Okładka książki Wzmacniaj odporność naturalnie. Ziołolecznictwo, hartowanie ciała, naturalne antybiotyki i inne holistyczne metody wspierania zdrowia Agnieszka Leszczyńska
Agnieszka Leszczyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Wydawnictwo Kobiece
2021-03-24
2021-03-24
zdrowie odporność zioła naturoterapia wzmacnianie organizmu leczenie zapobieganie chorobom

[...]
Zagadnienie „odporności” jest w obecnych czasach sprawą
najważniejszą, ponieważ tylko silny układ immunologiczny

𝗣𝗥𝗭𝗬𝗗𝗔𝗧𝗡𝗬 𝗣𝗢𝗥𝗔𝗗𝗡𝗜𝗞 𝗝𝗔𝗞 𝗪𝗭𝗠𝗢𝗖𝗡𝗜Ć 𝗨𝗞Ł𝗔𝗗 𝗜𝗠𝗠𝗨𝗡𝗢𝗟𝗢𝗚𝗜𝗖𝗭𝗡𝗬 !
Autorka książki Agnieszka Leszczyńska jest naturopatką i zwolenniczką leczenia organizmu naturalnymi metodami. Od lat zajmuje się uzdrawianiem świadomości oraz stosuje liczne metody wyzwalania uzdrawiającej energii. Prowadzi zdrowy tryb życia i zachęca ludzi do zmian. Jest autorką takiej publikacji jak "Anatomia zdrowia".
W książce poruszany jest temat covid-19. Mowa w niej również o Ajurwedzie, medytacji, ziołolecznictwie. Jest sporo receptur na różne dolegliwości. Jeżeli mam do wyboru połknięcie tabsa czy wspomaganie się naturalnymi metodami to zawsze wybieram tą drugą opcję.
Ładne wydanie, pięknie ilustrowana a informacje są przedstawione w przystępny i zrozumiały sposób.
Jeżeli zatem pragniesz zdrowych zmian w swoim życiu, dzięki tej książce na pewno uda Ci się je zastosować! W połączeniu z odpowiednią dietą to naprawdę daje dobre rezultaty #tylkoketoza 😉👍
𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠 !

[...]
Zagadnienie „odporności” jest w obecnych czasach sprawą
najważniejszą, ponieważ tylko silny układ immunologiczny

𝗣𝗥𝗭𝗬𝗗𝗔𝗧𝗡𝗬 𝗣𝗢𝗥𝗔𝗗𝗡𝗜𝗞 𝗝𝗔𝗞 𝗪𝗭𝗠𝗢𝗖𝗡𝗜Ć 𝗨𝗞Ł𝗔𝗗 𝗜𝗠𝗠𝗨𝗡𝗢𝗟𝗢𝗚𝗜𝗖𝗭𝗡𝗬 !

"WZMACNIAJ ODPORNOŚĆ NATURALNIE" AGNIESZKA LESZCZYŃSKA
Ziołolecznictwo, hartowanie ciała, naturalne antybiotyki i inne holistyczne metody wspierania zdrowia.

Ciekawie napisany poradnik o rzeczach ważnych i będących jak najbardziej na czasie.
Bo cóż jest ważniejsze od naszego ZDROWIA.
Coraz więcej czyta się i mówi o powrocie do naturalnych metod leczenia swego ciała i ducha. I bardzo dobrze :)

Dzięki tej lekturze dowiemy się wielu ciekawostek jak wzmocnić odporność swego organizmu nie zażywając tabletek.
Poznamy też wiele przepisów wartych wypróbowania i całą masę podpowiedzi co z czego, jak i dlaczego.
Świetny poradnik dla każdego, kto chce zadbać o siebie, swoje ciało i umysł.

Firmy farmaceutyczne prześcigają się w wynalezieniu coraz to nowszych leków, w zasadzie na wszystko i my sami powinniśmy w tym wszystkim dojrzeć prawdę. Przecież to pieniądze napędzają cały ten biznes dając nam złudną nadzieję, że wystarczy tabletka i będziemy zdrowi.

Coraz więcej czasu spędzany przed komputerami, jemy w pośpiechu niezdrowe śmieciowe jedzenie i w pogoni za czasem brakuje nam czasu na relaks.
Jesteśmy zmęczeni, coraz częściej z cukrzycą i nadwagą. Uzależnieni od kawy, papierosów i alkoholu.
Nic dziwnego, że nasza odporność spada i chorujemy. Są jednak naturalne, sprawdzone "jak świat" metody do których warto wrócić.

Uważam, że jest to ważna i potrzebna lektura, która została napisana bardzo prostym i przystępnym językiem, Nie ma tutaj mądrowania, jest konkretnie, rzeczowo i na temat.
Ta pigułka wiedzy absolutnie warta jest przeczytania.

