Kicia Kocia i przyjaciele

Okładka książki Kicia Kocia i przyjaciele Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia i przyjaciele
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Kicia Kocia
Kicia Kocia i przyjaciele
Media Rodzina
2020-11-16
2020-11-16
Kicia Kocia przyjaciele opowiadania koty

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Ta książeczka różni się od poprzednich części. Jest dużo grubsza. Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka twarda, wypełniona gąbką. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Książka zawiera 5 opowiadań: Kicia Kocia w przedszkolu, Kicia Kocia nie chce się tak bawić,
Kicia Kocia na placu zabaw, Kicia Kocia na pikniku, Kicia Kocia gra w piłkę.

Kicia Kocia w przedszkolu.
Ta część oswaja dziecko z przedszkolem, szczególnie takie ,które wcześniej nie chodziło do żłobka. Pomaga pokonać strach. Maluchy wraz z Kicią Kocią odwiedzają przedszkole i już wiedzą ,że nie trzeba się niczego bać. W przedszkolu jest wesoło, gromada dzieci, mnóstwo zabawek, pyszne jedzonko, dużo rozmaitych zajęć jak plastyka, leżakowanie, zabawy w ogródku z ciekawym sprzętem.

Kicia Kocia nie chce się tak bawić.
Ta część ma jedną bardzo ważną puentę, żeby bawić się razem w gromadzie , to wszyscy muszą tę zabawę zaakceptować. Wystarczy ,że komuś jednemu ona się nie podoba i nie jest to już wcale takie fajne.
Trzeba zawsze dojść do konsensusu i być asertywnym, wiedzieć kiedy powiedzieć : nie!
A jak chcecie podpatrzeć o co poszło w zabawie Kici Koci i innym dzieciom w parku, koniecznie przeczytajcie.

Kicia Kocia na placu zabaw.
Ta część pokazuje i nawołuje do integracji z innymi dziećmi na placu zabaw. W gromadzie zawsze jest raźniej. Trzeba dziecko zaznajomić i pokazać ,że każdy maluch jest inny. Każdy ma różne słabości czy jest w jakiś sposób niepełnosprawny i trzeba to zaakceptować, gdyż nie jest on w niczym gorszy. Kicia Kocia zapoznaje się z chłopcem , który ma problem ze słuchem, ale tak jak inne dzieci potrafi się ładnie z nimi bawić. Kicia Kocia z kolei ma lęk wysokości i boi się zjeżdżalni, ale w końcu pokonuje strach w zespole z innymi dziećmi.

Kicia Kocia na pikniku.
Ta część opowiada jak zorganizować piknik w parku czy ogrodzie dla dzieci, przy dobrej pogodzie. Ważne ,żeby maluchy nie siedziały na gołej trawie, tylko trzeba przygotować im kocyk . A przy siedzeniu na powietrzu zaostrza się apetyt , więc warto włożyć dziecku do koszyczka prowiant piknikowy jak deser jogurtowy, owoce, warzywa, lemoniadę do picia, ciepłą herbatę w termosie, kanapeczki, herbatniki . Przy odrobinie inwencji dzieci mogą zrobić szałas, bazę z koca, a nawet bawić się w Apaczów.

Kicia Kocia gra w piłkę.
Ta część treścią przypomina historyjkę ,, Kicia Kocia na placu zabaw’’. Dotyczy zabaw w gromadzie, ale już nie na placu ,gdzie są drabinki, karuzele, zjeżdżalnie. Tym razem dzieci grają w piłkę w parku. Spotykają chłopca niepełnosprawnego na wózku inwalidzkim. Chodzi o to by nikogo w zabawie nie odtrącać. Integrować się ze wszystkimi dziećmi. Będąc na wózku ma się ograniczone możliwości ruchowe, ale też można się dobrze bawić i śmiać się ze wszystkimi, o czym przekonuje się Kicia Kocia. Wszystkie dzieci są równe i trzeba je należycie z szacunkiem traktować.

Ta grubsza ,pięknie wydana książeczka nadaje się na prezent. Do tego można dokupić piękne maskotki z serii Kicia Kocia: nią samą w wersji mini lub maxi, Packa i Nunusia.
Zabawa gwarantowana.

Polecam całą serię, te małe pojedyncze jak tę wydaną w postaci zbioru!

Świetna seria książek dla dzieci lubiących czytanie. Moja dwulatka jest zachwycona. Podoba mi się koncepcja zbierania kilku cienkich książek z serii w jedną grubszą. Komfort czytania jest nieporównywalnie większy.

