Król ulicy

Magdalena Szweda Wydawnictwo: Magdalena Szweda literatura obyczajowa, romans
Magdalena Szweda
2023-06-28
2023-06-28

Dobrze się czyta i szybko ale fabula w relacji mafiozo i bezdomna taka trochę infantylna.
Przeczytajcie i oceńcie sami ...

Przeczytajcie i oceńcie sami ...

Każdy z nas ma jakieś ulubione motywy bądź sytuacje w książkach, które powodują, że chcemy je przeczytać od razu. Tak było w moim przypadku 🥰

Kiedyś przeglądając instagrama zauważyłam recenzje tej książki i zdecydowałam się ją przeczytać. Ci co mnie znają wiedzą, że nie mam problemu z przeczytaniem książki w jeden wieczór. I tak było w tym przypadku 😊

Osoby, które lubią motywy takie jak gangsterzy i nieplanowane spotkanie zdecydowanie powinny zwrócić uwagę na tę książkę 😎

Książka opowiada historie Chloe oraz Victora, których drogi niespodziewanie się krzyżują. Oboje pałają do siebie nienawiść. Chloe od małego musiała radzić sobie sama i zapewnić dobrobyt swojej młodszej siostrze. To dla niej jest wstanie oddać swoje życie w ręce diabła. Natomiast Victor to postać, która posiada własne zasady, których zazwyczaj się trzyma. Jednak po spotkaniu Chloe wszystko idzie nie po jego myśli… Dla mężczyzny żyjącego w takim świecie brutalność jest codziennością, a nawet sam ją zadaje. Jednak jest coś co powoduje u niego odruchu człowieczeństwa. Tym czymś jest jego siostra i plan jej odnalezienia…

Miło spędziłam czas przy tej książce, ale jednak nie za bardzo pociągła mnie do większych refleksji 🤔 Nie jest tą książką, która od razu zapada w mojej pamięci… Przy niektórych sytuacjach miałam jej dość, ale jednak dotarłam do jej końca, gdyż nigdy nie zostawiam zaczętych książek.

Jedynie akcja powieści bardzo mnie zaciekawiła co jest wielkim plusem dla autorki 😁

Jednak bohaterowie i ich dialogi trochę mnie w niektórych sytuacjach irytowały. Za wielki zbieg okoliczności w niektórych sytuacjach przypominał mi, że ta książka to fikcja.

Książka przybierała na sile dopiero pod koniec historii. Sprawiła, że pierwszy raz od początku czytania poczułam emocje i chciałam się dowiedzieć więcej. Najlepsze momenty dla mnie to właśnie kilka rozdziałów przed zakończeniem i sam epilog 😍

Nigdy wcześniej nie czytałam książek autorki i mimo że ta książka nie była dla mnie the best to i tak wiem, że kolejne książki z chęcią przeczytam, bo wiem że nie można oceniać wszystkich książek przez pryzmat jednej 😉

Osoby, które lubią...

"Miłość sprawiała, że człowiek stawał się słaby, oddawał kontrolę. Na dodatek zobowiązywał się troszczyć o drugą osobę i starać się zapewnić jej bezpieczeństwo"

"Stanowił uosobienie zła, które wniknęło pod moją skórę, siejąc w organizmie spustoszenie. Chciał mną zawładnąć. Zabrać duszę i rozkoszować się widokiem mojego końca. Zbyt słaba, aby się sprzeciwić, bez walki mu na to pozwoliłam"

"W moich oczach stanęły łzy, bo z jednej strony byłam tak blisko, za to z drugiej dzieliło nas tak wiele"

Victorowi od zawsze towarzyszył mrok. Wychowany przez bezwzględnego ojca stał się mężczyzną potrafiącym zadać najokrutniejszą śmieć. Wraz z zaginięciem siostry, której bezskutecznie szukał już od kilku lat, przestał wierzyć w miłość. Gdy świadkiem jednej z jego zbrodni stała się Chloe, Victor wiedział, że nie może pozwolić jej dłużej żyć. Wychowująca się w skrajnej biedzie dziewczyna, która nie raz musiała popychać się do kradzieży, by móc zapewnić jedzenie sobie i swojej malutkiej siostrzyczce, znalazła się w złym miejscu, o złym czasie. Jednak spotkanie z Victorem to nie jedyne niebezpieczeństwo, które jej zagraża. Przekonanie bestii, by oszczędziła jej życie nie jest łatwe, a namówienia potwora, by zapewnił jej bezpieczeństwo wręcz niemożliwe. Chloe udaje się jednak zdobyć coś, na czym Victorowi bardzo zależy. Oboje zawierają układ, w którym czy tego chcą, czy nie w grę wliczają się także ich uczucia.

