Wybrana przez mafię

Okładka książki Wybrana przez mafię
Adelina Tulińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Bracia Vedetti (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bracia Vedetti (tom 3)
Wydawnictwo Kobiece
2021-04-14
2021-04-14
literatura polska mafia

‘Wybrana przez mafię’ to trzecia część serii ‘Bracia Vadetii’ i jak przystało na romans mafijny, tutaj owe wątki też wybijają się na pierwszy plan. Jak w przypadku poprzedniej części tak i teraz przypominam, że tę serię lepiej czytać w kolejności chronologicznej, gdyż postacie i wydarzenia przeplatają się ze sobą w kolejnych tomach.
To już moje trzecie spotkanie z tą serią i w końcu doczekałam się by motyw mafijny wyszedł z cienia. Władczy szef mafii, akcja, intryga, tajemnice, dramaty oraz dziewczyna, która wie kiedy trzeba być ślepą i głuchą. Takiej mieszanki w tej serii mi brakowało i w końcu ją dostałam. To też pokazuje jak na przestrzeni trzech tomów autorka zmieniła sposób ukazywania mafii. Tutaj w końcu możemy poczuć, że jesteśmy w świecie mafijnym. Ta część poświęcona jest głównie Wandzie i Roberto – parze, która kompletnie mi do siebie nie pasowała, jednak autorka tak dobrze poprowadziła ich historię, że moje wątpliwości poszły daleko w las. Roberto to prawdziwy samiec alfa, dominujący, władczy oraz nieugięty i bardzo arogancki. Aby osiągnąć swoje cele pociągnie za wszystkie dostępne sznurki. Będzie manipulacja, będą intrygi i podstępy, czyli coś, co fani wątków mafijnych lubią. Z drugiej strony mamy Wandę, spokojną i cichą kobietę, która od dawna jest częścią tego świata. Doskonale wie czego nie powinna widzieć i mówić, dodatkowo zakochaną w innym z braci. Los płata figla i łączy ich, ale czy tak odmienne charaktery mogą się dogadać? Musicie koniecznie się przekonać sami. Ja tylko dodam, że autorka naprawdę dobrze ukazała jak bohaterowie odkrywali w sobie uczucia, do których nie chcieli się przyznać sami przed sobą. Dodam jeszcze, że zakończenie tej części spodobało mi się najbardziej, gdyż dostarczało najwięcej emocji.
Dobrze napisany, lekki romans mafijny – tak teraz mogę to napisać, po którego sięgnięcie zachęcam.

To już moje trzecie spotkanie z tą serią...

Wandę i Roberto mogliśmy poznać już w poprzednich tomach. Byłam bardzo ciekawa w jaki sposób autorka poprowadź ich relację. Ku mojej radości nie była ona poprowadzona w sposób schematyczny czy banalny. Emocji nie brakowało, a pożądanie, któremu bohaterowie próbowali się oprzeć powodowały rumieńce na mojej twarzy. Roberto jest bardzo dominującą postacią. W każdym wzbudza respekt, a złośliwość to jedno długie imię. Wanda natomiast nie jest typową pięknością w rozmiarze S i skrywa wiele kompleksów.
Ta dwójka,to ogień i woda. Kompetnie odmienni,jednak pasujący do siebie idealnie. W tej część mafia odgrywa jeden z głównych wątków, a nie jest tylko tłem, więc wiecie, jako fanka motywu mafijnego jestem zadowolona😂 Jeszcze na koniec wam powiem, że końcówka rozwaliła mi głowę🤯
Dajcie znać, czy znacie serie „Bracia Vedetti” i który z braci jest waszym ulubionym?🔥

Na półkach: , , , ,

„Moje serce to nie maszynka, na której można sobie włączyć przycisk z napisem Roberto.”

Wanda jest powiązana z rodziną Vedetti. Znana jako gosposia Filipa. Nie zadaje pytań, w nic nie wnika i nie ocenia. Kiedy jest potrzeba doskonale wie, jak się zachowywać, szczególnie w przypadkach, gdy musi być głucha i ślepa. Jednak kiedy jej ojciec traci pracę, musi podjąć decyzję, co dalej. Wtedy z pomocną dłonią wychodzi on. Proponuje jej pracę na Sycylii, a on wiedząc jak ciężką ma sytuację z chorą matką w domu zgadza się na to. Co przyniesie Wandzie wyjazd na Sycylię? Co się pojawi pomiędzy nią i Roberto? I przede wszystkim, czy w świecie mafii będzie miało prawo „to coś” przetrwać?

