Naomi

Naomi
Akurat
2021-04-14
2021-04-14

Akcja totalnie bez sensu. Bohaterzy i ich czyny nie mają żadnego konkretnego uzasadnienia. Coś się dzieje bo tak, brak jakichkolwiek emocji.

Z piórem Kingi Litkowiec miałam okazję już się poznać przy okazji książek "Miasto mafii", która mi się spodobała. Co do "Naomi" mam nieco mieszane uczucia.

Na Naomi Lorenz został wydany wyrok. Zlecenie ma wykonać nie kto inny, jak płatny zabójca Mateo Terrone. Ten jednak pod wpływem impulsu wpada na szalony pomysł i daruje życie kobiecie. Tym zachowaniem "stawia krzyżyk" na nich obojgu. Swoje zachowanie Mateo próbuje ukryć przed szefem, jednak prawda wychodzi na jaw, a do gry wkracza bezwzględny, Boss rosyjskiej mafii Zahar Morozow. Po tym czynie Mateo musi nie tylko chronić Naomi, ale i siebie. Sytuacja jednak diametralnie się zmienia, kiedy do gry wkraczają uczucia. Świat mafii rządzi się swoimi prawami, ale to jak bohaterka lawirowała pomiędzy Mateo a Zaharem było aż nadto.. irytujące.

Kinga niebezpodstawnie jest okrzyknięta "królową mafijnych książek" ale według mnie, "Naomi" była nieco słabszą pozycją. Mimo, że całość czyta się całkiem szybko, a autorka ma sprawne pióro, to fabuła nie porwała mnie jakoś specjalnie. Dość często gubiłam wątek i w pewnym momencie nie mogłam się połapać, więc musiałam wrócić do początku rozdziału. Bohaterowie są dobrze wykreowani, podczas czytania mogłam poczuć uczucia jakie towarzyszą bohaterom, ale jak już wyżej wspomniałam, fabuła była dla mnie zbyć nieco "rozległa" a nie taka spięta. Mimo wszystko, parę scen zdecydowanie nadrobiło, jeśli wiecie o czym mówię 😈 Nie przesądza to jednak nad całą twórczością autorki, bo w przyszłości sięgnę na pewno po inne jej książki 💕

70/2023 🌷#recenzja 🌷
Fragment:
"Skoro miałam zapomnieć o jego istnieniu, nie widziałam przeszkód, by znów zrobić coś głupiego. Puściłam prześcieradło, pozwalając mu opaść na podłogę."

Opis wydawcy:
Naomi Lorenz miała zginąć z rąk Mateo Terrona, ale płatny zabójca darował jej życie. Problemy zaczęły się wtedy, kiedy szef klanu dowiedział się o zdradzie swojego człowieka. Pogłębiły się jeszcze bardziej, kiedy Mateo po raz drugi uchronił Naomi przed śmiercią, a stały się naprawdę poważne, kiedy do gry włączył się Zachar Morozow, bezwzględny boss rosyjskiej mafii. Jeśli Naomi do tej pory miała wątpliwości, czy rzeczywiście nikomu nie może ufać, to teraz rozwiały się one bez śladu…

Opowieść, która od samego początku intryguje i wciąga, co w połączeniu z wartką akcją powoduje, iż ciężko jest odłożyć ją chociażby na chwilę.
Czytelnik jest zaskakiwany na każdej stronie, a postacie, które pojawiają się są bardzo realistyczne.
Naomi miała zginąć z rąk płatnego zabójcy, ale Mateo Terron, człowiek należący do mafijnego klanu, postanowił ją uchronić przed śmiercią. Problemy zaczynają się, gdy szef klanu dowiaduje się o zdradzie swojego człowieka, a sytuacja jeszcze bardziej się pogarsza, gdy Mateo ratuje Naomi po raz drugi. Do gry włącza się również Zachar Morozow, bezwzględny boss rosyjskiej mafii, co sprawia, że Naomi zaczyna poważnie zastanawiać się, komu może ufać.
Sceny erotyczne w książce są niesamowite i dodają powieści jeszcze więcej emocji.
"Naomi" to znakomita książka którą polecam każdemu, kto szuka intrygującej opowieści o miłości, zdradzie i mafijnym świecie. Jest naprawdę gorąco 🔥

70/2023 🌷#recenzja 🌷
Fragment:

Opis wydawcy:

Historia jakich wiele. Napisana słabym językiem. Męczyłam się przy czytaniu.

Historia jakich wiele. Napisana słabym językiem. Męczyłam się przy czytaniu.

"Naomi Lorenz mieszkająca w Kalifornii dowiaduje się od swoich rodziców, że została adoptowana i ucieka do Chicago. Zatrzymuje się w hotelu. Była zima Naomi przed kimś uciekała schowała się na dachu jednej z kamienic. Tam poznaje Mateo Terrona płatnego zabójcę, który miał za zadanie ja zabić. Ale nie robi tego i darował jej życie. Trzy miesiące później zaczęły się robić problemy. Szef klanu dowiedział się o zdradzie swojego najlepszego człowieka. Mateo za wszelką cenę będzie chciał uchronić dziewczynę. Prosi o pomoc Zachara Morozow boss rosyjskiej mafii, któremu uratował życie lata temu.

Czy Mateo uchroni dziewczynę?
Kto okaże się zdrajca?
Czy Morozow pomoże im w tej ciężkiej walce?"

