Książka Roku 2018

Zniewolony książę

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska
Cykl: Zniewolony książę (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
Captive Prince
norimenai

Po śmierci króla Akielos prawowity następca tronu, książę Damen, zostaje zostaje pojmany i wtrącony do lochu. Jego przyrodni brat pozbawia go tożsamości i wysyła jako niewolnika do haremu księcia wrogiego kraju. Od tego momentu Damen musi znaleźć sposób, aby przeżyć na dworze, za którego kulisami toczy się podstępna walka o tron, w którą mimowolnie zostaje wplątany. Niegdyś potężny wojownik,...

Niegdyś potężny wojownik, teraz obdarty z godności niewolnik będzie musiał walczyć o przetrwanie sprzymierzając się ze swoim największym wrogiem. Jego nowy pan, książę Laurent, jest bowiem równie urodziwy co wyrachowany i śmiertelnie niebezpieczny. Jedno jest pewne – tożsamość Damena musi pozostać tajemnicą. W końcu ten, którego pomocy potrzebuje, ma najwięcej powodów, aby go nienawidzić...

Trylogia „Captive Prince” to światowy bestseller autorstwa australijskiej pisarki C.S. Pacat. Poznaj trzymającą w napięciu historię, w której nic nie jest takie, jakim wydaje się na początku.

Książka dostępna jest również w wersji z dodatkiem – obwolutą autorstwa Katarzyny „Ulvar” Bekus. Jest to wersja limitowana, do nabycia tylko w sklepie wydawnictwa.

źródło opisu: Studio JG, 2018

źródło okładki: www.studiojg.pl

Nozomi | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Kupiłam tę książkę z ciekawości, zachęcona opiniami typu: "Nie mogę uwierzyć, że to wydano w Polsce", no i sprawdziło się powiedzenie, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Nie miałabym nic przeciwko dobrej powieści yaoi, niestety "Zniewolony książę" nią nie jest. Nie ma tu ani miłości, ani nawet namiętności. Opisów seksu jest mało i są nieudolne, za to jest dużo upokarzania i znęcania się nad głównym bohaterem. Jeśli ktoś lubi klimaty typu: "Całuj mój but, niewolniku, a potem dostaniesz chłostę", może mu się spodoba. Całej reszcie serdecznie odradzam.

Łędina | 2019-01-16

Seria "Zniewolony książę", to światowy bestseller, autorstwa australijskiej pisarki C. S. Pacat. Poznaj trzymającą w napięciu historię, w której nic nie jest takie, jakim zdaje się na początku.

C. S. Pacat - australijska pisarka, mająca w swoim dorobku również twórczość komiksową. Edukację zdobyła na Uniwersytecie Melbourne. Od tamtego czasu kilkakrotnie się przeprowadzała, przez kilka lat mieszkając w Tokio czy Perugii, aby ostatecznie powrócić do Melbourne, gdzie obecnie pracuje nad nowymi projektami.

Po śmierci króla Akielos, prawowity następca tronu, książę Damen, zostaje pojmany i wtrącony do lochu. Jego przyrodni brat pozbawia go tożsamości i wysyła jako niewolnika do haremu księcia wrogiego kraju. Od tego momentu Damen musi znaleźć sposób, aby przeżyć na dworze, za którego kulisami toczy się podstępna walka o tron, w którą mimowolnie zostaje wplątany.

Angelic | 2018-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Na wstępie muszę przyznać, że naczytałam się wielu negatywnych opinii na temat pierwszego tomu z trylogii "Zniewolony Książę". Zdecydowałam się sama spróbować i powiem szczerze, że lektura wypadła dużo lepiej niż się spodziewałam.

Książę Damen zostaje zdradzony i oddany w niewolę do wrogiego państwa - Vere. Pozbawiony godności, musi przystosować się do ciężkiej sytuacji w jakiej się znalazł. Okazuje się bowiem, że ma usługiwać księciu Laurentowi, który nienawidzi Akielos, głównie z powodu wojny, w której zginął jego starszy brat, następca tronu. Sytuacja na dworze jest bardzo skomplikowana, ponieważ rządy sprawuje Regent, do momentu w którym Laurent osiągnie odpowiedni wiek. Wątki skupiają się głównie wokół dziwnych dworskich zależności, zamachów i układów.

