Efekt jogi. Sprawdzony program wspierania walki z depresją i lękami

Okładka książki Efekt jogi. Sprawdzony program wspierania walki z depresją i lękami Rossi Lebowitz, Liz Owen, Chris C. Streeter
Rossi LebowitzLiz Owen Wydawnictwo: Czarna Owca poradniki
poradniki
Czarna Owca
2021-01-27
2021-01-27

Książka na miarę naszych czasów. Każdego z nas nachodzą czasami czarne myśli. Przewidujemy złe zakończenia, które się nie wydarzą. To wszystko odbija się na naszym zdrowiu. Wraz ze wzrostem jakości życia i świadomości, wzrasta poczucie nieszczęścia i depresji. Mamy większy dostęp do wiedzy ale i do wyidealizowanych wzorców. Pporownujemy się i chcemy być naj we wszystkim. Książka ma na celu pozwolić poznać swoje ciało. Nauczyć się samoświadomości. Pamiętajcie, że każdy ruch wpływa na nas pozytywnie. Nie musi to być od razu maraton. Wystarczy rozpocząć od prostych ćwiczeń, które pozwolą nam się rozwinąć. W tej książce znajdziemy mnóstwo wskazówek z opisami i ilustracjami jak zacząć praktykować jogę i cieszyć się życiem 🤍 Myślę, że to książka dla każdego. Polecam ♥️

Książkę napisały: nauczycielka jogi, dziennikarka oraz profesor psychiatrii, zatem jest bardzo fachowa i wiarygodna. Oczywiście, jak zaznaczyły na wstępie, nie zastąpi ona konsultacji medycznych.
Lektura ta tylko potwierdza moją tezę, że joga, czy inne ćwiczenia fizyczne pomagają w depresji. Na przykładzie poszczególnych pacjentów dowiadujemy się, że zmniejsza stres, lęk. Autorki nawet badały mózgi ćwiczących, u których dochodziło do poprawy w części odpowiedzialnej za stan ducha. Lektura ta ukazuje ciekawe pozycje do ćwiczeń, które są również opatrzone ilustracjami, naucza prawidłowego oddychania, doskonale łączy odkrycia naukowe Zachodu z Filozofią Wschodu. Polecam, zadbajmy o nasze zdrowie emocjonalne!

🌼31/150🌼
Tytuł: Efekt jogi. Sprawdzony program wspierania walki z depresją i lękami”
Autor: Rossi Lebowitz, Liz Owen, Dr Chris C. Streeter
Ilość stron: 208
Wydawnictwo: Czarna Owca
Gatunek: poradnik
Trochę mnie tu nie było, czas nadrobić zaległości A więc dziś recenzja „Efekt jogi. Sprawdzony program wspierania walki z depresją i lękami”.
„Joga jest metodą naturalnego opanowania niepokoju myśli, który nie pozwala przebłysnąć prawdziwej naturze człowieka.”
Paramahamsa Jogananda
Sięgnęłam po ten poradnik w głównej mierze z powodu ograniczeń fizycznych, które mocno uniemożliwiły mnie korzystanie z świetnie mi do tej pory znanych zestawów ćwiczeniowych. Joga okazała się dla mnie i formą odprężenia, złapania dystansu ale też aktywności fizycznej, której bardzo mi brakuje.
Jest to książka napisana przez specjalistki w swoich dziedzinach: nauczycielkę jogi, dziennikarkę oraz psychiatrę. Jedną z jego ról jest pomoc w walce z depresją czy stanami lękowymi. Lecz to jego pierwsze zastosowanie, w dalszym rozrachunku ma on pomóc w poprawie nastroju czy ogólnej kondycji psychicznej.
„Joga to wzmocnienie w odpoczynku. To wolność w rutynie. To pewność poprzez samokontrolę. Energia w środku i na zewnątrz.”
Ymber Delecto
Fajna sprawa. Książka ukazuje nam pozycje do których wykonania możemy używać też wspomagaczy tj. klocków czy taśm. Oczywiście nie jest to konieczne. Ćwiczenia są ciekawe, a super sprawą jest to, że poza opisem jak wykonać dane ćwiczenie załączone mamy zdjęcia krok po kroku. Sam język, którym napisana jest książka nie jest zawiły i bardzo specjalistyczny więc łatwo się w niej odnaleźć – dla mnie okazał się też świetnym wspomagaczem gdyż już wcześniej miałam kontakt z jogą a ta książka pomogła mi jedynie bardziej zagłębić się w temat.
Polecam! Uważam, że książka znajdzie wielu zwolenników. Proste ćwiczenia kilka razy w tygodniu a można dzięki temu osiągnąć naprawdę niesamowite efekty.
~Joga Cię nie zmieni, ale zmienisz się sam dzięki jodze~
Za egzemplarz bardzo dziękuję @wydawnictwoczarnaowca
Ocena: 8/10
Spokojnej niedzieli kochani :3

