Wybrana przez mafię

Okładka książki Wybrana przez mafię Adelina Tulińska
Okładka książki Wybrana przez mafię
Adelina Tulińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Bracia Vedetti (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Bracia Vedetti (tom 3)
Wydawnictwo Kobiece
2021-04-14
2021-04-14
literatura polska mafia

Podobała mi się. Przeczytałam wszystkie trzy z serii, ale tylko przy tej się śmiałam. Lekka, dobrze napisana, czasami rozśmiesza, a czasami trzyma w napięciu. Polecam :)

Kolejny tom Braci Vedetti autorstwa pani Tulińskiej był bez wątpienia inny niż poprzednie.
Tym razem miejscem akcji nie jest głównie lub wyłącznie Polska – lecz Sycylia <3

Naszą główną damską bohaterkę – Wandę – poznaliśmy już w poprzednich tomach. Wiemy, że znała „bardzo dobrze” rodzinę Vedetti – a raczej to czym się zajmowali, ponieważ sprzątała ich rezydencję. Filip zakończył swój biznes, Aleksandres spiknął się z Łucją a Roberto zwinął interes i wrócił do siebie.
Coż, Wanda zostaje bez pracy – a to problem, gdy okazuje się, że jej ojca zwolnili… Później dowiadujemy się dlaczego, ale.. łatwo się domyślić.
Dziewczyna nie ma innego wyjścia, jak szukać pomocy u znajomych (zaprzyjaźniła się przecież z Julią i Łucją) i to właśnie wtedy dostaje propozycje nie do odrzucenia – ma zostać gosposią u Roberto… Oj kochani – każdy zaraz się zorientuje, że to nie zbieg okoliczności, że jego wadna gosposia zrezygnowała z pracy… Szczególnie jeśli zwrócimy uwagę jakie iskry szły między nim a Wandą na weselu Julii i Filipa… I po tym jak Wanda dała naszemu ciachu kosza…

Ale… wracając do książki… Wanda ląduje w pracy u Roberto – kuzyna Filipa i Aleksandra. Przez chwilę jest między nimi uroczo, potem namiętnie a potem….
Familia upomina się o swoje. Roberto ma zobowiązania – musi być posłuszny ojcu – capo. Ten bez wątpienia nie pozwoli, by syn dokonywa samodzielnych wyborów.

Zaciekawił mnie Marcelo <3

Poza tym – Wanda to babka z głową na karku – przynajmniej w drugiej części książki. Nie daje sobie wejść na głowę i nie pozwala się deptać. Wyznaje swoje uczucia, ale nie ma zamiaru być tą drugą. To Roberto musi zdecydować, czy jest gotów sprzeciwić się familii i zawalczyć o kobietę którą pragnie. Szczególnie, że jeśli zdecyduje się o nią walczyć dostanie… ją z bonusem :)

Kochani – zakończenie mnie rozbroiło. Trochę przekoloryzowane, ale…

Uwielbiam Bieszczady <3

Ciekawa historia bohaterów.

Ciekawa historia bohaterów.

Książkę czytało się dobrze, jednak w tej powieści jest dużo ale..., które nie do końca mi odpowiadały.

Książka ta, jak pierwsza część z serii bracia Videtti, rozwija się bardzo powoli i nie przyciąga początkowo czytelnika. Jednak gdzieś w połowie książki akcja się rozwija i zaczyna się dość burzliwie, choć chyba nie tak jak w poprzednich częściach.

Co ciekawe ta chyba najbardziej zaskakuje zakończeniem i zostawia tajemniczość oraz nutkę zaciekawia co będzie dalej. A jeśli czytając zapowiedzi to kolejna część może być bardzo ciekawa, choć nie chce się nastawiać.

"Wybrana przez mafie" opowiada o kolejnym z braci, który wydaje się być ostrym i pozbawionym uczuć gangsterem. Początkowo nawet wydaje się, że chce się tylko zabawić ze swoją gosposią. Jednak to tylko pozory. Ona z kolei wydaje się cichą myszką, ale dla rodziny zrobi wszystko. Mimo wszystko, że jest wrażliwa to potrafi też pokazać "pazurki" i walczyć o swoje.

Cała historia tak naprawdę robi się ciekawa, kiedy pojawią się momenty dramatyczne i kryminalne. Oczywiście gorący romans i ogniste sceny dodają też jej smaczku.

Po porażce w Polsce Roberto zmuszony jest do powrotu na Sycylię. Ojciec wprost wytyka mu jego niepowodzenie.
Jednak na Włoską ziemię nie wraca sam. Zabiera ze sobą Wandę, która pracowała w Polsce dla jego rodziny. Wtedy była dla niego niewidzialna, była tylko pracownikiem. Wszystko zmienia się kiedy Roberto ponownie spotyka dziewczynę.
Wanda zawsze miała słabość do Filipa. Mimo, że zranił ją swoim zachowaniem ona nadal darzy go uczuciem. Właśnie dlatego tak dziwne wydają jej sie uczucia, które budzi w niej Roberto.
Ten mezczyzna okazuje się być inny niż się wydaje. Pokazuje jej jak cudowne moze byc życie.
Jednak życie podporządkowane familii nie zawsze daje możliwość swobodnego wyboru. Bez względu na konsekwencje.
Trzeci tom serii o braciach Vedetti zdecydowanie najbardziej przypadł mi do gustu. Autorka ma świetny styl, który prezentuje po raz kolejny. W książce mnóstwo jest świetnych dialogow. Główni bohaterowie są fantastyczjie skonstruowani. Ich relacja jest pokręcona i pełna sprzecznych uczuć. Akcja toczy się bardzo dynamicznie. Roberto jest silnym i zimnym mafiosem. Ma twardy charakter. Wanda z zakochanej w byłym szefie dziewczynki staje się coraz bardziej pewną siebie kobietą. Nie daje sobą pomiatać.
Uczucie, które rodzi się między nimi jest jak dynamit... A wybuch?! Zmiata z planszy wszystko inne.

