Technika wojskowa w Polsce 1935-1939. Dokumenty

Okładka książki Technika wojskowa w Polsce 1935-1939. Dokumenty Bogusław Polak
Okładka książki Technika wojskowa w Polsce 1935-1939. Dokumenty
Bogusław Polak Wydawnictwo: Wydawnictwo Uczelniane Politechniki Koszalińskiej Seria: Wkład Polaków w naukę i technikę światową historia
historia
Wkład Polaków w naukę i technikę światową
Technika wojskowa w Polsce 1935-1939. Dokumenty
Wydawnictwo Uczelniane Politechniki Koszalińskiej
1999-01-01
1999-01-01

Zbiory dokumentów należą do szczególnego rodzaju książek. Ze zrozumiałych względów nie będzie fabuły, rzadko spotykamy w nich historyczne wywody i elementy ocenne właściwe dla opracowania. Ale też i przeznaczenie takich książek jest inne. Ma zapoznać czytelnika z treścią urzędowego dokumentu, służyć pracy własnej i wyciąganiu własnych wniosków.
Ten tomik dotyczy zagadnień związanych z dziejami polskiej przedwojennej wojskowości, rozpatrywanej z technicznego punktu widzenia. Niektóre dokumenty ze zrozumiałych powodów są nasycone specjalistycznym słownictwem i żargonem, co jednak dla części czytelników może być zbyt hermetyczne. Ciekawie prezentują się dokumenty dotyczące prób poligonowych nad najcięższym karabinem maszynowym kal. 20 mm oraz rozważań na temat rozwoju artylerii przeciwlotniczej. Książka zdecydowanie dedykowana dla osób dobrze zapoznanych z tematem.

Ten tomik dotyczy zagadnień...

• Wojskowość

Dodaj cytat z książki Technika wojskowa w Polsce 1935-1939. Dokumenty