Dokładniej, to poradnik składa się z dwunastu rozdziałów, jest :
Wstęp,
rozdział 2 "Zioła i rośliny stymulujące układ immunologiczny. Zioła rosnące w Polsce",
rozdział 3 "15 propozycji roślin wzmacniających siły obronne organizmu do domowej(doniczkowej ) uprawy,
rozdział 4 "Apiterapia,
rozdział 5 "Żywność i napoje pobudzające układ immunologiczny",
rozdział 6 "Wpływ wybranych technik oddechowych na tworzenie wysokiej odporności (pranajama),
rozdział 7 "Metody hartowania ciała",
rozdział 8 "Ćwiczenia mentalne wzmacniające tężyznę fizyczną i psychiczną",
rozdział 9 " Codzienne zarządzanie własną energią",
rozdział 10 "Najlepsze mikstury na zwiększenie odporności",
oraz Biografia i Zdjęcia.

Proste i bardzo estetyczne wydanie przyciąga.

Warto mieć tę lekturę w swoich zbiorach i sięgać do niej po inspiracje, przepisy i samo zdrowie :)

P O L E C A M :)

Zapraszam WAS do siebie www.ostatniastrona.com.pl

"WZMACNIAJ ODPORNOŚĆ NATURALNIE" AGNIESZKA LESZCZYŃSKA

Bo cóż jest ważniejsze od naszego ZDROWIA.

Must have tego roku. Wzmacniaj odporność.
Możesz wybrać dwie drogi. Albo dbać o siebie używając naturalnych metod i wspomagać swoją odporność albo leczyć się później medykamentami. Ja wybieram to pierwsze. Dlatego sięgnęłam po książkę „Wzmacniaj odporność naturalnie.”
Ta pozycja od razu przyciągnęła moją uwagę. Temat odporności, zdrowia nie schodzi naszych ust już ponad rok. Na szczęście w mojej rodzinie nikt nie chorował na popularną chorobę. Chciałabym aby tak zostało ale biorąc pod uwagę zmianę trybu życia na bardziej siedzącą, postanowiłam już teraz wziąć się za siebie. A dobrymi sposobami na zdrowe życie podzielić się z rodziną.
Publikacja wielozakresowo omawia różne aspekty dbania o siebie. Przyznam się że byłam zaskoczona jak wiele tematów porusza. Nie wiedziałam o wielu z nich. Ale po kolei.
Autorka podzieliła swoją książkę na kilka rozdziałów, a każdy z nich jest pigułką wiedzy. Zaczęła od przedstawienia ziół które stymulują układ immunologiczny. Ważne dla mnie że to w większości są zioła które możesz zerwać w Polsce. Idąc na spacer możesz nazrywać sobie na przykład młodej pokrzywy, bogatej w witaminę A, E, C, B, K, sole mineralne, flawonoidy, lecytynę i wiele innych. Znajdziesz tu przepis na napar / nalewkę / sok / kąpiel / pomysły na zastosowanie w kuchni, w zależności co potrzebujesz. Większość tych przepisów jest bardzo prostych, dzięki czemu szybko można z nich skorzystać. Dołączone są również informacje o problemach czy chorobach w jakich pomaga dana roślina. Jest tu szeroki wachlarz od babki po wiesiołka i wszystkie opatrzone są zdjęciem.
Drugi rozdział to bardzo interesujący pomysł hodowli ziół na parapecie. Sama w domu mam oregano brazylijskie, dlatego ciekawiło mnie co jeszcze można uprawiać we własnej kuchni. Po przyczynianiu tej części od razu inaczej spojrzałam na moją żyworódkę i aloes. Wiem też jakie zioła chciałabym mieć u siebie w domu. Taka zwykła mięta pieprzowa może pomóc przy gorączce, kaszlu, bezsenności, migrenie, nerwobólach, wymiotach, schorzeniach wątroby i woreczka. Wiecie, że rzymscy filozofowie wkładali wianki z mięty ponieważ pobudzał on mózg do myślenia? Oni nie mogli się mylić! Rośliny które znamy, zdarza się nawet że ich nie lubimy [skrzyp polny na rabacie kwiatowej;)] są bardzo wartościowe. Takie proste a pomijane sposoby są bardzo skuteczne. I nie mają skutków ubocznych!
W kolejnym rozdziale została opisana terapia produktami pochodzącymi od pszczół. I nie mówię tylko o pysznym miodzie o którym zawsze pamiętam, ale również o innych skarbów pochodzących od tych owadów. Kiedy byłam mała często stosowaliśmy propolis a teraz zupełnie o tym zapomniałam.
Autorka zamieściła również część z wieloma przepisami. Wiadomo że zdrowe i wartościowe jedzenie to podstawa naszej odporności. Badania mówią że 70-90 %, nawet w reklamach o tym mówią. Wyjątkowo z tym się zgodzę. Jesteśmy tym co jemy. Tej ważnej części nie można pominąć w kompleksowym dbaniu o siły witalne.
Totalnym zaskoczeniem dla mnie był rozdział o oddechu. Jak wpływa na nasze zdrowie i stymuluje organizm do regeneracji i zwiększenia odporności! Koniecznie musicie o tym się dowiedzieć! Nie tylko ćwiczenia całego ciała, ale ćwiczenia oddechowo-lecznicze, pomogą zbudować zdrowie oraz wyjść z choroby. Przez nie „płuca wzmacniają się, oczyszczają, oraz zwiększają swoją wydolność”.
W poradniku znajdziecie jeszcze wiele innych prostych metod. Dla mnie najważniejsze jest to że mogę jej zastosować od razu i już teraz. Są łatwe do zrobienia, znalezienia, kupienia. Nie inwestując pieniędzy a trochę czasu mogę sprawić że będę zdrowsza i bezpieczniejsza. Czytając wiele razy myślałam: dokładnie tak!, zgadzam się z tym, WOW ale to proste. Biorąc pod uwagę że w domowej biblioteczce mam już książkę o ziołach która tylko stoi i się kurzy widzę wielką różnicę miedzy dwoma tytułami. Najnowszy nabytek jest prosty w obsłudze. Mam wrażenie że to taki spis najważniejszych informacji. Wyobrażam sobie że robię notatki i na ich podstawie powstaje ta książka. Tylko to co ważne, użyteczne. Bierzcie i korzystajcie 
Nie mogę pominąć aspektu wizualnego. Wolumen jest wydany w dużą starannością. Zachęcające ilustracje, estetyczna okładka dobrze harmonizują z bardzo czytelnym tekstem. Wypunktowania, zaznaczenia, podziały na rozdziały i podrozdziały sprawiają że szybko znajdziesz to co potrzebujesz. Przydatna wiedza jest prosto i zrozumiale podana, tak sama jak kilkadziesiąt przepisów.

