Potęga zemsty

Okładka książki Potęga zemsty Daniel Komorowski
Okładka książki Potęga zemsty
Daniel Komorowski Wydawnictwo: Replika Cykl: Furia wikingów (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Furia wikingów (tom 3)
Replika
2021-02-09
2021-02-09

Po zanurzeniu się w pierwszym tomie nowej serii Daniela Komorowskiego, „Mieszko. Wyjście z cienia”, zaintrygowała mnie jego talent literacki. Zdecydowałam się na poszukiwanie innych dzieł tego autora, co doprowadziło mnie do serii o Wikingach. Przez cały miesiąc oddawałam się tej lekturze w każdej wolnej chwili. Niejedną noc z zapartym tchem spędziłam nad kartami książki. Jedyne czego żałuję, to faktu, że były to ebooki a nie wersje papierowe, które kocham. Trzy pierwsze tomy przesłuchałam w pracy, ponieważ były dostępne audiobooki, później już tylko były dostępne ebooki.

Seria książek Daniela Komorowskiego, "Furia Wikingów", to epicka opowieść o gniewnych wojownikach z Północy, którzy pragną zdobyć chwałę i miejsce w Valhalli poprzez liczne łupieżcze wyprawy. Od pierwszego tomu, w którym przywódca Ragnar kieruje swoich ludzi na Zachód, aż po ostatni, "Wojna Bogów", saga ta oferuje czytelnikom pełną emocji podróż przez świat wikingów, pełen walki, miłości, zdrady i braterskich więzi.
Książki opisują nie tylko brutalne konflikty między wikingami a Karolem Wielkim czy innymi narodami, ale również wewnętrzne walki o władzę, zdrady i manipulacje. Synowie Ragnara, główni bohaterowie sagi, kroczą własnymi ścieżkami, dążąc do zdobycia sławy i chwały, ale także muszą zmierzyć się z konsekwencjami swoich działań.
Podążając za losami Ragnara i jego synów, czytelnik odkrywa nie tylko epickie bitwy i podboje, ale również skomplikowane relacje między postaciami oraz ich ewolucję wraz z upływem czasu i przeżyciami. Od zemsty za śmierć ojca po walkę o władzę nad różnymi królestwami i ostateczną konfrontację wojowników z bogami, seria "Furia Wikingów" obfituje w napięcie i niezapomniane chwile.
Wraz z każdym tomem, czytelnicy zgłębiają coraz głębiej świat wikingów, poznając ich zwyczaje, wierzenia i życie codzienne, ale także obserwując, jak zmienia się historia średniowiecznej Europy pod wpływem ich działań. Ostatni tom sagi przynosi rozwiązanie wielu wątków i odpowiedzi na długo wyczekiwane pytania, pozostawiając czytelników w pełni zaspokojonych po emocjonującej podróży przez świat wikingów. Ja jednak dostrzegam też furtkę do powstania kolejnego tomu.
Chociaż zafascynowana byłam znakomitą produkcją serialu o Wikingach, to teraz, po przeczytaniu serii Daniela Komorowskiego, uważam, że jego wizja wikingów jest absolutnie oszałamiająca. Wyraźnie różni się od tego, co pokazano na ekranie, przebijając ją wielokrotnie fabułą i intensywnością akcji. To, co naprawdę wyróżnia tę serię, to misternie wypleciona fabuła, bogate i rozbudowane postaci oraz autentyczne przedstawienie życia wikingów - zarówno ich brutalnej rzeczywistości, jak i głęboko zakorzenionych wartości, takich jak honor, lojalność i rodzinne więzi. To doświadczenie czytelnicze przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania wobec powieści historycznej.
Tam, gdzie postawili swoje stopy Wikingowie, ziemia spływała krwią ich wrogów, ale i ich samych. To było niesamowite, jak wierzyli w swoich bogów, można było wręcz dotknąć tej wiary. Nie spotkałam się z bardziej porywającą akcją i jej dynamiką niż w tej serii. Mnóstwo postaci, zdarzeń, bitew - nie nudziłam się ani chwili. Przepięknie ujęte wartości rodzinne, honor i lojalność. Jednak tam gdzie wchodzi w gre władza i bogactwo, ambicje i zawiść jest i zdrada, a także niejedna intryga.
Mój literacki wybór padł na Ivara (jako książkowego męża),jednego z synów Ragnara - genialnego stratega i wojownika, z niesamowitą charyzmą. Jestem pełna podziwu dla talentu autora, który potrafił tak wciągnąć mnie w świat wikingów, że czułam się jakbym tam była - w tamtych czasach. Jego narracja jest tak genijalna i misternie utkana, że wielokrotnie zatrzymywałam oddech w oczekiwaniu na kolejny zwrot akcji. To doświadczenie czytelnicze przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania wobec powieści historycznej.
Warto również zauważyć, że choć kobiety w tamtych czasach były często źle traktowane, bite, poniewierane i gwałcone. Wszystko zależało od tego czy były to ich kobiety, służące czy niewolnice. Najgorzej obchodzili się z kobietami w krajach, na które najeżdżali. Jednak mimo swojej brutalności w walkach, Wikingowie mieli serca. Było to szczególnie widoczne w sytuacjach gdy trafiali na “tą jedyną”. Zakochany Wiking niczym się nie różnił od współczesnego zakochanego mężczyzny, który gotów jest całować ziemię po której stąpa kobieta do której mocniej zabiło serce. Mimo swojej brutalności w walkach, Wikingowie mieli serca.
Teraz mam jeszcze marzenie kupić całą serię w wersji papierowej i liczę, że tom ósmy nie będzie ostatnim!

