Mały, brudny sekret

Okładka książki Mały, brudny sekret Kendall Ryan
Okładka książki Mały, brudny sekret
Kendall Ryan Wydawnictwo: Editio Cykl: Zakazane pragnienia (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Zakazane pragnienia (tom 1)
Editio Red
Dirty Little Secret
Editio
2021-08-11
2021-08-11
Krzysztof Sawka

Emma Bell - romantyczka, marząca dokładnie o takiej miłości, jaka zdarza się w romansach. Dziewczyna jednak jest po bardzo koszmarnym związku, z którego dopiero wyszła na prostą. Jej myśli zaprząta jednak mężczyzna, którego codziennie spotyka w kawiarni. Ów mężczyzna to Gavin Kinsley, który prowadzi pewien tajemniczy biznes. Kiedy na progu swojego gabinetu widzi Emmę, wie, że nie może pozwolić dziewczynie odejść. Jednak propozycja, jaką jej składa, jest dość ryzykowna..

Mały brudny sekret" to pierwszy tom z serii "Zakazane pragnienia".
Mam problem z oceną tej pozycji. Zakupiłam ją kiedyś na outlecie wydawnictwa, typowo w ciemno, bo kusiła ceną. Dopiero po jakimś czasie uzmysłowiłam sobie, że nigdzie nie widać i słychać o kontynuacji. Nie mając większych wymagań, jednak zaciekawiona opisem, mimo wszystko liczyłam na to, że spędzę miło czas przy niej. I w sumie spędziłam, ale..
Najbardziej rozczarował mnie chyba motyw z trójkątem miłosnym, bo niby jest, ale taki nijaki, bez emocji. Sam pomysł był dobry, ale czuć, że potencjał nie został do końca wykorzystany. Miałam wrażenie, że autorka sama nie do końca nie wiedziała, jak to poprowadzić. Emma, Gavin i Cooper są również postaciami, które nie do końca rozumiem. Emma jest postacią, która sama nie wie, czego chce od życia i dawno nie spotkałam tak irytującej bohaterki.
Bracia również nie są specjalnie wyjątkowi; próbują być "Bad boyami" ale niezbyt im to wychodzi. Było kilka fajniejszych momentów, jednak nie nadrobiły one w moich odczuciach.
Może nie jestem całkiem zawiedziona lekturą, ale na pewno nie trafi ona do grona moich ulubionych.
Was zachęcam do wyrobienia własnej opinii, bo może lektura bardziej Wam się spodoba.

Jest, to książka, którą czyta się szybko, ale też równie szybko się o niej zapomina.
Nie dzieje się w tym niej nic.Slabi główni bohaterowie i wszystko wymuszone.
Słabiutka historia.

Nie dzieje się w tym niej nic.Slabi główni bohaterowie i wszystko wymuszone.
Słabiutka historia.

Emma to piękna, aczkolwiek prowadząca zwykłe życie młoda kobieta. Codziennie rano idzie na kawę do tej samej kawiarni. Ale nie chodzi tam bez powodu. Do tego samego miejsca przychodzi mężczyzna jej marzeń. Czy codzienne, pozornie przypadkowe spotkania mogą być początkiem czegoś wielkiego?
Powiem szczerze, że to było dziwne, a nawet bardzo.
W książce nie latają smoki, główni bohaterowie nie stają na głowie, ale to była dość specyficzna lektura.
Może to być spowodowane chociażby ciągłymi półsłówkami, którymi raczy nas autorka. Nie wyjaśnia nic, dodaje tylko kolejne wątki, a na ich rozwiązanie musimy czekać do wydania kolejnych części.
Inna rzecz to właśnie bohaterowie. Z jednej strony typowy romans, może trochę bardziej mroczny niż inne. Ryan stworzyła mocne, silnie zarysowane postaci, które trochę przytłaczają fabułę. Momentami nie wiadomo na czym się bardziej skupiać, na ich przemyśleniach, czy samej akcji.
Niemniej lektura jest z pewnością dobrą odskocznią jeżeli w romansach lubi się atmosferę niepokoju i niepewności.
Podobało mi się również przedstawienie innego punktu widzenia na wiele spraw, które dalej w naszej kulturze są „haniebne”. Myślę, że na swój sposób książka robi duży krok w przód w wielu ważnych tematach.
Myślę, że mogę polecić, ale raczej jako lekturę dla tych bardziej wymagających. Dla tych, którzy wolą lekkie i słodki historie może być ona zbyt ciężka.

Powiem szczerze, że to było dziwne, a nawet bardzo.
W książce nie latają smoki,...

Jedne z najdłuższych 240 stron w moim życiu.

