I znowu Cię zobaczę

Okładka książki I znowu Cię zobaczę Agata Przybyłek
Okładka książki I znowu Cię zobaczę
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 9) literatura obyczajowa, romans
Bądź przy mnie zawsze (tom 9)
Czwarta Strona
2021-03-23
2021-03-23
literatura polska

Luźna taka okej

Luźna taka okej

Z całej serii z domkami ta i pierwsza część są najlepsze.

Z całej serii z domkami ta i pierwsza część są najlepsze.

Lubię tę serię z domkami, jednak ta podobała mi się najmniej z tych, które do tej pory przeczytałam. Bardzo szybko można domyślić się, co łączy Pawła i Tamarę, ale mimo to, książkę czyta się z zainteresowaniem. Nie podobał mi się wątek Wiktora - postać bardzo negatywna, wręcz odrażająca. Na końcówce autorka mocno odpłynęła, to wszystko było bardzo mało realne.
Mimo że całość średnio mi się podobała, to autorka ma tak lekkie pióro, że książkę czytało się szybko i przyjemnie. Plus za poruszanie trudnych i ważnych społecznie tematów. No i bardzo miło było myślami przenieść się w te letnie krajobrazy w samym środku stycznia :) Z pewnością sięgnę po kolejne książki z tej serii, choć na razie robię sobie przerwę :)

Mimo że...

Autorka posiada dar dzięki któremu opisane wydarzenia nawet te najmniejsze z dnia codziennego nie dłużą się a tworzą pewien klimat.
Dzięki temu stylowi książkę czyta się wręcz ekspresowo.
Chociaż domyśliłam się bardzo szybko co może łączyć Pawła i Tamarę, opisaną historię śledziłam z wielkim zainteresowaniem. Natomiast Wiktor od samego początku wzbudzał we mnie negatywne emocje.
Nie chcę spojlerować ale dziwię się Tamarze że nie zauważyła pewnych oznak u Pawła bardzo charakterystycznych przy takiej operacji.
Niestety uważam że końcówka książki trochę odjechała. Miało być więcej ale ostatecznie 6*

Dzięki temu stylowi książkę czyta się wręcz ekspresowo.

„I znowu Cię zobaczę” to dziewiąty tom „serii z domkami” – zatytułowanych „Bądź przy mnie zawsze” autorstwa Agaty Przybyłek. Kolejny raz Autorka stworzyła interesującą i niebanalną fabułę powieści, a całą historię poprowadziła w ciekawy oraz delikatny sposób. Pani Agata poruszyła tu sporo trudnych tematów społecznych i psychologicznych, jednocześnie przedstawiając je z ogromnym wyczuciem i smakiem. W mojej ocenie bohaterowie główni i drugoplanowi zostali świetnie wykreowani oraz są wyraziści – Tamara, Paweł i Wiktor. W jaki sposób powiązane zostały losy tej trójki – zainteresowanych odsyłam do kart powieści. Lekkie pióro Autorki sprawia, że książkę czyta się płynnie, szybko i trudno się od niej oderwać. Niewątpliwie dodatkowym atutem powieści jest zastosowanie narracji z perspektywy wiodących bohaterów, dzięki czemu można poznać cechy charakterystyczne, emocje i motywy działania każdej postaci. Każda książka z domkowej serii, również i ta, jest pełna emocji, wzruszeń, trudnych tematów niejednocześnie traumatycznych ale i pełna ciepła, miłości i wielu pozytywnych uczuć. Zakończenie tej historii, chociaż przewidywalne nie mniej jednak mnie podobało się. Zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę, ponieważ można przy niej odpocząć i zrelaksować się.

,,I znowu Cię zobaczę" jest jedną z książek z serii Z domkami, gdzie kazda z nich przedstawia inną historię.
Tamara dwa lata temu straciła męża w wypadku, postanawia zacząć nowy rozdział w swoim życiu i umawia się z Wiktorem na randkę. Przystojny i szarmancki mężczyzna pragnie jej zaimponować za wszelką cenę. Pomimo tego, że od początku widać, że niewiele ich łączy i pochodzą z innych światów Ziębski nie poddaje się pomimo odmowy i zaprzestania kontaktów ze strony kobiety.
Niedaleko Tamary mieszka Paweł, dla którego kiedyś praca była najwazniejsza jednak przez splot różnych wydarzeń postanawia zamieszkać na wsi i przewartościować swoje życie. Pomiędzy Pawłem, a kobietą zaczyna kiełkować uczucie jednak czy aby na pewno na tyle silne by przezwyciężyć przeszłość i skrywane tajemnicę?

Co takiego wydarzyło się w życiu Pawła, że zdecydował się na tak radykalną zmianę?
Jaką prawdę o sobie skrywa?
Czy Wiktor w porę zda sobię sprawę, że z Tamarą nic go nie łączy.

Seria z domkami zazwyczaj pod pozorem wydawałoby się banalnej historii o miłości niesie ze sobą niesamowity bagaż emocjonalny tak było i tutaj. Jestem pełna podziwu i odwagi dla @agata_przybylek , że nie boi się poruszać trudnych tematów takich jak śmierć bliskiej osoby, samotne macierzyństwo czy też przeszczep organów. Pisarka ma taką łatwość pisania o sprawach trudnych w przystępny dla czytelnika sposób potrafiąc nie raz wzruszyć do łez, ale też tak jak i tu do końca trzymajać w napięciu 🧡

Kolejna bardzo przyjemna lektura z serii domkowej.

Miło było w styczniu przenieść się w letnie, sielskie krajobrazy i przezywać miłosne uniesienia. Letnie upały przeplatają się z burzami, a w powietrzu wisi miłość... Jednak pojawiają się nieoczekiwane przeszkody, zatajanie prawdy, która i tak wyjdzie na jaw. Wszystko to co buduje napięcie emocjonalne i karze czytać dalej ;) Bohaterowie zdecydowanie dający się lubić, tacy normalnie, z całym wachlarzem pozytywnych i negatywnych cech, błądzący i popełniający błędy.

Bardzo przyjemna lektura, sprawdzi się na miły urlop, ale także na szare, zimowe popołudnia.

Kolejna bardzo przyjemna lektura z serii domkowej.

Dawno nie czytałam tak nudnej i bezpłciowej książki. Przez 3/4 książki (albo i więcej) nic się nie dzieje. Pełno nic niewnoszących opisów, brak jakiegokolwiek napięcia... Zamiast skupić się na zbudowaniu napięcia i opisaniu akcji związanej z Wiktorem i Majką i tym na przykład zaciekawić czytelników, autorka pisze o kostce brukowej, sukience Tamary, grillu itp. A tak poważny problem jakim jest pedofilia został zamknięty praktycznie na dwóch stronach.
Trudno mi znaleźć w tej książce cokolwiek czym mogłabym zaciekawić koleżankę i namówić do przeczytania.

Seria z domkami to moja ukochana seria. Znadziecie w niej różne odcienie miłości. Gorąco polecam!

Bardzo fajna i ciekawa opowieści. Czy można pokochać drugi raz mężczyznę co ma serce ❤️ mojego męża?. Polecam.

• Przeczytane 2021

Agata Przybyłek I znowu Cię zobaczę Zobacz więcej