więc zapamiętam nazwisko i już więcej - mam nadzieję - nie trafić na jej książki.

Jeśli dla kogoś ważny jest realizm - nie polecam.

I już na pierwszych stronach taka klapa...

Wody płodowe są białawe? Oo rodziłam dwa razy i jakoś umknęło to mojej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to