Emma jest niesamowicie seksowną bibliotekarką, która kupując kawę, napotyka pewnego tajemniczego, nieziemsko przystojnego mężczyznę. Gavin wraz z braćmi prowadzi firmę oferującą bogaczom kobiety do towarzystwa. Emma postanawia więc zatrudnić się jako jedna z nich. Ma być towarzyszką zarówno Gavina, jak i jego brata Coopera. Tak zaczyna się ten bardzo dziwny trójkąt miłosny…

Emma jest wyjątkowo irytującą postacią, strasznie naiwna, głupiutka, bez własnego zdania.

Z kolei Gavin to typowy książkowy samiec alfa, z mroczną, smutną przeszłością, która ukształtowała jego narcystyczną naturę. Zachowuje się jak rozkapryszone dziecko, które samo nie wie, czego właściwie chce.

Jedyną postacią, która wzbudziła odrobinę mojej sympatii, był Cooper, tak bardzo normalny na tle reszty.

Książka pisana jest z perspektywy właśnie tych trzech osób i bardzo dobrze, bo gdybym miała czytać perspektywę tylko i wyłącznie Emmy lub Gavina, to te 240 stron męczyłabym chyba tydzień. Autorka pisze bardzo prostym językiem, unika nadmiernych opisów, nawet sceny seksu (których jest zdecydowanie za mało, jak na miano erotyka) nie są opisane jakoś obszernie.

Sądzę, że tak źle napisani bohaterowie wpłynęli na cały odbiór, bo styl pisania nie jest zły, ilość stron nie przeraża, a pomysł na historię również jest do zaakceptowania.

Zdecydowanie brakuje tutaj „tego czegoś”, jest to typowa książka na jeden dzień (o ile nie będzie was męczyć tak jak mnie, wtedy na dwa dni),bez szału, bez zaskoczenia, która wyparuje z waszej pamięci, jak tylko odłożycie ją na półkę.

Zastanawiam się, czy schematy książek erotycznych nie zostały już może nadmiernie utarte? Ona ślicznotka, on przystojniak z mnóstwem pieniędzy i oczywiście jakaś tajemnica w powietrzu. Mam wrażenie, że w kółko czytam to samo.

Jedne z najdłuższych 240 stron w moim życiu.

RECENZJA
„Mały, brudny sekret” autorstwa Kendall Ryan, to pierwszy tom cyklu „Zakazane pragnienia". Jest to historia Emmy Bell, ślicznej ciemnowłosej dziewczyny, która wiedzie spokojne życie bibliotekarki. Powoli dochodzi do siebie po traumatycznych przeżyciach, jakie zafundował jej były partner, Nathan — damski bokser i psychiczny kat. Udało jej się uwolnić od niego i rozpocząć nowe życie. Od jakiegoś czasu Emma spotyka w kawiarni przystojnego mężczyznę. Zaczyna coraz częściej wpadać do kawiarni po herbatę tylko po to, aby choć przez chwilę popatrzeć na obiekt swoich westchnień. To Gavin Kingsley — obrzydliwie bogaty multimilioner. Emma postanawia go osobiście poznać i zgłasza się na rozmowę kwalifikacyjną do jego firmy „Zakazane pragnienia". Czy drogi tych dwojga w końcu się skrzyżują? Którego z braci Kingsley wybierze Emma? Jaki brudny sekret ukrywa Gavin? Tego wszystkiego musicie dowiedzieć się sami.
Z piórem Kendall Ryan spotkałam się po raz pierwszy. Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po tej historii. Ostatecznie to zapoznania się z tą lekturą skusił mnie opis. Spodziewałam się rasowego erotyku, w którym na każdej stronie opisane są sceny erotyczne. Jednak w tej historii, tych scen jest bardzo mało. Jest to bardziej romans niż erotyk. Może nie jest to powieść górnolotna, z przekazem czy też z jakimś przesłaniem. Ta książka to świetny reset po ciężkim dniu. Lektura nie jest gruba, bo ma zaledwie 240 stron. Czytało mi się ją dość szybko, a styl autorki jest bardzo przyjemny w odbiorze, przez co nie męczyłam się czytając tę historię. Mamy tutaj narrację trzecioosobową, napisaną z punktu widzenia trzech różnych osób. Sceny zbliżeń nie są wulgarne. Jedyne co mi się nie podobało to stosunek Gavina do Emmy. Czasami zachowywał się wobec niej jak prawdziwy dupek, a te zwroty do niej to przemilczę. Myślę, że autorka chciała przez to pokazać, że Gavin jest typowym dominantem i samcem alfa. Zakończenie mnie zaintrygowało i zasiało ziarnko wątpliwości, dlatego też bardzo chętnie sięgnę po drugą część tej serii.
Jeśli szukacie czegoś do przeczytania na jeden wieczór, to ta historia idealnie pasuje. Z czystym sumieniem mogę wam ją polecić. Bardzo dziękuję wydawnictwu Editio Red za egzemplarz recenzencki książki.

