DIEGO. Bóg futbolu

2021-04-27
2021-04-27
Barbara Bardadyn
Diego Maradona Argentyna literatura sportowa

Trenerzy, koledzy z boiska, przyjaciele etc wspominają Diego, którego spotkali na swojej drodze - warto.

Każdy z nas kiedyś zna Maradonę, setki razy widzieliśmy jego niesamowite akcje, wspaniałe bramki czy nieprawdopodobne dryblingi.
W tym roku Wydawnictwo Rebis wydało książkę, która została przygotowana z okazji 60-tych urodzin Diego Maradony i oddana do druku w Argentynie tuż przed przedwczesną śmiercią piłkarza.
Autor w swojej książce zamieścił wywiady z ponad 70 osobami, które podzieliły się swoimi wspomnieniami o Diego.
Diego Maradona był osobą niezwykle fascynującą nie tylko pod względem piłkarskim ale również politycznym i ludzkim, był uwielbiany nie tylko w Argentynie ale miał fanów na całym świecie.

"Diego. Bóg futbolu." to niezwykła i bardzo magiczna książka, dzięki której lepiej poznałam życiorys piłkarza. Wywiady i cała historia Diego zawarta w książce zrobiła na mnie ogromne wrażenie. W książce autor zamieścił również kilka fotografii także tych osobistych, aż miło było wspomnieć sobie mecze w których Maradona grał pierwsze skrzypce.

Jeżeli jesteście ciekawi co o Diego opowiadają dziennikarze, koledzy z reprezentacji Argentyny czy też osoby, które trenował to zapraszam Was do lektury. Gorąco polecam🇦🇷

Dziękuję @dom_wydawniczy_rebis za możliwość przeczytania książki

Autor w swojej książce zamieścił wywiady z ponad 70 osobami,...

Diego Armando Maradona-argentyński piłkarz i trener piłkarski. Nazywany także: "El Diez” (Dziesiątka) i „Pelusa” (Puszek). Uważany za jednego z najlepszych graczy w historii tego sportu. Nosił także przydomek „Bóg futbolu”, ”Ręka Boga” lub „Boski Diego”.

W swojej książce Julio Ferrera - „DIEGO. Bóg futbolu” zawarł rozmówców, którzy podzielili się swoimi cennymi wspomnieniami. Jest to ponad 70 osób, które miały z nim kontakt lub go spotkały. O Maradonie opowiadają: dziennikarze, członkowie drużyn, w których grał, koledzy z reprezentacji Argentyny oraz ci, których Diego trenował, a także piłkarze, aktywiści i inne osoby.

Jest to książka specjalnie przygotowana z okazji 60-tych urodzin Maradony, zaś w Argentynie oddana do druku tuż przed śmiercią wielkiego człowieka i wielkiego piłkarza. Diego Armando Maradona jest postacią fascynującą pod względem piłkarskim, ludzkim i politycznym. Z tych powodów wciąż jest portretowany w różnych dziedzinach, takich jak literatura, nauki społeczne, kino, teatr, malarstwo, muzyka i wielu innych. A także z powodu entuzjazmu i uwielbienia, jakie wzbudza nie tylko w ojczystym kraju-Argentynie lecz także u milionów ludzi na całym świecie.

To wszystko uczyniło z niego legendę już za życia. Jednak nie wszystkie talenty Diego zostały odkryte, np. bardzo dobrze śpiewał–mówi o nim Alejandro Dolina, piosenkarz i muzyk. Diego to także człowiek, który całym sercem kochał swoją rodzinę, ale i również reprezentację Argentyny.
Wielu mówi o nim: "że to człowiek godny podziwu”.

„Urodził się pod wyjątkowo szczęśliwą gwiazdą, nie było postaci jego pokroju. Miał wszystkie umiejętności, grał w piłkę jak nikt inny, dobrze śpiewał i tańczył, był uwodzicielem, showmanem, gwiazdą wszystkich mediów-gazet, radia i telewizji. Nie każdy radziłby sobie z taką presją, jaka mu towarzyszyła nieustannie jako idolowi światowego formatu..”–mówi o nim Ricardo Alfieri (syn)–najlepszy fotoreporter w Buenos Aires.

”Były i są wielkie postaci jak Pele, Alfredo Di Stefano, Lionel Messi, Zinedine Zidan, Ronaldinho, ale Diego nadal jest numer jeden. Poza tym roztacza wyjątkową aurę. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że nawet dwadzieścia lat po zakończeniu kariery wciąż wywoływał u ludzi taki entuzjazm, gdziekolwiek by się nie pojawił. To też potwierdza, że jest największym piłkarzem w historii.”–mówi o nim hiszpański piłkarz Richy Castellanos.

„DIEGO. Bóg futbolu” to magiczna i wyjątkowa książka, czytając ją poznałam jeszcze bliżej życiorys Diega. Historia zrobiła na mnie ogromne wrażenie. To niecodzienna lektura zaopatrzona także osobistymi fotografiami piłkarza.
Jeżeli chcecie wiedzieć więcej–przeczytajcie koniecznie. Gorąco polecamy: Dobre Recenzje

Bardzo ważna książka, o bardzo nietuzinkowej postaci w dziejach piłki nożnej.

Bardzo ważna książka, o bardzo nietuzinkowej postaci w dziejach piłki nożnej.

6/10

6/10