"Słowo nie­kie­dy jest moc­niej­sze od ostrza. Pa­mię­taj o tym."

Wzbudzają powszechny i uzasadniony strach swoją bezwzględnością. Pod wodzą jednego z największych wojowników Ivara Bezkostnego skutecznie podbijają odległe i nieznane im dotąd ziemie, pozostawiając po sobie krwawy ślad. Teraz Wikingów napędza zemsta oraz chęć odwetu. "Świat usły­szy, że z nami się nie za­dzie­ra." Synowie Ragnara, chcąc pomścić śmierć ojca, nie spoczną nim dokonają krwawej zemsty. Nie wiedzą jednak, że ci, którym ufali okażą się wrogami, zmuszając ich do nadludzkich czynów, a narodziny prawdziwego berserka naznaczone będą krwią, jak i cierpieniem.

Napisana z wielkim rozmachem Furia Wikingów seria autorstwa Daniela Komorowskiego opiera się na faktach historycznych, chociaż, jak sam przyznaje niekoniecznie trzymał się chronologii wydarzeń. Po emocjonującej końcówce drugiego tomu, wiedziałam, że trzeci rozpocznie się z przytupem. To bezpośrednia kontynuacja, w której główną rolę odgrywa zemsta. Dzieje się wiele. Dynamiczna, wielowątkowe akcja, porywa już od pierwszych stron i nie pozwala się oderwać. Nie zabraknie krwawych, brutalnych opisów, widowiskowych walk na arenie, zawiłych intryg, jak i moralnych wyborów. Świat wikingów zachwieje się w posadach. W makabrycznych egzekucjach i wielkich bitwach życie straci wiele ważnych postaci."Jeśli ktoś ma serce do walki, to po­tra­fi się po­sta­wić sil­niej­sze­mu". Zapadające w pamięć sceny, wyraziści bohaterowie, szczególnie postać nieustraszonego Ivara, wielkiego wojownika, stratega. Wydaje się, że mając u boku ukochaną kobietę nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, a cały świat stoi przed nimi otworem.
Zakończenie sprawia, że mam ochotę od razu sięgnąć po kontynuację.
Polecam serdecznie.

"Słowo nie­kie­dy jest moc­niej­sze od ostrza. Pa­mię­taj o tym."

🏵 "Potęga zemsty" autorstwa Daniela Komorowskiego to powieść historyczna, oraz trzecia część serii pod tytułem "Furia Wikingów".

🏵 Synowie Ragnara próbują znaleźć swoją życiową ścieżkę, oraz pomścić śmierć ojca.
Ivar podejrzewa, kto jest zdrajcą i chce za wszelką cenę wymierzyć sprawiedliwość.

Czy bracia dokonają zemsty?

🏵 Jest to kontynuacja losów synów Ragnara, gdzie obserwujemy ich pełne niebezpieczeństw przygody.
W tym tomie autor nie zwalnia tempa, i serwuje nam prawdziwą ucztę.
Książka jest przesycona scenami walk, akcja nabiera tempa i trzyma w napięciu, a to wszystko sprawia, że czyta się ją z zapartym tchem. Głównym motywem tej części jak sam tytuł wskazuje jest zemsta, a krew leje się strumieniami. Mamy tu brutalne sceny, tortur i egzekucji, które nie przypadną do gustu osobom wrażliwym, ale jest to książka o Wikingach, więc można się było tego spodziewać.
Po mistrzowsku wykreowane postaci szczególnie Ivar, który jest moim ulubionym bohaterem. Świat stworzony przez autora jest pełen przemocy, a bohaterowie mściwi i rządni zemsty, a wszystko to opisane niezwykle autentycznie i bez upiększeń.
Jest to niezwykle wciągająca lektura i na pewno sięgnę po kolejne części.