Książka mnie bardzo urzekła nie spodziewałam się takich obrotów spraw. Jest lekka fajnie, szybko i przyjemnie się ją czyta. Gorąco polecam kto jej jeszcze nie czytał. ☺️☺️

Naomi jest silną bohaterką, przypadkowo unika śmierci na rąk płatnego zabójcy Mateo. Podjęta przez niego opinia na temat życiu swej ofiary niesie za sobą ciężkie konsekwencji przez kto do spółki uwikłani są z globalna cyberprzestrzeń kłamstw jak również intryg.

Typowa mafijna przypowieść na wątkiem erotycznym. Dużo namiętności, kłótnie, zdrady, uczucia niechcianego, które chociaż w żadnym wypadku pyta na temat ocena nikogo.
Miałam wrażenie, że miłość nie była prawdziwa.
Brakowało przemyśleń bohaterów jak również etapu zakochiwania. Ja rozumiem, iż glob mafii równoważne znak równości znaczny jak również ma swoje zasady, wszakże mimo całość chronologia zakochiwania był pominięty.
Kinga Litkowiec kolejny raz zaskakuje lekkością czytania. Polecam z całego serca 10/10

"Naomi" Kingi Litkowiec jest moim zdaniem znakomitym romansem mafijnym z ciekawym wątkiem walki dwóch mężczyzn o jedną kobietę.

Główna bohaterka Naomi po wydarzeniach, jakie miały miejsce w święta, próbuje normalnie żyć. Płatny zabójca Mateo, darował jej życie i zawładnął jej myślami. Niestety szef Mateo, dowiedział się o nie wykonaniu zadania i ponownie wydał wyrok na dziewczynę. Zabójca postanawia kolejny raz uratować dziewczynę. Jest tylko jeden problem. Po pomoc muszą udać się do Rosji. Rządzi tam Zachar, który jest ich jedynym ratunkiem.

Czy mężczyzna zgodzi się im pomóc ? Co będzie chciał w zamian ?

Jeśli chodzi o książki autorki, właśnie ta jest moim numerem jeden😍. Uwielbiam ją chociaż dlatego, że jest tam mój mąż książkowy Mateo.

Niebezpieczny, inteligentny, zamknięty w sobie płatny zabójca, który zawsze jest w gotowości... na czekające niebezpieczeństwo. No mój typ 😍. Uwielbiam, kocham i ubóstwiam♥️

Kinga znakomicie wplątała w fabułę porachunki mafijne i gorące sceny erotyczne jakich nie znajdziecie w żadnych książkach tej autorki.

Niestety książka nie skończyła się tak jak bym chciała 🙈 Planowałam pozbyć się Naomi, żeby zająć jej miejsce niestety nie udało się ale jeszcze się nie poddałam 😁😂😅.

Gorąco i szczerze polecam ♥️

Bardzo przyjemna i lekka książka. Polecam

Bardzo przyjemna i lekka książka. Polecam

Książka "Naomi" jest to świetnie napisany romans mafijny. Akcja nie zwalnia tempa, napięcie trzyma od początku do końca. Z każdą stroną coraz trudniej się oderwać.
Tytułowa Naomi przez błąd innej osoby staje się celem płatnego zabójcy Mateo Terrona. Mężczyzna jednak daruje jej życie i od tej pory zaczyna ją chronić. Sprawy wymykają się spod kontroli, kiedy szef klanu odkrywa zdradę swojego człowieka. Walcząc o przetrwanie Naomi razem z Mateo uciekają do Rosji, gdzie szukają pomocy u bardzo niebezpiecznego i nieprzewidywalnego Zachara Morozowa. Tam okaże się jaką cenę będą musieli ponieść za schronienie.
Między Naomi a Mateo od początku wyczuwalne jest pożądanie, ale oboje przyznają, że nic więcej nie może ich połączyć. W domu bossa rosyjskiej mafii okazuje się, że dziewczyną jest zainteresowany sam Morozow. Będzie chciał on rozpracować ludzi, których przyjął pod swój dach. A Naomi będzie musiała zweryfikować komu może naprawdę zaufać.
Książkę pochłania się z zapartym tchem. Każdy szczegół jest doprecyzowany w 100% a bohaterowie zaskakują na każdym kroku. Zakończenie jest absolutnie nieoczekiwane, ale myślę, że na tym dokładnie powinien polegać fenomen romansu mafijnego😊

Powiem szczerze, że ostatnio sięgam po nowe wątki. I na drugi ogień poleciał motyw płatnego zabójcy. Na początku nie rozumiałam dlaczego główny bohater został w ogóle tym zabójcą, ale po czasie zaczęłam go rozumieć. Myślę też że główną bohaterka jest bardzo naiwna i jest to bardzo nierealna relacja. Jakby typ miał ją zabić, ale tego nie zrobił, a ona już się w nim zauroczyła później ją porwał i nie pozwolił o niczym decydować i jeszcze nie przejmował się jej samopoczuciem, a ona i tak się w nim zakochała więc jakoś tego nie widzę. Nagle pod koniec bohater nagle zmienił swoje nastawienie i zaczął ją lubić. Jeszcze ten Rosyjski Boss Mafii on to już w ogóle był bardzo dziwny nie rozumiałam co się dzieje jak się pojawiał. Ona się go bała, ale jednocześnie ją pociągał, a on był w niej ,,zakochany" po uszy. Szczerze myślę, że on chciał ją wykorzystać, a główny bohater widząc to był zazdrosny, a i tak naprawdę nic z tym nie zrobił. Motyw płatnego zabójcy był dobrze wymyślony, ale cała reszta była średnia.

• Romans
  • Przeczytane 2021