Wbrew fali

ISA
2007-02-01
2007-02-01
Marek Pawelec
Ringo Wbrew fali wojny rady talbot

więcej Więcej

3 tom ,,Wojen Rady", ostatni wydany w Polsce. Po lekturze trzech tomów utwierdziłem się w przekonaniu, że naprawdę ciekawy koncept (zaawansowany świat przyszłości, gdzie technologia jest równoznaczna z magią, inne rasy to po prostu efekty modyfikacji genetycznych, a po całkowitym resecie ludzkość od nowa musi przejść poszczególne ,,epoki" postępu), został koncertowo...

Ostatnia wydana w Polsce, ale przedostatnia w ogóle, część cyklu zapoczątkowanego przez "Tam będą smoki". Kontynuacja losów bohaterów, jak zwykle wartka akcja pełna bitew morskich i lądowych z wielką, jak się zdaje ostateczną bitwą na koniec. Do tego, jak to w tym cyklu, książka jest zabawna, trochę niegrzeczna i tym razem także romantyczna.
Wydawnictwo, które...

zachęcony pierwszą częścią, lekko zniechęcony drugą zabrałem się za trzecią część wojen rady
i moim zdaniem ta książka jest pośrednikiem w jakości pomiędzy nimi
zauważyłem jednak że z każdą kolejną częścią skala akcji się zwiększa
w części pierwszej mowa była o jednostkach druga o setkach ludzi
natomiast tutaj mamy do czynienia z skalą globalną
zabieramy się za całe...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wbrew fali ostatnia część serii Wojny Rady biorąc pod uwagę poprzednie części to Wbrew fali wypada niekorzystnie.

Powiem,tak.Cieszę się,że ten cykl już się kończy.Bo,z tomu na tom.Coraz gorzej.
Niestety,tom trzeci mnie zawiódł.
I to,bardzo.I co z tego,że było tyle stworów ?
Jak,one mnie nie wciągały.
Raczej nie wrócę,do czytania.

"To dobra książka, czytaj dalej" jak głosił napis ołówkiem na jednej z kart książki, którąś kiedyś czytałam. Z tą jest podobnie :S

• Fantastyka
  • Fantasy