RECENZJA

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Brudny, mały sekret - z twórczością Pani Kendall Ryan spotkałam się po raz koleiny, więc wiedziałam, żeby nie oczekiwać historii z głębia, pełną emocji…może i nie jest to powieść górnych lotów, ale nie jest również zła - takie powieści też są potrzebne aby od czasu do czasu się zresetować - oczywiście jeśli podchodzimy z dystansem do takiej lektury…lekkie pióro autorki sprawia, że książkę czyta się przyjemnie, lekko…postacie męskie są dobrze naszkicowane, dynamiczne, barwne i różnorodne…natomiast denerwowała mnie ciut główna bohaterka…i o ile nie przeszkadzała mi jej uległość w stosunku do głównego bohatera, to już jej niezdecydowanie tak…z przyjemnością sięgnę po kolejny tom…

“Byliśmy zupełnie różni, ale niewątpliwie znajdowaliśmy się na kursie kolizyjnym, w którego centrum znajdowała się Emma Bell. I coś mi podpowiadało, że któryś z nas już wkrótce pogrąży się w świecie bólu.”

“Mały brudny sekret” to pierwszy tom z cyklu Zakazane Pragnienia. Jest to lektura króciutka, bo zawiera raptem 238 stron. W tej książce poznajemy losy bibliotekarki Emmy, która od jakiegoś czasu spotyka w kawiarni pewnego faceta, który od kilku miesięcy ją bardzo intryguje. Pewnego dnia ów tajemniczy facet zostawia wizytówkę, dzięki której Emma odkrywa, kim on jest. Gavin Kingsley to jeden z właścicieli Zakazanego Pragnienia — klubu, który wynajmuje panie do towarzystwa. Gdy Emma tam się wybiera, nie spodziewała się, że Gavin i jego brat Cooper złożą jej pewną propozycję.

Czy Emma się zgodzi?

Który z braci zawładnie jej sercem?

Tę historię czytało mi się dosyć szybko. Nie jest to książka górnych lotów, z której można coś wynieść, jednak bardzo miły odmóżdżacz po ciężkim dniu pracy, gdy chcemy się zrelaksować. Gdy na samym początku zagłębiałam się w tę lekturę, nie wiedziałam, czego się spodziewać. Jedna kobieta i dwóch mężczyzn. Jeden z nich był słodki, a drugi gburowaty i arogancki. My kobiety chyba już tak mamy, że ciągnie nas do tych chamskich typków, aczkolwiek z drugiej strony szukamy mężczyzny, który jest kochający i przy którym czujemy się bezpiecznie. Cooper i Gavin są rodziną, ale mają całkiem różną osobowość. Mają jeszcze starszego brata, ale wydaje mi się, że Quinn też jest z tych milszych. W sumie za Gavina zachowaniem kryje się pewne przeżycie, które odbiło się w jakiś sposób na nim i jego charakterze. Wiele razy mnie drażnił, ale też go rozumiałam. Jestem ciekawa, co wydarzy się w drugiej części, bo końcówka była bardzo zaskakująca.

Ogólnie podobała mi się kreacja bohaterów, bo każdy z nich był inny. Mamy w tej książce trzy punkty widzenia, czyli Emmy, Gavina oraz Coopera. Zazwyczaj nie lubię, gdy w opowieściach jest więcej niż właśnie narracja wieloosobowa, ale w tej pozycji mi to nie przeszkadzało. Nawet mi się to podobało, bo w taki sposób autorka przybliżyła nam cechy głównych postaci, ich zachowania oraz myśli.

Znajdują się tu sceny zbliżeń, ale nie są jakieś wulgarne. Styl autorki też jest dosyć przyjemny i nie męczyłam się z przeczytaniem tej opowieści.

Myślę, że śmiało mogę polecić Wam tę historię. Jeśli szukacie czegoś na jeden, góra dwa wieczory to spokojnie możecie sięgać po tę książkę. Ja spędziłam z nią miłe wieczory i wyczekuję drugiej części, którą mam nadzieję, że dostanę w swoje rączki szybciutko.

Książka właściwie o niczym. W kółko to samo, akcja wartka jak strumień zimą.

Książka właściwie o niczym. W kółko to samo, akcja wartka jak strumień zimą.

„Mały, brudny sekret” to historia pewnej kobiety, która powoli odkrywa w sobie dawno już utraconą kobiecość. Chociaż o tym nie wie, to jest ona bardzo zmysłowa, piękna, a przede wszystkim szalenie inteligenta. Dlatego na jej drodze staje dwóch specyficznych mężczyzn, którzy ujawniają w niej na nowo kobietę z krwi i kości.