"Król Ulicy" jest historią Víctora, który w "Królu Midasie" pojawił się jako bohater drugoplanowy. Ze swojej strony oczywiście polecam Wam obie te książki, choć "Króla Ulicy" spokojnie można czytać osobno. A powieść ta jest, w mojej ocenie, jeszcze lepsza niż jej poprzedniczka. Kreacja Víctora jest wręcz zachwycająca. Nie ma tu słodkich, zakochanych, rozmarzonych oczek, nie ma wątpliwości, niedomówień, gwałtownych zmian na lepsze. Jest zło, brutalność, zdecydowanie, siła i gniew. Victor jest bezwzględnym mordercą, prawdziwym królem ulicy, który dźwiga na swoich barkach ciężką przeszłość, mężczyzną trzymającym się swoich przekonań i wartości. To jak pod wpływem Chloe i jej małej siostrzyczki stopniowo się otwiera nie jest dla niego łatwe. Magdalena Szweda fenomenalnie oddała jego rozterki, wypieranie uczuć, odczuwaną przez niego potrzebę chronienia swojego serca. Zachwycająca jest również determinacja głównej bohaterki. Jej dążenie, by przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo swojej siostrzyczce, zawziętość, by stawić dla niej czoła największemu złu, budziło podziw zarówno mój jako czytelniczki, jak i Víctora, w którym zaczęła rodzić się chęć wsparcia dziewczyny w jej działaniach, zaopiekowania się nią i małą Matildą, co dobrze korelowało z porządaniem, które odczuwał w obecności starszej z sióstr. Ich relacja rozwijała się powoli, stopniowo ewakuowały ich uczucia względem siebie, a wszystko to wydawało się bardzo naturalne. Zwłaszcza wobec szybko rozwijającej się wokół nich akcji, związanej i z działaniami Víctora dotyczącymi odnalezienia swojej zaginionej siostry i z niebezpieczeństwem, które spadło na Chloe. Nie ma tu chwili na nudę. Emocje gonią napięcie, sensację, namiętność, zagrożenie, zdradę. Nie raz dałam zaskoczyć się wydarzeniom, by ostatecznie stwierdzić, że książkę tę przeczytałam niemalże jednym tchem. Podobnie jak w książce "Król Midas", tak i tutaj kilka rozdziałów pokazanych jest z punktu widzenia innych bohaterów, poza tymi głównymi, co fajnie urozmaica tekst i sprawia, że czytelnik może poznać jeszcze szerszą perspektywę. Miłym akcentem jest także dowiedzenie się jak radzą sobie bohaterowie z poprzedniej książki autorki, którzy i tutaj mają swoją znaczącą rolę. Bardzo się cieszę, że mogłam przeczytać "Króla Ulicy" i bardzo Wam tą książkę polecam

„Los nas ze sobą połączył i nikt nie miał prawa nas rozdzielić. Już nigdy. Zamierzałam stanąć na straży mojej rodziny, bo wiedziałam, że było o co walczyć. O szczęście, miłość i wspólną przyszłość”.

Król ulicy to powieść pokazująca historię Viktora, którego mogliście poznać w powieści Król Midas. Mężczyzna od najmłodszych lat został wychowany na bezwzględną maszynę do zabijania, a jego celem stało się odnalezienie zaginionej siostry. Następnie w jego życiu pojawiła się niespodziewanie kobieta, która znalazła się w nieodpowiednim miejscu i czasie, narażając się na jego gniew. Tropiąc ją, dowiadywał się bardzo ciekawych rzeczy i zaczęła go bardzo intrygować, a gra robiła się coraz bardziej niebezpieczna, kiedy do gry wchodziły uczucia, tak dawno zapomniane.