🌼31/150🌼
Tytuł: Efekt jogi. Sprawdzony program wspierania walki z depresją i lękami”
Autor: Rossi Lebowitz, Liz Owen, Dr Chris C. Streeter
Ilość stron: 208
Wydawnictwo: Czarna Owca
Gatunek: poradnik
„Joga jest metodą...

Tym razem pragnę wam pokazać przewodnik, który poprowadzi was przez praktykę jogi, ale w trochę inny sposób. Ma on za zadanie wspomóc walkę z chorobami takimi jak depresja oraz stany lękowe, a dalej poprawić samopoczucie i ogólną kondycję psychiczną.
Poradniki mają to do siebie, że bardzo ciężko je oceniać, dlatego zacznę od ukazania robi w poradniku.
Podczas ćwiczeń jogi możemy, ale nie musimy korzystać z pomocy tj. klocki lub taśma. Jednak poradnik przedstawia nam pozycje, które bez akcesoriów mogą być ciężkie do wykonania, niemniej uważam ćwiczenia za ciekawe i prowadzące do relaksu.
Inną rzeczą, która się rzuca w oczy jest moim zdaniem nadmierne zagłębianie się autorek w aspekty, które rozwiązywać powinien lekarz. Co z tego, że piszą „prosimy się samemu nie diagnozować” jak człowiek i tak podświadomie nawet przypisze niektóre rzeczy sobie? Uważam, że niestety, ale na swój sposób może to być szkodliwe dla czytelnika.
Kolejne o czym chciałabym wspomnieć jest język. Nie jest ciężki i wydumany, spokojnie można czytać poradnik jako lekką lekturę, która potem będzie źródłem wiedzy przy codziennej praktyce jogi.
Z książki dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, chociażby na temat samej jogi i jej praktykowania. Nie uważam, że zmarnowałam czas, jednakże skłamałabym mówiąc, że nie znam lepszych książek w tej tematyce. Ze względu na to, że nie jestem lekarzem, ani żadnym specjalistą w tej dziedzinie nie będę się wypowiadać w zakresie merytoryki książki.

Podczas ćwiczeń jogi...

Dzisiaj temat mi bliski - joga. I chociaż nigdy nie praktykowałam jogi w prawdziwym tego słowa znaczeniu, to jednak przez długi czas chodziłam na zajęcia i byłam zafascynowana tym, co potrafi zrobić z moim ciałem i umysłem.
Nauczyłam się oddychać i kontrolować mój oddech. Dzięki temu potrafię się wyciszać i uspokajać moje myśli „na zawołanie”. Zyskało też moje ciało, które stało się bardziej sprężyste i elastyczne.
Niestety przerwałam ćwiczenia po kontuzji kolana... Potem lockdown i szlag trafił wszystko 🤦‍♀️
Dopiero ta książka uświadomiła mi, że czegoś ważnego w moim życiu zabrakło.. Co więcej, ta książka pokazała z jak wieloma problemami można się uporać dzięki praktyce jogi.
Tutaj tematem przewodnim stała się depresja i lęki. Autorzy pokazują, jak skupiając się na sobie, swoim ciele, „ćwiczeniom”, oddechu, uzdrawiam nie tylko swoje ciało, ale przede wszystkim umysł. Jak dzień po dniu, odkrywamy w sobie siłę, by wstać z łóżka, energię, by działać i przezwyciężyć apatię i poczucie beznadziei i przygnębienia, jakie często towarzyszy stanom depresyjnym.
Znajdziecie tu, zarówno świetne teksty tłumaczące o co w tym wszyskich chodzi, jak również konkretne pozycje jogi i ich wpływ na Wasze zdrowie.

