Jak się ubrać

Jak się ubrać
Altenberg
2020-11-18
2020-11-18
altenberg moda męska poradnik ubranie

Świetna książka o modzie męskiej, dużo dobrych wskazówek, bardzo praktyczna.

Świetna książka o modzie męskiej, dużo dobrych wskazówek, bardzo praktyczna.

Z pewnością nie jest to książka dla osób, które szukają informacji dot. właściwej długości nogawki, czy zasad doboru kolorów, od tego jest inna książka Michała. Ta traktuje o gotowych stylizacjach na wiele okazji (wszystko poprzedzone badaniem potrzeb wśród czytelników bloga) - począwszy od tych w życiu ważnych, jak własny ślub, rozmowa o pracę, czy pogrzeb, poprzez wydarzenia kulturalne, aż po klasyczne propozycje na czas wypoczynku. Rozdziały opatrzone krótkim wstępem.

Jestem zadowolony z posiadania książki, wiedziałem bowiem mniej więcej co w niej będzie, a czego tam nie znajdę, więc nie odczuwam żadnego zawodu.

Publikacja głównie do podglądania zdjęć, treść jest raczej tylko dopełnieniem ilustracji. Do przeczytania na raz, dwa razy, by potem do niej wracać przy poszukiwaniu odpowiedzi, jak ubrać się na daną okazję.

Prócz zdjęć samych elementów odzieży, akcesoriów i obuwia, znajdzie się tam kilka fotografii stylizacji na modelach - samego autora książki, ale także mniej lub bardziej znanych osobistości rodzimego światka męskiego stylu, jak choćby Roman Zaczkiewicz (Zack Roman),czy Tomasz Godziek (Poszetka.com). Do tego wiele rysunków koło wstępów do rozdziałów książki.

Reasumując, jak zostało wspomniane na początku - to nie jest książka dla każdego, wielu będzie mniej lub bardziej niezadowolonych, ale wg mnie jest to też publikacja potrzebna, są gotowe rozwiązania, wszystko czytelne.

Dobry przewodnik po modzie męskiej. Bardzo przyzwoita książka dla znawców mody i świetny wstępniak do reorganizacji swojej garderoby. Wszak pokazane w niej kreacje do najtańszych nie należą, jednak bez dwóch zdań książka jest bardzo inspirująca i może pomóc wielu osobom w kwestii doboru stroju pod daną okazje.

Ponadto czyta się bardzo przyjemnie, a umieszczone w tekstach ciekawostki są trafnymi podpowiedziami w niektórych kreacjach.

Polecam. Dobra książka!

Ponadto czyta się bardzo przyjemnie, a umieszczone w tekstach...

Znacznie bardziej merytoryczna była książka: Rzeczowo o modzie męskiej. Tutaj mamy do czynienia z gotowymi stylizacjami, które w większości przypadków są bardzo do siebie podobne. Samo wydanie książki - jak przystało na Altenberg - świetne. Na prezent pasuje w sam raz. Mimo ograniczonej treści, warto zerknąć do niej w momencie wyboru ciuchów na daną okazję, chociażby w odniesieniu do kolorystyki. Dodatkowo, po przejrzeniu książki zainspirowałem się do uzupełnienia garderoby.

"59 okazji, blisko 100 stylizacji" w rzeczywistości przypomina znane z lat dziewięćdziesiątych kartridże 9999 in 1 z grami na Pegasusa... Wiele stylizacji jest praktycznie identyczne, różniące się kolorem marynarki czy odcieniem koszuli.
Treść odrobinę rozczarowująca jak na poradnik w tej cenie.
Na plus bardzo ładne wydanie, dzięki czemu książka świetnie sprawdzi się w formie prezentu.

Treść odrobinę rozczarowująca jak na poradnik w tej cenie.
Na plus bardzo ładne wydanie, dzięki czemu książka świetnie sprawdzi się w...

Książka bardziej by przejrzeć niż czytać od deski do deski. Jej głównym zadaniem jest, by zajrzeć do niej przed ważnym wydarzeniem by wiedzieć jak się ubrać.

kup garnitur, marynarkę i chinosy. Oficjalnie biała koszula, jak biznesowo to niebieska.
Strata czasu i kasy. Dobrze, że można zwrócić.
3 gwiazdki za ładne wydanie.

Strata czasu i kasy. Dobrze, że można zwrócić.
3 gwiazdki za ładne wydanie.

Trochę rozczarowanie. Rzeczowo o modzie męskiej ma w sobie zdecydowanie więcej wartościowych informacji. A tutaj zabrakło przełamania schematu, czyli czegoś, co w modzie, nawet klasycznej, jest tak istotne.

• Z polecenia
  • Poradniki
  • Moda, styl i savoir-vivre
  • Mam!

Dodaj cytat z książki Jak się ubrać