Autorka w tej powieści pokazuje nam ogromną chęć motywacji i walki dla osób, które się kocha, jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Czasami w życiu dzieją się rzeczy niezależne od nas samych i musimy zmierzyć się z tym, co los nam da, a kiedy trafi się do świata mafii, gdzie z każdej strony trzeba być czujnym, żeby nie zostać zaskoczonym, wymaga to nie lada odwagi.

Ukazuje także, że nawet w najczarniejszej ciemności można dostrzec promień światła. Dlatego warto poddać się uczuciu i walczyć o nie z całych sił.

Historia pełna intryg, niebezpieczeństwa, brutalności, cierpienia, upokorzeń, mafijnych porachunków, przemocy, nielegalnych walk, walki o przetrwanie, ciętego języka, pożądania, namiętności oraz nadziei na lepsze jutro.

Wciąga od pierwszej po ostatnią stronę, aż nie chce się od niej odrywać ani na moment. A samo zakończenie powala na kolana, naprawdę sztos.

Polecam wam bardzo gorąco sięgnąć po tę historię, w której przez totalny przypadek zderzają się ze sobą dwa różne światy, jednak w głębi duszy oboje mają w sobie mrok, który mogą rozjaśnić tylko swoją bliskością. Czekają ich nie lada wyzwania i wiele przeszkód, czy im się uda? Czytajcie, a się dowiecie, jak skończyła się ta niebezpieczna podróż...

Całość na blogu Świat książkowy Mali 💙

"Król Ulicy" autorstwa Magdaleny Szweda
Mamy tu historię młodej dziewczyny, która od najmłodszych lat musiała walczyć o swoje. Chloe- 21-letnia kobieta która bardzo szybko musiała dorosnąć, wychowywana przez matkę prostytutkę, porzucona przez ojca, pozostawiona sama sobie dowiedziała się już co to jest bieda, brak jedzenia, brak normalnego życia, aby przeżyć musiała nauczyć się kraść. Niestety do doprowadziło ją do tego, że bardzo często wpadała w tarapaty i tutaj cała historia się zaczyna, bo po kolejnej kradzieży na jedzenie dla siebie i dla swojej młodszej siostry, którą wzięła pod własne skrzydła, staje się świadkiem morderstwa, którego dokonuje jak się później okazuje jeden z najgroźniejszych ludzi w mieście. Viktor- już wydał na nią wyrok, bo świadków trzeba usuwać – to jest takie normalne. Natomiast ta drobniutka dziewczyna namieszała w jego życiu całkowicie. Czy będzie w stanie złamać jego zasady, czy on złamie swoje zasady dla niej? No i w tym wszystkim jeszcze jej ojciec- jak się okazało jednak nie byle kto, a sporo namieszał...

W książce mamy wiele zwrotów akcji, fabuła która przez cały czas jest jednolita z dodatkowymi wątkami pobocznymi – ale to wszystko tworzy spójną całość. Przemoc, morderstwa, prostytucja, narkotyki, trudne dzieciństwo, toksyczni rodzice – tutaj jest wszystko, ale to wszystko do siebie idealnie pasuje i tworzy nam historię która wciąga od początku do końca. Bohaterkę polubiłam za cięty język, natomiast jest ona typu wpierw powiem a później pomyślę – i zachowanie doprowadziło do tego że tą książkę czytało się naprawdę szybko i lekko. Pewne pojedyncze sceny przekoloryzowane bo wiadomo że w normalnym świecie tak by się nie stało, natomiast w tym wydaniu całkowicie to nie przeszkadza. Książkę wciągnęłam w jeden wieczór – polecam na chłodne wieczory, gdzie nie mamy co robić. Lekka książka o mafijnych klimatach – polecam.