Jeśli lubicie powieści historyczne z Wikingami oraz walką w tle, to gorąco was zachęcam do sięgnięcia po tą pozycję.

Czy bracia dokonają zemsty?

🏵 Jest to kontynuacja losów synów Ragnara, gdzie...

Kolejny tom sagi o wikingach mnie nie zawiódł.
Epickie walki,nowi interesujący bohaterowie,zemsta doprowadzona do końca i zdrada,która lad dzień wyjdzie na jaw.Co zrobi Ivar że zdradliwym Erykiem? Nie będzie to krwawy orzeł bo do tego potrzebne są dwie ręce,a tym Eryk nie może się poszczycić 🤣
Amira,mściwa,waleczna, bez serca,idelna partnerka dla Ivara,wybrańca bogów.
Zacieram rączki na nowe przeszkody jakie los postawi na drodze Bezkostnego do tronu.

Kolejny tom sagi o wikingach mnie nie zawiódł.
Amira,mściwa,waleczna, bez serca,idelna partnerka dla Ivara,wybrańca...

Dziś #piszebezwspomagania o książce, a w sumie o książkach do których zasiadam jak do 🤔 brak mi porównania.
Uwielbiam kryminały, klimatyczne thrillery, niebanalne książki obyczajowe, inspirujące biografie, książki historyczne, fantastykę..... ale są książki, które mi się śnią.

Po przeczytaniu dwóch pierwszych tomów serii napisanej przez @daniel.komorowski.autor wiedziałam, że chcę poznać całość. Kupiłam gdzieś na promocji jeden z tomów, później drugi, ale tak odkładałam czytanie... bo brak Ragnara.

Gdy Autor spytał mnie ,,masz ochotę przeczytać tom trzeci", pomyślałam to chyba ten moment by przestać ubolewać nad śmiercią wielkiego wojownika, a poznać dalszą historię jego synów. Tak też zrobiłam.

Weszłam w świat pełen brutalności, intryg, kłamstw i zdrad. Moje emocje sięgały zenitu. Jak ja uwielbiam te klimaty, jak ja uwielbiam pióro Autora.

Może jestem nieobiektywna, bo we wcześniejszym wcieleniu zdecydowanie byłam Wikingiem 🤷 i dlatego w tych książkach, czuję się jakbym wróciła do domu. Nie mniej każdy tom serii to małe święto, które celebruję z ogromną radością. Wydłużamy na ile się da okres czytania, bo żal mi rozstawać się z lekturą.

Jeśli lubisz gdy słowa w książce płyną same, cenisz sobie wyrazistych bohaterów, a intryga wciąga od pierwszych stron, to ta książka jest dla Ciebie. I nie nie, nie mów, że.... ale o Wikingach? Spróbuj, a możesz być przyjemnie zaskoczona/y.

Zdecydowanie #wartojakpieron i ode mnie 10/10

„Nie podobało im się zwycięstwo bez morderstwa (...)”
Macie już prezent na Walentynki dla swojej drugiej połówki?
Jeśli nie to polecam na prezent tom 3 serii o wikingach autorstwa Daniela Komorowskiego „Potęga zemsty”

„Zdradziłeś swego ojca, braci… Zdradziłeś nas wszystkich. Ivar miał rację...”

Ragnar nie żyje a jego synowie postanawiają się zemścić.

Ktoś kto miał być im bliski zdradził i dogadał się z wrogiem.

Ktoś inny pełen złości i zazdrości postanawia się zemścić.
Bogowie w których wierzą jakby nagle odwrócili wzrok.
Ivar jest prawie pewny kto jest zdrajcą i postanawia, że zapłaci on za swój czyn.

Czy w Syrii znajdzie to po co popłynął, a może i tam czeka go rozczarowanie?
Czy Halfdan Starszy potwierdzi podejrzenia Ivara?

Czy braciom Ivara uda się uwolnić z zasadzki jaką przygotował dla nich Eryk?

