Obława na Icarusa

The Icarus hunt
83-7245-370-5
Obława, Icarus
dona

Pilot statków międzygwiezdnych, Jordan McKell, zostaje zwerbowany do rejsu tajemniczym statkiem z niezwykłym ładunkiem z pewnej planety na Ziemię. Okazuje się, że ładownia jest zaplombowana, a jej zawartością interesują się osoby, które czynią tę podróż niezbyt bezpieczną. Książka jest napisana w bardzo przyjemny sposób. Zachwyca zawiłymi wątkami, wartką akcją i jej zwrotami godnymi powieści Ludluma. Świetnie wykreowani zostali też bohaterzy. Zaskakujące zakończenie dodaje tej książce splendoru.

Energia | 2015-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2015

Majstersztyk, naprawdę. Od początku do samego końca wszystko się kleiło. Widać, że zostało napisane z wielką starannością i dokładnością, wszystko jest bardzo dobrze przemyślane. Szczerze, to od początku wiedziałam, kto jest winny śmierci mechanika, po prostu wystarczyło czytać z wielką uwagą, a to był drobny detal, którego faktycznie można przeoczyć.

Śledzimy wydarzenia oczami McKella i poznajemy jego i innych. Można mieć uczucie takie, że siedzimy w jego głowie i krok po kroku śledzimy co widzi, co słyszy i co myśli. Ale! Co do myśli niby wszystko wiemy, ale jeśli chodzi o jego głębsze przemyślenia, to już pozostawia czytelnikowi wiele niespodzianek. Jego uwagi, skojarzenia, powodują, że czyta się lekko i przyjemnie. Często można się pośmiać. Jest taki naturalny, ludzki. Ixila też bardzo polubiłam, za to, jak podchodził do wszystkiego ze stoickim spokojem i za jego bardzo interesujące uwagi. Co do innych postaci to każda z nich jest inna.

Ciągle coś się działo i też miało swoje...

Sławomir | 2016-05-21
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 21 maja 2016

Naprawdę solidne SF. Czysty język, świetne tempo, zwroty akcji, nie nazbyt boleśnie przewidywalne zakończenie. Czytało się wyśmienicie. Polecam szczerze miłośnikom dobrego, lekkiego w odbiorze, rozrywkowego SF.

Matias Szostak | 2014-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2014

Świetne SF! Błyskotliwa i zwrotna akcja, zaskakujący finał.
Kojarzy mi się trochę z serialem Firefly.

mbr | 2012-10-16
Przeczytana: 16 października 2012

Czyta się z dużą ciekawością, wiele zaskakujących zwrotów akcji i nieprzewidywalne zakończenie do ostatnich stron.

Łukasz Śmigiel | 2011-05-20

Smaczna space opera w klimacie lekkich SW.

Furion | 2016-11-25
mandane | 2016-07-03