"Król Ulicy" autorstwa Magdaleny Szweda

Czasami lubię się oderwać od kryminałów i sięgam po coś lżejszego na odmóżdżenie. Niestety kolejny raz trafiłam na naiwną historię, w której absurd goni absurd. Ja wiem że każdy autor ma prawo do fikcji, ale z podobno groźnego bandziora robić misiaczka który postępuje jak amator (kto zostawia telefon przy kimś przetrzymywanym?). No dla mnie to zbyt absurdalna historia, której nie byłam w stanie dokończyć. Słaba.

Victor od najmłodszych lat był świadkiem okrucieństwa Chloe szybko została wprowadzona do brutalnego świata.
Bohaterka podczas aresztowania została świadkiem morderstwa dwóch policjantów. Victor miał wykonać zadanie i pozbyć się dziewczyny cóż szybko przekonał się że tego zrobić nie może.
On i ona walczył z przeciwnościami on szuka siostrę i mści się na wszystkich to wmieszanych . Weź Chloe walczy o bezpieczeństwo swoje i swojej siostry przez własnym ojcem który zrobi wszystko żeby sprzedać własną starszą córkę do burdelu.
Ta książka wywołuje dużo emocji warto ją przeczytać i dowiedzieć się dalszych losów bohaterów i jak sądzicie miłość pokona przeszkody postawione na drodze?

Strasznie przegadana historia bez emocji, przypominająca mi meksykańską telenowelę. Główni bohaterowie jedno myślą, drugie mówią a trzecie robią. Strasznie było to wkurzające.

"Szatan to najpiękniejszy z aniołów".

▫️Tytuł: Król ulicy
▫️Autor: Magdalena Szweda @magdalena.szweda_
▫️Wydawnictwo: Magdalena Szweda
▫️Premiera: 28.06.2023 r.
▫️▫️▫️
(Współpraca barterowa @magdalena.szweda_ )
▫️▫️▫️

Król ulicy to książka o gangsterach i pyskatej młodej kobiecie, która jest w stanie odmówić sobie wszelkich dogodności, byleby tylko zapewnić siostrze godne warunki. W książce porwą Was również mafijne porachunki gdzie męski świat, jest pełen przemocy i krwi. Pewnego dnia Chloe znajduje się w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiednim czasie, gdzie zostaje zauważona przez Victora, skazując się na śmierć. Pewnie domyślacie się, że zamierzenia gangstera nie dojdą do skutku, ale jesteśmy przekonane, że nie spodziewacie się drogi i powodów, dla których zrezygnuje z tego co do tej pory wydawało mu nie nieuniknione.

„Już jako mała dziewczynka nauczyłam się funkcjonować w bezwzględnym i prawdziwym świecie. Potrafiłam żebrać, kraść i uciekać, i robiłam to naprawdę dobrze – te umiejętności nieraz wybawiały mnie z opresji. Pozwalały przetrwać w tych trudnych warunkach, w jakich przyszło mi żyć".

Chloe jest młoda, ale już od wielu lat nie jest dzieckiem. Musiała dorosnąć dużo szybciej niż ktokolwiek inny stając się matką dla własnej siostry. Jej celem było przetrwać i zapewnić bezpieczeństwo Matyldzie. I chociaż to piękne co robi, szlachetne i w ogóle, to nie jest powód, dla którego ją polubiłyśmy. Jej długi język, upór, spryt, odwaga i brak odruchów zachowawczych, to cechy, które pozwolą nam o niej nie zapomnieć 😃 Co to było za ziółko. Nawet w obliczu zbliżającej się śmierci potrafi myśleć trzeźwo, jeszcze dodając sobie problemów, swoim niewyparzonym językiem 😃 Nie boi się złapać byka za rogi lub jak w tym przypadku Viktora za jaja, zmuszając ogromnego faceta do krzyku. Mała i taka niebezpieczna 😃

"Był niezwykle przystojny. Aura tajemniczości i niebezpieczeństwa, którą wokół siebie roztaczał, zapewniała mu z pewnością powodzenie u kobiet. Na mnie jednak nie robił większego wrażenia.
No dobra, kogo ja chciałam oszukać? Nie byłam przecież ślepa".

