Więcej niż tysiąc słów

Okładka książki Więcej niż tysiąc słów Roxie Cooper
Okładka książki Więcej niż tysiąc słów
Roxie Cooper Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura obyczajowa, romans
The Day We Met
Prószyński i S-ka
2021-04-08
2021-04-08
Grażyna Woźniak
przyjaźń miłość zdrada problemy małżeńskie tęsknota

Dawno nie czytałam takiej książki. Jest to pozycja, która na prawdę daje do myślenia. Jest to spowodowane tym, że jest napisana z perspektywy osób zdradzających swoich partnerów. Standardowo takie postaci są surowo oceniane. Tutaj jednak widać drugie dno... Pomimo niemoralnych zachowań czytelnik po prostu trzyma za nich kciuki i czeka na szczęśliwy finał...Książka mocno podkreśla rolę przeznaczenia w życiu ale i fakt, że nie należy skazywać się na nieszczęśliwe życie. Jest to powieść w gatunku romansu- dramatu ale z puentą. Dla mnie piękna książka, przy której ciężko nie uronić łzy.

Jak długo można czekać na szczęście? I ile przewrotny los pozwoli nam się nim cieszyć? Ta historia miłosna rozdarła mi serce na kawałki. Nigdy nie zapomnę Stephanie i Jamiego.

Kocham tę książkę! To jedna z najpiękniejszych historii miłosnych, jakie kiedykolwiek czytałam. Złamała mi serce i dała wiele emocji... Polecam z całego serca!

Dawno książka nie wywołała u mnie tylu skrajnych emocji.
Historia opowiada losy Stephanie i Jamiego dwóch głównych bohaterów, których połączyło coś wyjątkowego, jednak oboje już kogoś mają..
Muszę przyznać, że główna bohaterka na samym początku mnie irytowała, a właściwie jej zachowanie do Jamiego. Pomimo całej sytuacji w jakiej postanowili żyć próbują tworzyć normalne rodziny, wybierając mniejsze zło. Tylko tak powinno być ? Ile par w prawdziwym życiu, żyje z osobą której nie kocha bądź z przyzwyczajenia ? Muszę przyznać, że przy tej książce bardzo często się nad tym zastanawiałam. Samo zakończenie rozłożyło mnie na łopatki, jedno pytanie, które mi się nasuwało to ‚dlaczego’ ?!

Dawno książka nie wywołała u mnie tylu skrajnych emocji.

Piękna książka o miłości, która sprawiła że mam łzy w oczach 🙊
Dwoje różnych ludzi którzy spotkali się przypadkiem i coś ich połączyło... Czy uwierzą w siłę miłości ? A może przeznaczenie chce dla nich inaczej ?🤫 Każdemu z Nas jest ktoś pisany tylko musimy uwierzyć w przeznaczenie ❤️

Piękna książka o miłości, która sprawiła że mam łzy w oczach 🙊

Piękna, o miłości ,o spotkaniach dwojga zagubionych ludzi raz do roku,o nieuniknionej śmierci

Książka wprawiła mnie w dziwny nastrój, bo ja nie przepadam za motywem zdrady. A tutaj mamy podwójny romans, sytuacja jest o tyle nietypowa, że to nie była jednorazowa akcja, a wiele spotkań, z czego każde z nich odbywa się tylko raz w roku. Między bohaterami intymność i napięcie buduje się od pierwszego spotkania. Z jednej strony dla mnie zdrada jest czymś okropnym i niemoralnym, ale z drugiej, oboje czuli się nieszczęśliwi w swoich małżeństwach (co nieco usprawiedliwia ich działania) - zresztą Matt i Helen również nie wydawali się najszczęśliwsi na świecie.

Mały minus za to, że w niektórych momentach relacja Stephanie i Matta była naprawdę frustrująca.

Dobra książka, dość ciekawa i niestety smutna historia. Nie spodziewałam się zakończenia, liczyłam, że Steph się uda wygrać, niestety nie. Jest to dla mnie dość bliski i świeży temat, dlatego też może bardzo mnie to poruszyło. Z jednej strony ciekawy pomysł na historię, z tym spotykaniem się raz w roku. Z drugiej strony za długo się to wszystko ciągnęło, trochę denerwowało mnie, że mimo uczucia do drugiej osoby bohaterowie tak długo zwlekali z tym wszystkim. By być w końcu razem.

Takie historie to chyba głównie zdarzają się w filmach i to przeważnie kiepskich romansach. Niezbyt sobie wyobrażam romans ludzi żyjących w małżeństwie na przestrzeni tylu lat, ale może jeszcze na coś takiego nie trafiłem w swoim życiu. Książka napisana poprawnie, choć czasem przynudzała. Zakończenie jednak nieco wynagradza, lecz nie jest tak oczywiste jakby mogło się wydawać już na początku. Krótko mówiąc można wypożyczyć, przeczytać w najnudniejszy dzień i oddać a potem zapomnieć.

Temat poruszony w książce jest dość trudny, ale książkę czyta się dobrze. Jestem ciekawa innych książek autorki.

• Samodzielne