Syn Lasu

Bucketbook
2018-01-01
2018-01-01
Las Miłość Lgbt Lgbtbook Dziecko Przyjaźń Odmirniec

Las niemal w każdej kulturze jest miejscem niezwykłym. To od niego może zależeć byt
okolicznych osad i w nim mieszkają tajemnicze, nierzadko przerażające stworzenia. A głęboko w
głuszy, w samym Sercu Lasu dzieje się prawdziwa magia. Tam właśnie, miała narodzić się wyjątkowa
istota… Syn Lasu.
„Syn Lasu” to powieść autorstwa Silencio, traktująca o losach mieszkańców wioski,
usadowionej nad rzeką pośród pradawnych lasów. Nieprzebytą knieję od niepamiętnych czasów
zamieszkuje Strażnik, istota magiczna, której zadaniem jest obrona lasów i zapewnienie im
równowagi.
Książka, poniekąd, podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich, to historia przedziwnej
relacji Strażnika Lasu i młodego szlachcica imieniem Selvyn. Druga to opowieść o Leith. Chłopak jest
pogardzanym i wyszydzanym przez większość mieszkańców wioski „odmieńcem”. Niebawem
dostanie on odpowiedzi, których się bał i bratnią duszę, której się nie spodziewał.
„Syn Lasu” to wyjątkowa baśń. Jednak nie taka ugrzeczniona rodem z Disneya, co to, to nie.
Świat, w którym przyszło żyć bohaterom, niczym w baśniach spisanych ręką braci Grimm, bywa
okrutny i bezlitosny. Ale jest w nim również miejsce na miłość i przyjaźń.
Mimo swojej fantastycznej otoczki, jest to historia ponadczasowa. Problematyka, którą
poruszyła osoba autorska, tj. nienawiść wobec inności, niesprawiedliwość, ale i pełna akceptacji
bezwarunkowa miłość, nigdy nie traci na aktualności.
Na wyróżnienie zasługuje również inspiracja zaczerpnięta z wierzeń słowiańskich. Wszak
osobiście postrzegam Strażnika Lasu jako interpretację Leszego.
Styl w jakim książka została napisana, ma swój specyficzny charakter. Nie miałem jednak
wrażenia, że Silencio nadmiernie epatowało brutalnością czy erotyką. Świat który stworzyło, jest
okrutny, więc było jej tyle ile musiało być. A sceny erotyczne? Szczerze, to chyba nigdy nie czytałem
tak czule i ze smakiem opisanych scen intymności.
„Syn Lasu” to baśń na miarę naszych czasów. Wyjątkowa niczym kwiat, o nieoczywistym
pięknie.

istota… Syn Lasu.
„Syn Lasu” to powieść autorstwa Silencio, traktująca o losach mieszkańców...

• LGBTQ+
  • Propozycje