Wygnanie

Tłumaczenie: Jerzy Śmigiel
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ku Gwiazdom". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
To the Stars II, Wheelworld
83-85276-59-9
kulozik, harrison, totalitaryzm, kosmos
plast

Cykl "Ku Gwiazdom" to trzy tomy porywającej epiki, która wyszła spod pióra jednego z najbardziej poczytnych pisarzy SF. Jest to pasjonująca opowieść, w której ludzie walczą o wolność, godność i panowanie nad gwiazdami. W części drugiej pt. "Wygnanie" autor zaskakuje nas całkowitą zmianą miejsca akcji, przenosząc ją na odległą, niezwykłą, rolniczą planetę, gdzie ludzie regularnie stawiają...

W części drugiej pt. "Wygnanie" autor zaskakuje nas całkowitą zmianą miejsca akcji, przenosząc ją na odległą, niezwykłą, rolniczą planetę, gdzie ludzie regularnie stawiają czoła ekstremalnym warunkom klimatycznym. Obraz walki ludzi z naturą oraz własnymi słabościami, a jednocześnie kontynuacja wątków rozpoczętych w pierwszej części cyklu.

Sławomir | 2016-10-27
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 27 października 2016

O kunszcie tego autora świadczy fakt, że nawet zanudzać potrafi z jakimś dziwnym czarem. Nie ma co ukrywać. Książka jest mało skomplikowana, przewidywalna i właściwie nie można powiedzieć, że jest tu jakaś szczególnie wartka akcja. Jednak czytało mi się jakoś fajnie. I autor zna umiar. Zanudza ale nie rozpisał się nadmiernie, krótka to książeczka.
Reasumując nie jest porywająca, mniej dynamiczna niż pierwsza część ale czytało mi się fajnie.

Andi | 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

Po próbie czytania paru pozycji dla "nastoletnich czytelniczek", sprawiło mi dużą przyjemność przeczytanie książki s-f w starym stylu.
Dla tych co lubią klasykę.
Tom 2 cyklu "Ku gwiazdom".

książek: 1984
Jahty | 2011-10-22