Okładka książki Maybe Not Colleen Hoover
Okładka książki Maybe Not
Colleen Hoover Wydawnictwo: Atria Books Cykl: Maybe (tom 1.5-2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Maybe (tom 1.5-2)
Atria Books
2014-11-24
Inne

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 420 napisanych opinii 81

1 część była dużo lepsza, ale uważam, że warto przeczytać drugą i poznać dalsze losy bohaterów.

Maybe someday była zdecydowanie lepsza. Maybe now jest lekko nudna. Przeczytałam bo ciekawiły mnie losy bohaterów, ale nie ciągnęła mnie aż tak bardzo jak pierwsza część.

Piękna kontynuacja niestandarowej historii miłosnej. Opowiadanie Maybe Not nie ujęło mnie ale jest miłym dodatkiem. Dalsza opowieść o losach Sydney to jak dopełnienie całej opowieści. Uczycie pomiędzy nią a Ridgem jest mocne i stałe ale świetnie jest zobaczyć co autorka zrobiła z życiem Maggie i jak losy tej trójki się przeplatają i uzupełniają.

⭐SPOILER⭐ "Maybe Now. Maybe Not" to dwie historie. Pierwsza opowiada o Warrenie - najlepszym przyjacielu i współlokatorze Ridge'a. Do ich mieszkania wprowadza się Bridgette - dziewczyna której życie nie oszczędzało. Warren od pierwszego spotkania jest nią zafascynowany i postanawia ją zdobyć - jest to bardzo zabawne zwłaszcza że Bridgette jest wredna i antyspołeczna a Warren uwielbia żartować i wykręcać dowcipy. Ich losy doganiają losy Sydney i Ridge'a z pierwszej książki.
Druga część ukazuje dalsze przeżycia, rozsterki i miłości Sydney, Ridge'a, Warrena, Bridgette a także Maggie - byłej dziewczyny Ridge'a. Maggie cierpi na mukowiscydoze i wie że nie zostało jej dużo czasu na świecie. Chcę w końcu zaznać normalności i obiera sobie cele które chcę wykonać przed śmiercią. Jednym z nich jest skok ze spadochronem - a tam poznaje swojego instruktora Jake'a - kardiologa który uwielbia adrenaline. Maggie nie szuka już nikogo do związku na stałe, nie chce nikogo obarczać swoim ciężarem ale przygoda na jedną noc jest jednym z jej punktów na liście do zrobienia 😉 więcej nic nie napisze!🙈

Tą książkę również czytało sie tak dobrze jak pierwszą ale to "Maybe Someday" zrobiło na mnie większe wrażenie. W tej części owszem jest więcej śmiechu ale nie spodobało mi się zakończenie ktore jest trochę zbyt wyidealizowane. Mimo wszystko z ręką na sercu mogę polecić tą duologie na wieczorne lekkie czytanie.

Okładka jest szara, z różowo białymi wstawkami. Matowa, z wytłuszczeniami. Posiada skrzydełka, które są dodatkowym zabezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytacie kilka słów o autorce, a na drugim fragment książki. Szata graficzna przedstawia pościel. Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla oka. Odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane. Podzielona na rozdziały, gdzie również zmienia się narrator. Pierwsza, krótsza część to opowiadanie Maybe not, a cała reszta należy już do historii Maybe now.

Colleen Hoover nie jest mi obca. Może nie znam jej wszystkich wydanych powieści, a zaledwie tylko kilka tytułów, to muszę stwierdzić, że jej pozycje czyta się szybko i lekko. Z reguły są one przyjemne, mimo iż nie zawsze przyjemnych tematów dotyczą. Po recenzowanej dzisiaj lekturze miałam duże oczekiwania. Pierwsza część baaardzo mi się podobała i miałam nadzieję, że i ta podtrzyma fenomen i sprawi, że będę zachwycona. Końcem grudnia 2023 roku, czytałam Nagie serca, które okazały się naprawdę świetną lekturą, która znalazła się w mojej topce. Sięgając po Hoover wiem, że dostanę prawdziwą historię, nie wyssaną z palca. Jak było tym razem? No cóż, mogłam nie robić sobie nadziei, że drugi tom będzie tak świetny, jak pierwszy... Bo nie był. Ale od początku.

Książka zaczyna się opowiadaniem Maybe not - które już od samego początku było dla mnie nieco nużące. Relacja typu nienawidzę cię, ale cię kocham. Troszkę mnie męczyło i już miałam dość zarówno Warrena jak i Bridgette. Ani trochę nie podeszli mi i chciałam wywalić tę książkę jak najdalej. Przygryzłam zęby i czytałam, aż w końcu dobrnęłam do końca, docierając tym samym do początku książki Maybe now. Nie mogłam się doczekać moich emocji związanych z relacją Sydney i Ridgem. Aż się doczekałam. Jednak nie mogę powiedzieć, że była to zwalająca z nóg historia. Dobra, ale nie porywająca. Poruszająca wiele ważnych tematów, owszem, ale nie sprawiła, że ciągle o niej myślałam, nawet podczas przerw zbytnio nie zastanawiałam się nad nią. A szkoda... Na plus na pewno fakt, że jest wielu narratorów, więc widzimy spostrzeżenia nie jednego bohatera, a kilku, dzięki czemu możemy ich lepiej zrozumieć. Każdy z nich popełnia błędy, gdzie do niektórych nawet się przyznają... Co czyni ich bardziej ludzkimi. Niemniej jednak spodziewałam się większej chemii między postaciami. I uważam, że gdyby rozwinięto jeszcze bardziej wątek Maggie, to mogłoby być ciekawie. Bo sam koniec książki totalna klapa jak dla mnie, takie przewidywalne i bez jakiegokolwiek wrażenia, szkoda...