Wyzwanie LC czerwiec 2021

Dzisiaj Dzień Przyjaciela, więc z tej okazji w ramach Wyzwania LC na czerwiec przeczytałam razem z wnukami tę książeczkę. Jest trochę obszerniejsza niż wszystkie "kicie kocie". Bardzo miła w odbiorze, z kolorowymi ilustracjami, 5 opowiadań o przyjaźni i zabawie z przyjaciółmi. W sam raz na takie święto.

Wyzwanie LC czerwiec 2021

Zabawa wśród przyjaciół.

Jeśli lubicie Kicię Kocię, to niniejszej książeczki absolutnie nie możecie przegapić - znajdziecie tutaj bowiem aż pięć opowieści zebranych w jednej pozycji! :) Będzie to "Kicia Kocia w przedszkolu", "Kicia Kocia. Nie chcę się tak bawić", "Kicia Kocia na placu zabaw", "Kicia Kocia na pikniku" oraz "Kicia Kocia gra w piłkę".

Kicia Kocia będzie spędzać zwykły (ale pełen wrażeń!) dzień w przedszkolu, nauczy się stawiać zdrowe granice w zabawach z rówieśnikami, a także spędzi miło czas na placu zabaw, na pikniku oraz podczas gry w piłkę :)

Edukacyjnie - jak zwykle bardzo fajny poziom, czytelne komunikaty, sporo banalnych, ale ważnych dla najmłodszych, nauk. Wiekowa grupa docelowa tej książeczki tylko taka trochę mało czytelna, ale można się domyśleć, że dotyczy ona dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. No ale można to było jednak (chyba) troszkę czytelniej opisać na okładce... ;) Poza tym minusów brak ;

Bardzo fajnie i trochę sprytnie przemycono w tej prostej i nieskomplikowanej opowieści (konkretnie w "Kicia Kocia gra w piłkę") ważne przesłanie: ktoś na wózku inwalidzkim wcale nie jest kimś gorszym i może bawić się z innymi tak samo fajnie jak ktoś, kto nie ma żadnego problemu ze swoją sprawnością. Miło, że Anita Głowińska pomyślała i o takiej odsłonie książeczkowej serii uwielbianej przez dzieci :)

Książeczka ładna, miła i przyjemna. I pożyteczna zarazem ;) Dziecko może się nią zarówno bawić, jak również może się dzięki niej czegoś nauczyć. A przecież w książeczkach dla dzieci właśnie o to chodzi :)

Polecam!

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

#KiciaKocia #MediaRodzina #AnitaGłowińska #KiciaKociaIPrzyjaciele

Zabawa wśród przyjaciół.

Kicia Kocia będzie...

WIĘCEJ TREŚCI I ZDJĘCIA NA MOIM BLOGU, ZNAJDZIESZ TĘ KSIĄŻKĘ W DZIALE KSIĄŻEK DZIECIĘCYCH TU: https://rokporoku.eu/category/mama/ksiazki/

„Kicia Kocia i przyjaciele” to książeczka, w której kryje się aż pięć opowiadań, które po krótce opiszę poniżej. Obok Kici Koci pojawiają się jej stali przyjaciele: Pacek, Adelka i Julianek oraz trzech nowych kolegów. Co ciekawego czeka tym razem małych czytelników?
Zalety zbioru „Kicia Kocia i przyjaciele” jako książki 5w1:
-Kupujesz jedną książkę, a otrzymujesz pięć opowiadań = porządek w domu większy, gdy jest mniej do rozrzucania 🙂
-Cena niższa niż przy zakupie pięciu osobnych książeczek.
-Bardziej praktycznie jest zabrać taką Kicię Kocię ze sobą gdziekolwiek, gdy ma się jedną okładkę, a nie kilka. My zabieramy ze sobą książki wszędzie (las, park, wyjazdy weekendowe i wakacyjne),więc mamy do przenoszenia i do zgubienia.
-Taka książka „starcza” na dłużej maluchowi, co jest ważne np. podczas podróży autem, gdy nie musisz co chwila dostarczać na tylni fotel nowych gadżetów.
-Jeśli dziecko lubi Kicię Kocię, to masz gwarantowane, że nie popuści Ci czytania pod rząd ani jednego z pięciu opowiadań 🙂 He he 🙂
Solidna okładka – daje gwarancję, że zbiór wytrzyma wiele podejść do czytania 🙂
-Tematyka przyjaźni i trudności z nią związanych jest „przewałkowana” w wiele stron, czyli dostarczasz dziecku informacji, że przyjaciele mogą się pokłócić, że poznają na swojej drodze ciekawe osoby i zapraszają je go grona bliskich.
-Zbiór opowiadań „Kicia Kocia i przyjaciele” porusza tematykę: niepełnosprawności, asertywności, nieśmiałości i przezwyciężania swoich słabości.