Must have tego roku. Wzmacniaj odporność.

Kiedy znalazłam Wzmacniaj odporność naturalnie, byłam przekonana, że będzie przypominała przede wszystkim zielnik. I trochę tak jest, choć nie do końca. Sęk w tym, że zioła to nie wszystko i autorka poradnika podkreśla to nie raz.
Holistyczne podejście do leczenia koncentruje się nie tylko na ciele, ale również stanie umysłu i ducha. Często o tym zapominamy, ale sami pomyślmy: Czy nie jest tak, że w zderzeniu z silnym, długotrwałym stresem lub obniżeniem nastroju, czujemy się gorzej również fizycznie? Gonią nas bóle głowy, mdłości, niestrawność, a czasem nawet stajemy się istnym lepem na infekcje? Pewnie znajdzie się kilku sceptyków, ale ja akurat w to wierzę, bo życie nie raz udowodniło mi, że marne samopoczucie w głowie, szybko przechodzi na ciało.
No dobrze, ale co zrobić, by długotrwale i skutecznie wzmocnić odporność? Na to pytanie odpowiada Agnieszka Leszczyńska. Otóż nie wystarczy zestaw witaminek w pigułce. Niestety, nie ma tak łatwo. Trzeba zadbać o całokształt, ciało i umysł, zmienić nawyki i styl życia. Wzmacniaj odporność naturalnie to pewnego rodzaju recepta, wprowadzenie do tematu i zapoczątkowania zmiany. Jeśli miałabym ją streścić, powiedziałabym: oddychaj świadomie, myśl pozytywnie, korzystaj z dobrodziejstw natury i nie zapominaj o aktywności fizycznej.
We Wzmacniaj odporność naturalnie mowa o medytacji, ćwiczeniach oddechowych, hartowaniu ciała (słońcem i hrydroterapią),apiterapii (leczeniu produktami pochodzącymi z aktywności pszczół) oraz roślinach wzmacniających układ immunologiczny. Ta ostatnia kwestia omówiona jest najszerzej.
Mój tata zobaczywszy okładkę i tytuł tej książki, zapytał, czy cała jest o czosnku. Zatem odpowiadając i jemu, i Wam, nie, nie chodzi jedynie o czosnek widoczny na okładce. O tym naturalnym antybiotyku jest naprawdę niewiele, właściwie jest wymieniony jedynie w przepisach. To tylko wskazówka, symbol.
W poradniku opisane jest wiele roślin, tych znanych i mniej znanych z leczniczych właściwości. Tych drugich jest zdecydowanie więcej. Bo okazuje się, że wystarczy wyjść na pierwszą lepszą łąkę, a nawet wyrwać chwast z ogrodu i proszę, mamy ziółko o dobroczynnym wpływie na nasz organizm. Jest o roślinach rosnących dziko, tych które możemy uprawiać i tych które w naszym klimacie nie rosną, ale możemy kupić je w sklepie zielarskim.
Każda roślina ma opis, zdjęcie, wyszczególnione działanie, przypadłości na które pomaga i sposoby obróbki. Dostajemy przepisy na napary, odwary, kąpiele, syropy, soki i inne w zależności od zioła.
We Wzmacniaj odporność naturalnie brakowało mi kolorowych zdjęć i indeksu chorób z przypisanymi do nich roślinami. Z takim narzędziem łatwiej by było poszukać pomocy przy np. niestrawności, gdy ta nas już dopadnie. Zamiast tego trzeba przeglądać każdą roślinę i szukać w tekście interesującego nas problemu.
Podsumowując, polecam każdemu, kto chce podbudować odporność w naturalny sposób. Wielbiciele holistycznych metod dbania o zdrowie z pewnością będą zadowoleni. Jeśli kogoś interesuje jedynie roślinne wspieranie organizmu, też znajdzie wiele cennych informacji i ciekawostek. Wzmacniaj odporność naturalnie to wartościowy i treściwy poradnik bez zbędnego paplania dookoła. Jest zwięźle i konkretnie. Dlatego całym sercem zachęcam was do lektury.
www.milosniczkaslow.pl