Bohaterów jest sporo. Mamy Sydney, którą już znam i nadal bardzo lubię za ogromną wyrozumiałość w wielu sytuacjach. Zachowywała się tam niemal najbardziej dojrzale ze wszystkich.
Ridge to chłopak, który zawieszony jest między młotem i kowadłem. Troszkę go rozumiem, a z drugiej strony, chciałabym, żeby się określił, zdecydował, postawił sprawę jasno, bo nie da się żyć podzielonym na pół.
Warren i Bridgette jak wspominałam irytowali mnie niesamowicie i szkoda, bo gdyby byli nieco bardziej normalni, mniej jędzowaci i wredni, to pewnie zapałałabym do nich sympatią. Szczególnie niektóre komentarze tej dziewczyny powodowały, że z zaskoczenia to aż mi było głupio, czytając to, co mówi, naprawdę... Nie, że nie lubię ludzi bezpośrednich - uwielbiam! Szczerych tak samo! Ale każdy powinien mieć jakieś granice i poczucie kultury... Chociaż maleńkie, ale jednak.
Reasumując, postacie są nakreślone świetnie, trochę żałuję, że o Jack'u nie poczytałam więcej, no ale może jest z tego jakaś odrębna historia? Muszę to sprawdzić. Każdy z postaci jest inny i nie ma z nimi nudy.

Książka jest w porządku, ale nie jest ani porywająca, ani zapierająca dech w piersi, nie wywołuje emocji. Szkoda, bo po Maybe someday miałam wielkie nadzieje, że ta rozłoży mnie na łopatki. Niestety tak się nie stało. Czasami nasze wyobrażenia na temat kontynuacji sięgają za daleko, chyba najwyższa pora przestać to robić i sięgać po książki bez żadnego nastawienia, a później miło się zaskoczyć. Miło się czytało, ale tylko tyle... Jak dla mnie po prostu jest dobra. Jeśli jesteście ciekawi losów bohaterów, sięgnijcie! Warto wyrobić sobie swoją opinię. :)

Czytaliście tę książkę? Jakie macie wrażenia po skończeniu?

W Maybe now to jak Ridge traktuje Sidney jest nie do zniesienia... Jakbym miała do czynienia z kimś tak natarczywym to bym na drugi koniec stanów uciekła XD

Póki co fenomen książkę Colleen Hoover do mnie nie przemawia ale cześć o Warrenie i Bridgett była świetna.

"Maybe now" to kontynuacja powieści "Maybe someday" mojej ulubionej autorki-Colleen Hoover. Zawiera też opowiadanie "Maybe not", które skupia się głównie na początkach znajomości Bridgett i Warrena.

Ridge najchętniej nie rozstawałby się z Sydney, jednak musi pomóc swojej byłej, z którą się przyjaźni. Po rozstaniu z nim Maggie postanowiła żyć pełnią życia i zrobić to wszystko, na co wcześniej nie miała odwagi. Kiedy skacze ze spadochronem, poznaje niezwykle inteligentnego i przystojne go Jake’a. Jednak obiecała sobie, że już z nikim się nie zwiąże, bo dzięki temu uniknie rozczarowań.
Może jednak warto czasem zaryzykować?
Może właśnie teraz?

Książka jest napisana z czterech perspektyw: Sydney, Ridge'a, Maggie i Jake'a, dzięki temu możemy dogłębnie poznać ich myśli i uczucia. Ostatnie kilkadziesiąt stron przedstawia bardzo cukierkowe zakończenie i może odrobinę aż za słodkie, co nie zmienia faktu, że książka jest naprawdę dobra.
Bardzo podobała mi się ta historia, chociaż książkę czytałam dość długo. Nie była jakoś bardzo porywająca, ale miło się ją czytało. Jest to dość lekka formuła, chociaż opowiada o zmaganiu się z chorobami i pewnymi niepełnosprawnościami, których nie da się zmienić, wyleczyć, naprawić. Pokazuje, że nawet w takim stanie można być szczęśliwym, cieszyć się życiem, przeżywać najpiękniejsze chwile.

Zakochałam się w "Maybe not" - opowieści i Warrenie i Bridgette <3.

W dalszej części poznajemy kontynuację "Maybe Someday" - historie Ridga, Sydney i Maggie. Lepsza niż pierwsza część. Polecam!

Zakochałam się w "Maybe not" - opowieści i Warrenie i Bridgette <3.

Jedna z najlepszych książek tej autorki

Jedna z najlepszych książek tej autorki