Emma dzięki swojej pracy, która daje jej poczucie bezpieczeństwa, traumatyczną przeszłość dawno już zamknęła na klucz w swoim sercu. Zawód bibliotekarki to nie tylko nudne układanie książek na półkach, stało się to także po części, ponieważ Emma kocha książki. Nie bez powodu co wieczór relaksuje się w swoim pokoju przy tomiku wierszy. Z natury kobieta ta jest dość nieśmiałą osobą, dopełnia to także traumatyczne przeżycia z przeszłości, dlatego, kiedy idzie do kafejki boi się cokolwiek powiedzieć, lub z wielkim wysiłkiem duka zamówienie.

Pewnego razu stojąc w kolejce po ulubioną kawę Emma widzi przed sobą niezwykle przystojnego mężczyznę. Jego nienaganny wygląd wskazuje na to, iż człowiek ten pełni bardzo ważną funkcję w pracy, wyraz twarzy natomiast skrywany pod osłoną czarnych jak noc, markowych okularów powoduje ciarki na plecach kobiety. W nieznajomym jest coś tak magnetycznego, że Emma z każdą chwilą stara się przybliżyć do niego, nie zwracając uwagi nawet na jego mowę ciała, które każdą najmniejszą cząstką mówi, że jest to niezwykle świadomy, a co za tym idzie niebezpieczny mężczyzna.

Kiedy w końcu Emma zbiera się na odwagę i ma zamiar zaczepić go, mężczyzna nagle odchodzi ze swoją kawą. Wabiona jego wzrokiem zauważa, że zostawił na blacie swoją wizytówkę. Czytając to jako oznakę zainteresowania, Emma szybko zabiera papierowy kartonik i stara się dowiedzieć kim jest ten intrygujący człowiek. Wystarczyło tylko wpisać jego nazwisko do wyszukiwarki i już wiadomo z kim ma się do czynienia, biorąc pod uwagę także fakt, iż mężczyzna ten prowadzi bardzo specyficzną firmę.

„Mały, brudny sekret” to wbrew pozorom bardzo krótka historia, aczkolwiek napisana dość intrygująco. Na przestrzeni całej fabuły czytelnik razem z główną bohaterką odkrywa jej kobiecość. Świadomość swojego ciała to bardzo istotna część dla każdego z osobna. Od początku Emma kreowana jest na zastraszoną szarą myszkę, która nie zauważa zainteresowania większości z mężczyzn. Dopiero spotkanie nieznajomego w kafejce wzbudza w niej od dawna uśpioną pewność siebie. Kobieta stara się wychodzić ze swojej strefy komfortu do momentu, aż jej poczucie samej siebie staje się niebezpieczne dla mężczyzn. To najistotniejszy fakt, który pełni główną rolę w książce, oczywiście zaraz obok romansu, na który warto zwrócić uwagę.
Polecamy: Dobre Recenzje

Emma dzięki swojej pracy, która daje jej poczucie...

Lubicie poznawać nowych autorów? Ja bardzo! Takim właśnie autorem, którego wcześniej nie znałam jest @kendallryan1.

Emma to młoda bibliotekarka, zafascynowana mężczyzną, którego codziennie spotyka w kawiarni. Mężczyzna ten nie wykazuje zainteresowania kobietą, wręcz wydaje się, że jej nie zauważa. Emma nie robi pierwszego kroku, podziwia mężczyznę z daleka. Pewnego dnia Gavin, bo tak na imię ma tajemniczy mężczyzna, wrzuca do słoiczka z napiwkami swoją wizytówkę, która później trafia w ręce kobiety. Emma zostaje wyciągnięta w świat braci, którzy prowadzą agencję towarzyską. Dziewczyna ma towarzyszyć zarówno Gavinowi jak i Cooperowi w różnych wydarzeniach. Oboje są zafascynowani kobietą, a kogo wybierze ona?

Opisana historia jest całkiem fajna, ale bez rewelacji. Co prawda czyta się ją dosyć szybko, ale brakuje rozwinięcia niektórych kwestii. Postać Gavina jest irytująca, miałam ochotę go udusić, ciągle bawił się Emmą, która swoją drogą jest strasznie naiwna i nie widzi pewnych kwestii. Moje serce skradł Cooper, cudowny facet, pomocny i niezwykle kochany. Zakończenie nijakie, niestety nie zachęca do sięgnięcia po kolejną część, bo już wiadomo, że Emma pomimo odkrycia tajemnicy ukochanego, wybaczy mu, jak zawsze 🤪 dla mnie 5 ⭐

• Romans

Dodaj cytat z książki Mały, brudny sekret