Niestety... pogoda nas nie rozpieszcza, w końcu "kwiecień plecień..." i takie tam. Musimy o siebie wyjątkowo dbać! Abstrahując już od pandemii, obostrzeń itp. Musimy zadbać o swoje zdrowie fizyczne, ale też psychiczne. O szeroko rozumianą odporność, bo...
"Zagadnienie "odporności" jest w obecnych czasach sprawą najważniejszą, ponieważ tylko silny układ immunologiczny sprawi, że przejdziemy zwycięsko nie tylko przez okres jakiejkolwiek zarazy, ale również przez każdą inną chorobę."
Dlatego też z ogromną chęcią i zainteresowaniem skusiłam się na poradnik, o którym trochę Wam opowiem. Nie, nie przekreślajcie go z góry! Czosnek z okładki niczym broń na wampiry może troszkę odstraszać, ale zapewniam, że to, co znajdziecie w środeczku z pewnością otworzy Wam oczy na wiele kwestii. Bo bycie fit to w końcu nie tylko wyrzeźbione ciało w rozmiarze S.
Musimy pamiętać, że...
"Sprawne funkcjonowanie układu immunologicznego zależy w głównej mierze od nas samych i wymaga naszego czynnego udziału i zaangażowania."
Jak zatem dbać o naszą odporność?
Autorka przychodzi do nas z szerokim wachlarzem propozycji wymagających większego i mniejszego zaangażowania. Począwszy od sposobów zastosowań różnorodnych ziół i roślin, doboru odpowiedniej żywności i napojów, ale też wpływu technik oddechowych i metod hartowania ciała, ale też ćwiczeń mentalnych i korzyści płynących z umiejętności zarządzania własną energią (i tu kłania się terapia słońcem, czy wodą, czyli hydroterapia). Słyszeliście kiedyś o apiterapii, czyli leczeniu produktami związanymi z aktywnością pszczół? Warto wspomnieć, że znajdziecie tu wiele ciekawych propozycji i przepisów na śniadania, dania obiadowe, czy zdrowe sałatki i przekąski, ale też kilka ciekawych przepisów na mikstury zwiększające odporność, np. olej z pelargonii pachnącej, czy nalewka orientalna. Brzmi smakowicie? Sprawdźcie i wypróbujcie sami!
My testujemy!
Świetne kompendium wiedzy!

Idealna książka na obecne czasy, gdzie pędzimy w świecie pełnym wirusów i zanieczyszczeń zapominając o naturalnych sposobach na wzmocnienie organizmu i coraz częściej sięgamy tylko po tabletki dostępne w aptekach, aby chronić się przed chorobami.
W książce znajdziemy opisy różnych roślin, które możemy wykorzystać aby wzmocnić swoją odporność oraz ciekawe przepisy na różne dania, nalewki oraz zastosowanie ziół w kuchni. Mamy też przedstawione ćwiczenia mentalne, które pomogą nam wzmocnić odporność, jak na przykład medytacja.
Książka jest przejrzysta i przy każdej z roślin znajdziemy jej zdjęcie, które pomoże nam w rozpoznaniu rośliny, gdybyśmy chcieli sami je zbierać.
Przyjemnie się ją czyta i jest w niej kilka ciekawostek.
Zdecydowanie polecam, u mnie ta pozycja na pewno zagości na stałe na półce z książkami kucharskimi.

• Biblioteka Cieszkowskiego
  • [K] ebook