JOGA CIĘ NIE ZMIENI - ZMIENISZ SIĘ SAM

Obecnie chyba mało jest osób, które nie słyszały o jodze i jej dobroczynnym wpływie na zdrowie. Z każdej strony atakują nas zdjęcia osób ćwiczących często skomplikowanie wyglądające pozycje, a w sklepach pojawiło się mnóstwo sprzętów do jogi, których wielu z nas nawet nie wie jak użyć. Sama też zainteresowałam się tym tematem, dlatego bardzo ucieszyłam się, gdy w moje ręce trafiła książka „Efekt jogi”. Bardzo fajnie wyjaśnia ona genezę jogi, jej fenomen działania na nasz układ nerwowy, mechanizm, dzięki któremu pozwala ona zwalczyć depresję i lęki, a to wszystko potwierdzone mnóstwem badań naukowców. „Efekt jogi” pokazuje jak rozpocząć podróż mającą na celu ukojenie swoich myśli, wyciszenie i otwarcie na otaczającą rzeczywistość. Dzięki tej lekturze dowiadujemy się jak rozłożone są w człowieku centra energetyczne i za co są odpowiedzialne, zapoznajemy się z sprzętami ułatwiającymi utrzymanie danych pozycji, a także zasadami, które rządzą się w praktykowaniu jogi. W książce znajdziemy szczegółowo opisane pozycje wraz z ilustracjami i podziałem na dane problemy, które chcemy rozwiązać i osiągnąć równowagę. Uważam, że „Efekt jogi” jest bardzo fajnie wydanym poradnikiem, który wprowadzi początkujących w świat jogi wyjaśniając nie tylko pozycje, ale także wszystkie reguły tego świata. Tym bardziej do mnie to wszystko przemawia, że prawie każdy rozdział zawiera badania, a także analizy związane z tematem. 😊

Lubicie jogę?
Kiedyś patrząc na te wygibasy stwierdziłam, że to nie dla mnie. Jednak poznając tajniki ćwiczeń okazuje się, że część z nich jest bardzo prosta do wykonania.

Książka to przewodnik po praktyce jogi, która wpływa na zmniejszenie stresu, lęków oraz wspomaga walkę z depresją.
Książka została napisana przez osoby, które zechciały podzielić się swoją wiedzą tworząc ten program. Jest to nauczycielka jogi, psychiatra i dziennikarka zajmująca się zdrowiem.
Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem. Zawiera liczne ilustracje i szczegółowe opisy dotyczące poszczególnych ćwiczeń.
Zawiera opisy jak konkretne ćwiczenia wpływają na nasz organizm,praca z oddechem.
Ćwiczenia dostosowane są do poziomu naszego zaawansowania.
Moim zdaniem bardzo dobra pozycja książkowa o tej tematyce

Lubicie jogę?

O zbawiennym wpływie jogi, praktykujących nie trzeba przekonywać, ale jeśli jeszcze nie podjąłeś/ podjęłaś decyzji o praktykowaniu jogi, to jest spora szansa, że książka...

💙 Efekt jogi. Sprawdzony program wspierania walki z depresją i lękami
📖 Rossi Lebowitz, Liz Owen, Dr Chris C. Streeter

...wam w tym pomoże 💙

Przewodnik po praktyce jogi, to kompendium wiedzy i praktyki. Autorki w sposób kompleksowy przedstawiają nam całe zagadnienie. Przyjemnie zagłębić się z tą książką w świat jogi i medytacji, znowu sobie postanowiłam, że będę praktykować i uspokajać swój oddech i swoje życie 😀
Bardzo dobra pozycja 💙

💙 Efekt jogi. Sprawdzony program wspierania walki z depresją i lękami
📖 Rossi Lebowitz, Liz Owen, Dr Chris C. Streeter

...wam w tym pomoże 💙

Przewodnik po praktyce jogi, to kompendium wiedzy i...

Dzień dobry 😎

Praktykujecie jogę/ stretching, ćwiczenia rozciągające 🤔🤔? Może wolicie bardziej siłowe typy sportów, lub te bardziej kontaktowe?