Wydaje mi się, że akcja nie była jakaś mocno obsceniczna, a rola niewolników i nałożników, ważna z powodów głębszych niż cielesne. Opisy zbliżeń występują zaledwie może dwa razy i są lekko opisane, a zakończenie daje nadzieję,...

chocobuum | 2018-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Przygodę z tą książką zaczęłam dawno temu, kiedy o wydaniu w Polsce mogliśmy pomarzyć. Przeczytałam dwa albo trzy rozdziały, już dobrze nie pamiętam i odłożyłam ją na bok, dochodząc do wniosku, że jest zupełnie nie dla mnie. Jestem czytelnikiem, który nawet od książek czytanych w celach stricte rozrywkowych chce widzieć jakiś sens, logikę i "poziom". Ostatnie słowo biorę celowo w cudzysłów, żebyście nie myśleli, że chodzi tu o bicie w kierunku ambitnego dzieła. Absolutnie nie. Ale jak mam dobrze spędzić czas z książką i bawić się, no to rzeczywiście chcę się bawić.

Czy bawi mnie gloryfikowanie seksualnych niewolników, 13-letni nałożnicy i gwałt-party? No niekoniecznie. Dlatego wtedy odłożyłam tę książkę.

Ale coś się we mnie obudziło, gdy Studio JG, znane mi dotąd raczej z wydawania mangi, anime i komiksów azjatyckich wszelkiego rodzaju, wydało "Zniewolonego księcia" i zrobiło dość głośną akcję promocyjną. Czytelnicy zaczęli pisać o genialnych bohaterach, politycznej intrydze i...

Romanoff | 2018-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Poniższa recenzja, podobnie jak książka, której się ona tyczy, jest nieodpowiednia dla młodzieży i bardziej wrażliwych na wysokie pokłady krytyki dorosłych. Czujcie się ostrzeżeni :*
Ok, zacznijmy od małych disclaimerów, coby ostudzić na początek kilka wojujących, gorących głów i zaznaczmy, że jak dla mnie ta książka propaguje chorego rodzaju ułomność postrzegania gwałtów, molestowania, pedofilii i seksualnego niewolnictwa. Kropka.
Druga rzecz— nigdy nie udawałam, że lubię erotyki lub erotykopodobne książki, dlatego też ta recenzja grubą czerwoną kreską oddziela ode mnie wszelkie wymienione powyżej aspekty seksualne tej, ekhem, powieści, skupiając się tylko na tym, co miało stanowić fabułę, bohaterów i akcję.

No właśnie, "miało", bo powiedzieć, że Zniewolony książę posiada fabułę i akcję, to jak powiedzieć, że prostytutka ma cnotę. Bo choć blurb i opisy wydawcy sugerują nam, że istnieje w tej pozycji cokolwiek...

Nabi Hyogwa | 2018-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2018

Na samym początku było zaciekawienie, tuż po nim delikatne zwątpienie wywołane falą nieprzychylnych recenzji, które mimowolnie mnie zniechęciły, a na samym końcu - zadowolenie oraz wyraźna chęć na więcej. Nie będę owijał w bawełnę i na samym początku mojej "recenzji" powiem wam jedno - Zniewolony Książę, to absolutnie nie jest książka dla każdego, szczególnie dla osób o zbyt wygórowanych oczekiwaniach moralizatorskich oraz krzywym spojrzeniem na dawne motywy historyczne. Ponieważ tak, można kręcić nosem na fakt iż jest to dzieło pozbawione granic i przedstawianie go większej ilości młodzieży, mogłoby być nieco krzywdzące, ale jak do literatury większość z nas podchodzi krytycznie, tak tutaj ewidentnie trzeba wykonać pierwszy krok w towarzystwie dużego wsparcia dystansu. Z własnej perspektywy, jedyne co mogę wyznać to fakt iż nigdy nie byłem osobą bojącą się tabu. Nie obrzydzają mnie sceny gwałtów, wzmianki o pedofili, niewolnictwo ani tym bardziej homoseksualizm, więc bez...