„W jego świecie każda rana zasklepiała się posypana kasą. Jednak pieniądze to nie wszystko. Dopiero teraz zdałam sobie sprawę , że są dużo cenniejsze rzeczy niż wypasiona chata na bezludnej wyspie.”

Trzecie spotkanie z autorką, trzecie spotkanie z braćmi Vedetti. Co mogę powiedzieć? Cóż, zdecydowanie każda kolejna książka jest lepsza od poprzedniej. Roberto i Wanda to dość nietypowe połączenie, szczególnie jak spojrzy się na to, że on został głową rodziny Vedetti.
Zabierając się za „Wybraną przez mafię” wiedziałam, że to będzie pewniak. Nie miałam obaw, że coś może pójść nie tak. I się nie pomyliłam.
Tutaj autorka dała dość twardo stąpającego po ziemi głównego bohatera. Osobiście, po tym jak poznałam go we wcześniejszych tomach, wiedziałam, że Roberto będzie jednym z moich ulubieńców pośród braci Vedetti. To zdecydowanie typ faceta, który najpierw powie, a dopiero później pomyśli. Ja go bardzo polubiłam, bo przecież musi być ktoś, kto podniesie ciśnienie. Jednak na końcu wydarzyło się coś, co sprawiło, że jeszcze bardziej go polubiła. Ale co takiego? Cóż, tego Wam nie zdradzę.
Wanda? To było totalne przeciwieństwo Roberto! Skryta, niepewna i niewiedząca, czego by od życia chciała. To taki trochę typ cichej myszki, która wszystko do siebie przyjmie, a później opuści głowę, odwróci się i odejdzie. I powiem Wam, że właśnie to wszystko sprawiło, że miała taki swój urok, który działał na jej korzyść.
„Wybrana przez mafię” to przede wszystkim historia Roberto i Wandy. Jednak, jak już wspomniałam w recenzji poprzedniej części, dużym plusem jest to, że autorka nie zapomniała o bohaterach z poprzedniej części. Tak też i tutaj było ich dość dużo. Ale w moim odczuciu, Aleksander wnosił tutaj najwięcej. To zdecydowanie ten najbardziej pozytywny z wszystkich braci Vedetti. Jeden i niepowtarzalny.
Kolejne spotkanie z serią Ady Tulińskiej nie sprawiło mi problemu we wgryzienie się w tę historię. Styl, jak i pióro autorki są lekkie, ale przy tym dojrzałe, przez co książki czyta się bardzo przyjemnie. A autorka idealnie łączy ze sobą mroczny obraz mafii z nutką romansu, którego nie można nie zauważyć.

„Wando, nie traktuj wszystkiego, co ciebie dotyczy, jako nieważne. Chcesz mieć ciekawe hobby, zorganizuj je sobie. I błagam, przestań się nad sobą użalać.”

Podsumowując. „Wybrana przez mafię” to kolejne udane spotkanie z piórem autorki. Autorka znów podbiła moje serce, tym razem historią Roberto i Wandy. Nieco nietypową, biorąc pod uwagę połączenie gosposi i glowy rodziny mafijnej, ale Ada Tulińska przyzwyczaiła mnie do tego, że stworzona przez nią historia do typowych nie należy. A cóż, każdy zasługuje na to, aby odnaleźć swoje własne szczęście. Polecam!

Ojj ... dobra. Nic więcej nic mniej. 6/10

Ojj ... dobra. Nic więcej nic mniej. 6/10

Książka przyjemna do czytania, choć mam wrażenie, że bardzo podobna do pozostałych części. 1 i 2 zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu. Szkoda, że wątek sie tak ucina..

Ta część bardzo mi się podobała, tylko szkoda że tak urwana na końcu.

Ta część bardzo mi się podobała, tylko szkoda że tak urwana na końcu.

Mega, bardzo dobrze się czytało. Jak zwykle za szybko zleciało.
Ale to zakończenie trochę rozczarowało..

Mega, bardzo dobrze się czytało. Jak zwykle za szybko zleciało.
Ale to zakończenie trochę rozczarowało..

Była zapatrzona w Filipa a tu Roberto zwrócił na nią uwagę. Bardzo fajna bajka i choć jedna bohaterka ma rozmiar 42 ;)
zakończenie zaskakujące jak w każdej. Nie mogę się doczekać kolejnej.

zakończenie zaskakujące jak w każdej. Nie mogę się doczekać kolejnej.

świetna i mam nadzieję że to nie koniec historii braci Vedetti, za dużo tajemnic i nie dopowiedzianych tematów.
Polecam

Polecam