„Uzależniłem się […] od niej. Była wiedźmą, która rzuciła na mnie urok. Chciałem, by go zdjęła. Nie pozwolę, by jakakolwiek kobieta miała nade mną władzę. Brak kontroli oznaczał słabość, a ja zawsze byłem silny”.

Viktor jest facetem z zasadami. Przystojniak w garniturze, niebezpieczny równie mocno, jak jego broń. Bez mrugnięcia okiem odbiera ludzkie życie… ale jego celem jest odnalezienie siostry. Jedynej osoby, która dotychczas utrzymywała jego ostatnie cząstki człowieczeństwa. Bez niej byłby bezwzględnym tyranem pozbawionym zasad. Ale jak każdy ma wady 😃 Przez swoje wygórowane ego, nie docenił wroga, nie spodziewał się, że Chloe okaże się pomimo swojego wzrostu, tak silna, aby znaleźć na niego haka.

„Nie potrafiłem się nią nasycić. Byłem narkomanem na głodzie, a ona była moją kolejną działką. Oby tylko nie okazała się moim złotym strzałem”.

Król ulicy sprawił nam dużą przyjemność i czytało się go z zaciekawieniem. Co prawda lekkomyślny charakter Chloe w prawdziwym życiu mógłby przysporzyć jej kłopotów jednak w książce powodował rozładowanie napięcia w pewnych sytuacjach. W treści znalazły się również pewne humorystyczne wstawki, które chociaż bawiły, to jednocześnie budziły na pewien rodzaj niedowierzania. Książka jest fikcją literacką, także prawdziwości zdarzeń nie należy tu oceniać, a fakt czy spędziło się miło czas przy lekturze. A tak właśnie było, przez co możemy polecić Wam ten tytuł 😊

@magdalenaszweda dziękujemy bardzo za możliwość zrecenzowania książki 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

"Szatan to najpiękniejszy z aniołów".

▫️Tytuł: Król ulicy
▫️Autor: Magdalena Szweda @magdalena.szweda_
▫️Wydawnictwo: Magdalena Szweda
▫️Premiera: 28.06.2023 r.
▫️▫️▫️
(Współpraca barterowa @magdalena.szweda_ )
▫️▫️▫️

Chloe- młoda dziewczyna, brutalnie dotknięta przez życie, które nie szczędziło jej bólu. Od najmłodszych lat musi walczyć o przetrwanie nie tylko swoje ale też o byt dla swojej przyrodniej pięcioletniej siostry. Pewnego dnia młoda kobieta znajduje się w miejscu, który całkowicie zmienia jej dotychczasowe życie, bowiem widzi coś czego nie powinna nigdy zobaczyć. Chloe staje się świadkiem zabójstwa policjantów co nie umyka uwadze mafijnemu Królowi Ulicy Viktorowi. To On zaczyna osobiste śledztwo za dziewczyną, która sprawi, że mężczyzna straci nie tylko rozum ale i serce.
Jak potoczą się losy dziewczyny? Czy uda jej się uciec przed Królem Ulicy?

Książka już po samym opisie mi się spodobała i wiedziałam że muszę ją przeczytać. Jej powieść wspaniale napisana z wieloma zaskakującymi zwrotami akcji i fabułą tak bardzo wciągnęła mnie, że nie mogłam odłożyć książki dopóki nie skończyłam czytać. W tej historii czujemy dużo emocji a autorka nie zwalnia tempa. Jedno wydarzenie przechodzi w drugie a my nie nudzimy się i czytamy z zapartym tchem.
Pióro autorki jest niezwykle lekkie i przyjemne, przede wszystkim dojrzałe, dzięki czemu książkę czyta się bardzo płynnie.
Zdecydowanie jest to romans mafijny, który dostarcza mnóstwo emocji. To książka pełna intryg, strachu , przestępczego świata i manipulacji, doprawiona dobrą dawką humoru a raczej pyskatego i ciętego języka bohaterki oraz pikantnych scen erotycznych, które nie zalewają świetnie poprowadzonej fabuły. Dość zacna stronicowo powieść, która idealnie rozgrzewa w już niestety chłodne wieczory.
Z całego serca wam polecam.

• Mafia
  • Romans