WampirkaJustynka | 2018-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2018

Po opiniach na LC spodziewałam się czegoś ostrego i bardzo brutalnego. Jak dla mnie było spoko. Dałam radę przeczytać do końca i to w kilka godzina. Czytałam znacznie gorsze książki. Myślę, że ta książka znajdzie swoich fanów wśród yaoi.

coffeebooklover | 2018-05-31
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 31 maja 2018

Zniewolony książe" to pierwsza część trylogii autorstwa C.S. Pacat.

Damen, następca tronu Akielos, zostaje zdradzony przez przyrodniego brata- Kastora. Upozorował on bowiem śmierć Damena i sprzedał jako niewolnika do wrogiego kraju. Jego nowym panem zostaje książe Laurent, który delikatnie mówiąc- nie toleruje ludności z Akielos. Damen musi więc ukrywać swoja tożsamość i podporządkować się regułom panującym w Vere. Zostaje obdarty z godności, musi walczyć o przetrwanie. Później przekona się jednak, że nic nie jest takie, jakim wydawało się na początku.

C.S. Pacat stworzyła kontrowersyjny świat, w którym pelno dworskich intryg oraz bardzo wyrazistych bohaterów.

Książkę czyta się bardzo szybko, a końcówka powoduje, że chce sie dorwać juz kolejną część!

Captive Prince to seria z pogranicza fantastyki z elementami LGBTQ+. Ta opowieść już po kilku rozdziałach trafiła prosto do mojego fandomowego światka zaraz obok Harry'ego Pottera oraz Dumy i uprzedzenia. Nie napotykam często książek z bohaterami orientacji homo- i biseksualnej, ale ta książka ma wszystko czego bym sobie tylko życzyła i wymarzyła! Główne postacie męskie są jak marzenie, ich romans jest powolny acz niesamowicie gorący a samo czytanie ich przygód powoduje szybsze bicie serca!

Będę tutaj recenzować pierwszą część z trylogii australijskiej autorki C.S. Pacat (1. Captive Prince 2. Prince's Gambit 3. Kings Rising). Niezmiernie interesującym faktem jest to, że autorka najpierw opublikowała tę historię jako fanfiction na portalu livejournal, a dopiero potem, po zdobyciu wielkiej popularności, została ona przeniesiona na karty książki.
Niestety powieść nie została wydana w Polsce i szczerze mówiąc, zważając na jej tematykę, jeszcze...

Monika Szulc | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

Akielos przeżywa trudne chwilę! Król umiera, a prawowity następca zostaje wtrącony do lochu. Ten zamach stanu całkowicie odmienia życie Damena. Mężczyzna zostaje ofiarowany wrogiemu państwu, by tam służył, jako niewolnik. Vere okazuje się rozpustnym i okrutnym miejscem. Dominacja, intrygi dworskie i homoseksualizm w nietypowym wydaniu! Wow! Największe zaskoczenie tego roku!

Miałam całkowicie mylne wyobrażenie o tej książce, bo spodziewałam się romansu paranormalnego. Już pierwsze strony uświadomiły mi, jak bardzo się myliłam, jednak w żadnym razie, odkrycie to nie było rozczarowujące. Fabuła osadzona jest w świecie przypominające średniowiecze, w którym niedopuszczalna jest ciąża pozamałżeńska. By uniknąć tak haniebnego czynu, kobiety sypiają z kobietami, a mężczyźni z mężczyznami. Bogacze posiadają niewolników, by oni zaspokajali ich żądze. W książce można znaleźć sceny gwałtów, lub postaci o skłonnościach pedofilskich. Zaznaczę, że autorka w żadnym razie nie pochwala takiego...