CBD dla urody. Jak stosować konopie, by przywrócić blask skórze

Okładka książki CBD dla urody. Jak stosować konopie, by przywrócić blask skórze Manisha Singal
Okładka książki CBD dla urody. Jak stosować konopie, by przywrócić blask skórze
Manisha Singal Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
2021-03-10
Bartłomiej Kotarski

#791 - CBD dla urody - Dr Manisha Singal - Wydawnictwo Kobiece
#351/52/2021

Książka ma 224 strony. Swoją premierę miała dnia 10.03.2021 roku. Jest to poradnik składający się z dwunastu rozdziałów.

Znajdziecie tutaj wiele informacji o tym, czym są konopie, jak je stosować, oraz jak magiczny wpływ mają na naszą skórę. Cbd jednak warto stosować nie tylko dla urody, ale także dla zdrowia.

"Codzienne zażywanie CBD w postaci doustnej przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia, ale składnik ten oddziałuje także na reakcje zapalne, które stwarzają niebezpieczeństwo poważniejszych schorzeń i dolegliwości skórnych."

Do nas do domu CBD wkradło się przebojem zarówno jako olejek, ale także w formie kosmetyków.

CBD oddziałuje na układ endokannabinoidowy, co sprzyja w zdrowiu i równowadze naszej skóry. Doprowadza to do wzrostu naszych komórek. Jest on doskonałym narzędziem do walki z trądzikiem, gdyż łagodzi stany zaplane i minimalizuje rozprzestrzenianie się bakterii, a co najważniejsze łagodzi świąd.

Serdecznie polecam Wam zarówno olejek Cbd jak i kosmetyki. Piszcie pytania w komentarzu pod postem, a po więcej informacji zapraszam Was tutaj:

#791 - CBD dla urody - Dr Manisha Singal - Wydawnictwo Kobiece
#351/52/2021

Manisha Singal „CBD dla urody. Jak stosować konopie, by przywrócić blask skórze”

Raczej nie czytam poradników, a już na pewno urodowo-pielęgnacyjnych. Niestety problemy skórne zmusiły mnie niejako do jej lektury, a jednocześni sprawiły, że po problemach nie zostało już śladu. W takim wypadku osobiście mogę rozpływać się nad tematyką tej książki, ale czy CBD będzie w stanie pomóc Tobie? Tego nie wiem… i nie wie też autorka. Cały czas powtarza, że najważniejsza jest profilaktyka i nie powinno się nic robić bez konsultacji.

Czy lektura mnie zachwyciła? Nie do końca, na pewno otworzyła mi oczy na pewne aspekty związane CBD. Czy jest warta lektury? – nie jest zła, ale też nie zachwyca, na pewno można znaleźć ciekawsze pozycje ;)

Od jakiegoś czasu coraz częściej słyszę o zbawiennym działaniu olejków CBD i postanowiłam nieco bardziej zgłębić temat. Dlatego też ostatnio przeczytałam publikację, pt. "CBD dla urody. Jak stosować konopie indyjskie, by przywrócić blask skórze.".

W powyższej książce autorka rozwiewa mity dotyczące preparatów z konopi. Otóż we wspomnianych wyżej roślinach jest THC, który odpowiada za efekty narkotyczne, oraz CBD, który podobno jest ich pozbawiony. Ta druga substancja wydaje się być niezwykle obiecująca, jeżeli chodzi o działanie prozdrowotne, które ma m. in. takie skutki jak, redukcja stresu czy poprawa jakości snu.

Jeżeli znacie mnie już trochę to wiecie, że do książek tego typu podchodzę bardzo ostrożnie i rzadko po nie sięgam, jednak tym razem skusiłam się ze względu na temat, który mnie interesuje. I muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczona tym, jak sporą garść wiedzy dostałam w tej książce. Szczerze mówiąc to pomogła mi ona nieco wyzbyć się uprzedzeń związanych chociażby z olejkami CBD. Okazuje się, że nie ma czego się obawiać, chociaż autorka zaleca kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania preparatów z CBD i uświadamia czytelnika, co do przeciwskazań i możliwych skutków ubocznych. Co w tym przypadku jest jak najbardziej na plus. Dodatkowo z tej książki płynie takie przesłanie, że pomimo wielu pozytywnych właściwości, CBD nie jest remedium na wszystko i nie zastąpi chociażby zdrowego odżywiania czy stylu życia.

Moim zdaniem Manisha Signal stworzyła świetną publikację nie tylko dla osób, które zastanawiają się nad stosowaniem np. olejku CBD, ale również dla tych, którzy interesują się różnymi biologicznymi czy chemicznymi tematami. A to dlatego, że autorka dość dokładnie i rzetelnie omawia temat i w książce znajduje się też nieco informacji m.in. o budowie skóry.

Zatem jak się domyślacie "CBD dla urody. Jak stosować konopie indyjskie, by przywrócić blask skórze" to coś, co mogę polecić z czystym sumieniem. Myślę, że nie jednej osobie pozwoli nieco inaczej spojrzeć na produkty z CBD.

Dajcie znać co myślicie o produktach z CBD i czy spotkaliście się już z tą książką. Jestem ciekawa Waszego zdania.

"CBD DLA URODY" DR.MANISHA SINGAL

Świetny poradnik ukazujący jak stosować konopie i jaki mają magiczny wpływ na naszą skórę.

Autorka jest lekarzem, który specjalizuje się w intensywnej opiece medycznej. Całe dnie poświęca pielęgnowaniu chorych. Widzi wiele cierpienia, lecz dzięki swojemu wykształceniu i wiedzy może pomagać .Właśnie ta chęć pomocy innym zdecydowała, że postanowiła napisać i wydać tę książkę.

Poznamy tutaj wszechstronne zastosowanie CBD w leczeniu wielu chorób skóry : łuszczyca, egzema, trądzik, czerniak, półpasiec i inne. I nie chodzi tylko o skuteczne zwalczanie swędzenia skóry czy bólu jaki dają te choroby. Chodzi też o szersze zastosowanie CBD w medycynie.

Lektura ta jest kompleksowym źródłem informacji o pielęgnacji skóry przy pomocy CBD. Dowiemy się czym jest, a czym nie jest CBD, skąd się wziął i jak działa.

Mamy też dokładny opis wielu powszechnych chorób skóry. Skutki uboczne, alergie i interakcje z lekami.

Wiemy, że nasza skóra świadczy o naszym wyglądzie i samopoczuciu, a każdy z nas chce wyglądać ładnie, zdrowo i młodo. Autorka przestrzega nas też przed produktami, które tylko mają w nazwie CBD, a przeczytawszy skład możemy się bardzo zdziwić.

Na koniec wyjawię czym jest tytułowe CBD.
To po prostu skrót oznaczający kannabidiol, czyli organiczny związek chemiczny znajdujący się w konopiach

.Od dawna stosowany w medycynie estetycznej, Duże ilości witaminy C i E mają zbawienny wpływ na naszą skórę.

P O L E C A M - rewelacyjny poradnik dla każdego.

"CBD DLA URODY" DR.MANISHA SINGAL

• » zdrowie&uroda
  • Organic Life - Zdrowie

Dodaj cytat z książki CBD dla urody. Jak stosować konopie, by przywrócić blask skórze