Wanda zawsze miała słabość do Filipa....

Jest to póki co najlepsza według mnie książka z serii, nawet nie wiem kiedy przeczytałam ostatnią stronę i czuje niedosyt, chce więcej Wandy i Roberto. Są oni moją ulubioną parą bohaterów, myślę, że spowodowane jest to tym, że historia Wandy pojawia się już w pierwszej części gdzie poznajemy ją jako sprzątaczkę, zakochaną bez wzajemności w Filipie. Jest ona szarą myszką z kilkoma kilogramami nadwagi. Jednak w Wybranej przez mafię poznajemy ją już jako dziewczynę, która nie pozwala by uczucia przysłaniały jej osąd, cieszy się szczęściem przyjaciół Julii i Filipa. Nie boi się wyrażać swojego zdania i nie pozwala wejść sobie na głowę. W dniu wesela Julii, Wanda budzi zainteresowanie Roberto, ale ona wie, że od takiego mężczyzny trzeba trzymać się z daleka. Przy każdej próbie kontaktu daje mężczyźnie kosza, do czego jak przystało na braci Vedettich, nie jest przyzwyczajony. Do czego posunie się mężczyzna by zdobyć to czego pragnie... Nie jest to historia o pięknej miłości , bohaterowie mierzą się z konsekwencjami życia w mafijnym świecie i uczuciami do których trudno się przyznać. Polecam fanom tajemnic i intryg, naprawdę trudno się oderwać.

No ta część zdecydowanie lepsza od poprzednich. Z braci moim faworytem dalej został Aleksander ale z dziewczyn zdecydowanie Wanda jest najlepsza!! Końcówka trochę mnie rozwaliła... Z bazuki w auto ale jednak uciekl 😉 ale wiem,że w sumie trzeba było jakoś zakończyc ta książke z przytupem,bo wkoncu Roberto był trochę bardziej bezwzględny niż Filip, a do tego Enrico tak łatwo nie mógł go przecież puścić skoro był takim mafiozem. W sumie to nawet podobało mi się to,że sfingował swoją śmierć i uciekli razem w Bieszczady (no oczywiście 🤣)

Dalszy ciąg opowieści o braciach Vedetti w tym bliżej poznajemy Roberto i Wandę, ale nie opuszczają nas Łucja, Aleksander, Julia i Filip biorą udział w wydarzeniach.

Wanda doskonale zna Filipa, Aleksandra i Roberto gdyż nie raz były potrzebne jej usługi w ich posiadlosciach. Doskonale wie kiedy ma być ślepa i głucha na to co się dzieje i działo w mafijnych posiadlosciach.
Można powiedzieć, że nie tylko za sprzątanie dostawała solidne wynagrodzenie, ale również za milczenie.

Niestety to co dobre szybko się kończy, a jak się wali to po całości. Wanda traci swa dobrze płatna posadę. W dodatku ojciec nagle traci zatrudnienie, matka ciężko choruje, a leki nie są tanie.

Wanda dostaje propozycję pracy na Sycylii z czego nie jest zadowolona, gdyż mężczyzna, który jej to proponuję nie należy do jej ulubieńców. Mimo tego wsparcie finansowe dla rodziców i co ważniejsze na leczenie matki jest dla niej ważniejsze.

Czy Wanda odnajdzie się na Sycylii⁉️
Czy poradzi sobie bedac w srodku akcji z zycia mafijnego ⁉️Czy wróci do Polski⁉️

Roberto przystojny, dobrze zbudowany oraz posluszny ojcu Włoch, wierzący w prawa i zasady mafii. Wie czego chce, a interesy sa najwazniejsze. Kobiety⁉️ Cóż korzysta z usług prostytutek.

Jakie Roberto ma plany wobec Wandy ⁉️ Czy Roberto będzie ślepo zapatrzony w interesy⁉️ Czy sprzeciwi się ojcu⁉️ Czy z tej części wszyscy wyjdą żywi ⁉️

Kolejny tom, który świetnie się czytało.
Polecam gorąco ‼ Nie będziecie się nudzić 😉

Choć historia zapowiadała się nieźle to niestety książka jest słabo napisana. Niektóre wątki urwane, akacja troczy się szybko, czasem przeskok jest w jednym zdaniu. Końcowa scena zupełnie odrealniona.

• Przeczytane 2021

Adelina Tulińska Wybrana przez mafię Zobacz więcej