„Nie ma nic ważniejszego niż zemsta (...)”
Daniel Komorowski nie zwalnia akcji, która naszpikowana jest emocjami buzującymi w bohaterach i w każdym momencie tej powieści.
W bohaterach jest chęć walki i mordu, chęć dominacji i pokazania kto jest bardziej męski, waleczny i odważny.
Choć powieść jest fikcją literacką można w niej spotkać bohaterów znanych z kart historii.
Dialogi i wydarzenia nie są delikatne, tu krew się leje strumieniami, a instrumentalne podejście do kobiet jest ukazane w brutalnie realistyczny sposób.
W świecie gdzie władza jest priorytetem nie ma miejsca na sentymenty, zdradzić może najbliższa Ci osoba, przyjaciel okaże się wrogiem, a wróg przyjacielem.

Książka będzie idealna dla wszystkich lubiących takie klimaty.

„Nie podobało im się zwycięstwo bez morderstwa (...)”
Macie już prezent na Walentynki dla swojej drugiej połówki?

„Zdradziłeś swego ojca, braci… Zdradziłeś nas wszystkich. Ivar miał rację...”

Ragnar nie żyje a jego synowie postanawiają się zemścić.

Ktoś kto miał być...

W tej książce nie ma nudy, akcja goni akcje :)

W tej książce nie ma nudy, akcja goni akcje :)

Dziś przychodzę do Was z recenzją trzeciego tomu cudownej sagi o Wikingach. Nie wiem jak autor to robi ale książki te czyta się jednym tchem.
"Potęga zemsty" trzyma poziom poprzednich tomów i wciąga już od pierwszej strony. To bezpośrednia kontynuacja losów naszych odważnych wojowników północy. Jak już sam tytuł wskazuje zemsta będzie tu motywem przewodnim. Po śmierci ojca bracia zaprzysięgają zemsty. Zapuszczają się na coraz odleglejsze tereny by zdobyć broń potrzebną do walk. Ivar jednak ma podejrzenia, że ktoś z najbliższego otoczenia dopuścił się zdrady. Bezkostny nie cofnie się przed niczym by pomścić ojca.

Kochani tu nie ma miejsca na nudę. Nie zabraknie emocji ale i brutalnych opisów walk czy egzekucji. Fabuła nie zwalnia nawet na chwilę wciągając czytelnika w wir wydarzeń. Krótkie naszpikowane akcją rozdziały sprawiają, że książkę czyta się mega szybko.

Czytajcie bo naprawdę warto. Ja z ogromną przyjemnością poznam dalsze dzieje moich ukochanych Wikingów.

Czy jesteście fanami sag o wikingach?

Daniel Komorowski (@daniel.komorowski.autor ) swoją sagą “Furia Wikingów” sprawił, że wielu z nas zakochało się na nowo w opowieściach z północy. Dzielni, nieustraszeni i honorowi wikingowie ożywają na kartach jego powieści.

W moje ręce wpadł tym razem tom “Potęga Zemsty” (współpraca @wydawnictworeplika ). Jest to kontynuacja poprzednich przygód i zmagań bohaterów. Tym razem oprócz znanych nam miejsc odwiedzimy odległe krainy aż w basenie Morza Śródziemnego.

Ci z Was, którzy czytali moje poprzednie recenzje tomów doskonale wiedzą jak bardzo podoba mi się ta seria. Świadomie nie napiszę tutaj za dużo o fabule, bo bym musiał Wam spojlerować poprzednie tomy, a to by popsuło Wam zabawę, jaką zapewnia saga Komorowskiego.

Powiem Wam, że w tym tomie akcja jest nie tylko wartka i krwawa, ale też pełna przebiegłości, co idealnie dopełnia przedstawionych bohaterów. Komorowski nie unika również uśmiercania lub okaleczania kluczowych postaci. Dzięki czemu czytając nie mamy pewności jak skończy się dana historia.

Przeczytałem tylko 3 z 8 tomów, ale mam nadzieję, że kolejne trafią w moje ręce, abym mógł nacieszyć się bohaterami, którzy na stałe zagościli w mojej pamięci.

Jeżeli nie czytaliście, zachęcam do przeczytania, a jeżeli czytaliście to dajcie znać jak Wam się podobała.

Czy jesteście fanami sag o wikingach?

Autor świadomie i rażąco miesza fakty historyczne. Nie mam nic przeciwko opisowi w którym na arenie wilk pokonuje tygrysa, ale scena gdzie w sali tronowej w Syrakuzach wikingowie zmuszają do pojedynku na noże cesarza Leona z ....Karolem Wielkim (który po zabiciu Leona ginie od noża Ivara) jest jak dla mnie zbyt mocną ingerencją w fakty. Notatki historycznej brak .... styl dobry, dialogi walczących bohaterów denne, poziom amatora

• Przeczytane 2021
  • Audiobooki
  • Powieść historyczna

Dodaj cytat z książki Potęga zemsty