'' Jakość twojego życia zależy od ziaren, które podlewasz. Jeśli posiejesz w ogrodzie pomidory 🍅🍅, zbierzesz pomidory. Podobnie, jeśli podlewasz w swoim umyśle ziarno pokoju, wyrośnie pokój. Kiedy podlewane jest w tobie ziarno gniewu, staniesz się gniewny. Ziarna, które są często podlewane, to te z który wyrośnie coś silnego 💪'' - Thich Nhat Hanh.

🧘🧘Za egzemplarz dziękuję Czarna Owca 🧘🧘

Poradnik '' Efekt Jogi '' autorstwa @hlrossi miał swoją premierę 27 stycznia 2021 i ukazał się nakładem wydawnictwa Czarna Owca

Na samym początku tego posta chcę zaznaczyć, że depresja, jak również nerwica to choroby, których nie da się wyleczyć wyłącznie samymi ćwiczeniami 🤸🏋️, lub zmianą myślenia na pozytywne. Procesy leczenia są w tych wypadkach skomplikowane, nie mniej jednak ćwiczenia fizyczne, praca z oddechem i odpowiednia dieta mają wpływ na nasze zdrowie i jest to wspomniane w książce, zresztą to fakt powszechnie znany. Osobiście swoją przygodę z ćwiczeniami Jogi rozpocząłem dzięki filmikom prowadzonym na kanale na YouTube przez @gosiamostowska i do dziś ta przygoda trwa, bardzo większość filmików sobie chwalę. Jestem osobą wyjątkowo nerwową, więc ze swojego doświadczenia mogę wam powiedzieć, że joga pomaga mi się uspokoić, odpocząć po całym dniu, rozluźnić napięcie w mięśniach i po prostu dbać o szeroko pojętą kondycję. Wspomniany już przeze mnie przewodnik zawiera zestawienie wielu ciekawych pozycji Jogi zarówno dla osób, które swoją przygodę dopiero chcą zacząć, jak i tych, które są już w ćwiczeniach bardziej zaawansowane. Dzięki tej lekturze możemy nauczyć się od podstaw pracy z oddechem, równowagą, stabilnością, wzmocnić mięśnie i spróbować zrozumieć chociaż częściowo na czym polega wpływ Jogi na nasz organizm, a w szczególności na naszą psychikę, mózg, układ nerwowy. Znajdziemy tu zatem porównanie efektów badań naukowych medycyny zachodniej jak i po prostu doświadczenia, które wspominają uczestnicy przedstawionych ćwiczeń, kursów jogi. Przede wszystkim w odniesieniu do medycyny zachodniej, pozytywny wpływ Jogi na osoby z depresją, czy nerwicą, autorki opierają na dowodach, że systematyczna praca z oddechem i wysiłek fizyczny w postaci danych asan powoduje wzrost, lub obniżenie ilości neuroprzekaźników u osób ćwiczących. Podsumowując mój dzisiejszy wywód, ocena to 7️⃣/🔟.🤸

Dzień dobry 😎

Uwielbiam jogę, będąc studentką, namiętnie ją praktykowałam. Od tego momentu minęło już ładnych kilka lat i pomyślałam, że to dobry moment, by do tego powrócić, gdy w moje ręce wpadła ta oto książka. Programy i ćwiczenia w niej opisane nastawione są przede wszystkim na zmniejszenie naszych stresów i lęków, a któż z nas ich nie ma?

Książka napisana została przez specjalistki – nauczycielkę jogi, dziennikarkę i psychiatrę, które dzielą się swoją wiedzą oraz wynikami badań.

Oprócz szczegółowego omówienia konkretnych pozycji jogi oraz ich wpływu na nasze zdrowie dostajemy porady praktyczne, m.in. w jaki sposób przygotować się do ćwiczeń. Krótkie sesje na różnym poziomie zaawansowania, uwzględniające pracę z oddechem oraz opatrzone zdjęciami ilustrującymi poszczególne asany, które zamierzam wprowadzić do swojego życia.

Just do it! 💪

Książka napisana została przez...

• Poradnik
  • Premierowe
  • ROZWÓJ
  • Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Efekt jogi. Sprawdzony program wspierania walki z depresją i lękami