Warta na Renie

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Dziedzictwo Aldenata (tom 7)
Wydawnictwo: ISA
Watch on the Rhine
ringo, aldenata, wojna, obcy, posleeni

W ponurych czasach poprzedzających wydarzenia opisane w „Pierwszym uderzeniu”, jeszcze przed pierwszą posleeńską inwazją, kanclerz Niemiec stanął przed koniecznością podjęcia trudnej decyzji. Z biegiem lat w wyniku wprowadzania cięć budżetowych zasoby doświadczonych kadr żołnierskich kurczyły się. Po zniszczeniu Północnej Wirginii kanclerz uświadomił sobie, że musi sięgnąć po ludzi, których poprzysiągł nigdy, przenigdy więcej nie powoływać na nowo: nielicznych wciąż jeszcze żyjących żołnierzy Waffen SS. „Warta na Renie” to być może najbardziej w całej historii obiektywne i brutalne spojrzenie na wewnętrzne mechanizmy funkcjonowania Waffen SS. Ukazuje wszystko, co było dobre i złe w najbardziej niesławnej w dziejach jednostce wojskowej, odmalowując to na tle posleeńskiej inwazji.

źródło opisu: [ISA, 2007]

Karol Łabasiewicz | 2014-09-17
Przeczytana: 16 września 2014

Literatura rozrywkowa (nie ambitna) w pełni tego słowa znaczeniu. Są źli, są dobrzy. Jest walka i duża doza niedopowiedzeń. Czyta się szybko i przyjemnie. Miło powrócić do prozy John`a Ringo.

Jerzy | 2012-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Mniej ciekawa niż poprzednie z serii jeśli chodzi o trzymanie napięcia, miejscami wręcz nudzi, ale daje dużo do myślenia jeśli chodzi o wybór mniejszego zła. Czy byłbyś w stanie osobiście zabić kilkoro dzieci których życia i tak byś pewnie nie był w stanie uratować wiedząc że możesz im oszczędzić gorszego losu niż szybka śmierć a przy tym prawdopodobnie oszczędzić setki czy tysiące innych ludzi w tym również inne dzieci?

pablo3z | 2016-03-24
Na półkach: 2016, Przeczytane, EBook