Jest to zbiór 5 opowiadań które zostały zebrane w jeden tomik. Idealna książęczka dla miłośników Kici Koci.
Książeczka opowiada jak sam tytuł mówi o przyjaźni oraz wspólnych zabawach z przyjaciółmi. Przyjaciele spędzają razem czas na graniu w piłkę, zabawie w berka, wspólnym czasie w przedszkolu oraz na placu zabaw .
Książka uczy dzieci nie tylko kreatywności, ale również dobrego zachowania do drugiego człowieka oraz jak pokonać nieśmiałość i bawić się z nowymi kolegami/koleżankami.

Bardzo polecamy książeczkę:-)

Książka uczy dzieci nie tylko kreatywności, ale również...

"Kicia Kocia i przyjaciele" to książka, która nieco wyróżnia się spośród całej serii. Dlaczego? Bo to zbiór aż 5 opowiadań o przygodach kotki🐱. Ale! Są to historyjki, które zostały wydane już wcześniej. Teraz zostały po prostu zebrane w tomik - bardzo ładnie wydany. Ma twardą, kolorową okładkę i miękkie, błyszczące strony (przy młodszych dzieciach lepiej uważać - można je łatwo podrzeć).

Jeśli miałabym wybrać słowo, którym najlepiej opiszę treść zbioru, byłaby to "przyjaźń". W sumie juz sam tytuł na to wskazuje. 📚😀

W opowiadaniu "Kicia Kocia w przedszkolu" przeczytamy, jak wygląda dzień typowego przedszkolaka. Zostały opisane różne czynności. Jest zabawa, zajęcia plastyczne, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek, drzemka i plac zabaw, a w końcu przyjście mamy.

"Nie chcę się tak bawić" - tu akcja dzieje się na placu zabaw🎠. Do Kici Koci i jej przyjaciół dołącza nowy kolega, Marcyś. Wymyśla jednak dziwne i niemiłe gry, w które dziewczyny nie chcą się bawić. W końcu znajdują taką, z której wszyscy są zadowoleni. Bo przecież o to chodzi w zabawie, prawda?

"Kicia Kocia na placu zabaw" - bohaterka bawi się tam z kolegami. Jest karuzela, piaskownica, zjeżdżalnia... I huśtawki! Ale kotka ma problem. Są tu inne dzieci, których ona nie zna. Czuje się niepewnie. Czy pokona lęk? Tego nie zdradzę. 😊

Z opowieści "Kicia Kocia na pikniku" dzieci dowiedzą się, jak wygląda piknik. To miło spędzony czas z kolegami. 🧺🍱🍎

W ostatniej historii - "Kicia Kocia gra w piłkę" - pojawia się motyw niepełnosprawności. Do przyjaciół dołącza Kuba, który jeździ na wózku inwalidzkim. Dzieci nadal bawią się piłką - nie grają "w nogę", lecz rzucają. Dzięki temu wszyscy mogą się brać udział. Opowiadanie uczy, że każdy jest równy, a inny nie znaczy gorszy. To ważne, mądre przesłanie. 👍

Co prawda nie jestem wielką fanką ilustracji (niektórych się nawet boję 😊),ale treść jest według mnie świetna. Proste i zrozumiałe zdania oraz mała ilość tekstu na stronie. Igiełka słucha, ogląda, pokazuje...
Jednym słowem - polecamy!

Kicia Kocia i przyjaciele to zbiór pięciu opowiadań.
Kotka spędza dzień w przedszkolu, na placu zabaw, na pikniku. bawiąc się że swoimi przyjaciółmi.
Poznaje również nowych kolegów.

Razem grają w piłkę, berka, bawią się na placu zabaw i w przedszkolu.

Książeczki pokazują dziecku że nieśmiałość można przezwyciężyć i warto to robić a zabawa z nowymi kolegami może być naprawdę fajną zabawą.
Uczy kreatywności pokazując, że nawet ze zwykłego koca można zrobić świetny namiot i przenieść się wyobraźnią do krainy Apaczów.

Uwielbiam te książeczki.
Nie tylko uczą dzieci jak postępować, jakie zasady obowiązują ale także uczą kreatywności, rozwijania wyobraźni a przede wszystkim tolerancji dla innych osób, nawet tych niepełnosprawnych.

Piękne kolorowe ilustracje dodają uroku książce.
Nie dziwię się że dzieci tak lubią Kicię Kocię.

Kicia Kocia i przyjaciele to zbiór pięciu opowiadań.
Poznaje również nowych kolegów.

Razem grają w piłkę, berka, bawią się na placu zabaw i w przedszkolu.

Książeczka pokazuje jak kreatywnie można spędzać czas z przyjaciółmi. I zgodnie wybrać razem pomysł na świetną zabawę :)

• Dziecięce
  • Wyzwanie LC 2021