rozwińzwiń

Dziennik podróży do Polski 1635-1636

Okładka książki Dziennik podróży do Polski 1635-1636 Charles Ogier
Okładka książki Dziennik podróży do Polski 1635-1636
Charles Ogier Wydawnictwo: Wydawnictwo WIMANA biografia, autobiografia, pamiętnik
358 str. 5 godz. 58 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Wydawnictwo WIMANA
Data wydania:
2020-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2010-07-01
Liczba stron:
358
Czas czytania
5 godz. 58 min.
Język:
polski
ISBN:
9788395670602
Tłumacz:
Zenon Gołaszewski
Tagi:
Gdańsk dziennik wspomnienia podróże moda życie społeczne Gdańska nowożytność Europa Północna literatura podróżnicza francuska XVII w.
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1236
1222

Na półkach: , ,

7,5/10

7,5/10

Pokaż mimo to

avatar
711
686

Na półkach:

Bardzo przyjemna książka, pełna spostrzeżeń o XVII-wiecznych zwyczajach (jeśli na przyjęciu jest obecny duchowny, to nie można tańczyć, ale grać w salonowca już można) i wierzeniach (ciekawe, jak bardzo ludzi interesowały wtedy historie o czarach). Szczególnie interesujący jest aspekt religijny, wyjątkowo wyrazisty ze względu na trwającą wojnę trzydziestoletnią - bardzo ciekawe są wszystkie uwagi Ogiera o stosunkach między wyznaniami. Od czasu do czasu wśród rzeczowych opisów pobrzmiewa ton bardziej osobisty, dzięki któremu autor wydaje się wzruszająco bliski.

Bardzo przyjemna książka, pełna spostrzeżeń o XVII-wiecznych zwyczajach (jeśli na przyjęciu jest obecny duchowny, to nie można tańczyć, ale grać w salonowca już można) i wierzeniach (ciekawe, jak bardzo ludzi interesowały wtedy historie o czarach). Szczególnie interesujący jest aspekt religijny, wyjątkowo wyrazisty ze względu na trwającą wojnę trzydziestoletnią - bardzo...

więcej Pokaż mimo to

avatar
498
244

Na półkach: , , ,

Ciekawe źródło do tego okresu, przemyślenia Francuza, jego zderzenie kultur itp ciekawie się czyta. Lektura do przebrnięcia ;)

Ciekawe źródło do tego okresu, przemyślenia Francuza, jego zderzenie kultur itp ciekawie się czyta. Lektura do przebrnięcia ;)

Pokaż mimo to

avatar
467
235

Na półkach: , ,

Jeśli ktoś kiedyś rzuciłby mi hasło "wyobraź sobie XVII-wiecznego, francuskiego dyplomatę" to wyobraziłabym sobie człowieka mocno zbliżonego do Ogiera - ciekawego świata, towarzyskiego, otwartego, pełnego ogłady, wrażliwego, trochę próżnego i pewnego siebie. Pewnie dodałabym, że i bardzo delikatnego, ale tym chyba uraziłabym Ogiera mierzącego się z sypianiem na podłogach gospód.

Pióro naszego dyplomaty jest lekkie, ale tematyka na tyle niszowa, że bez znajomości kontekstów ówczesnych pertraktacji pokojowych trudno czytelnikowi w pełni wejść w temat. Niemniej jednak sama możliwość zajrzenia w kulisy poselskiej działalności powinna wynagrodzić te niewygody. Poselstwo to zresztą niejedyny wątek dzienników, Ogier dużo miejsca poświęca opisom kontaktów towarzyskich, miejsc, w których przebywał, religijności i życia codziennego. A z racji długiego dość pobytu w Gdańsku, również i temu miastu.

Jeśli ktoś kiedyś rzuciłby mi hasło "wyobraź sobie XVII-wiecznego, francuskiego dyplomatę" to wyobraziłabym sobie człowieka mocno zbliżonego do Ogiera - ciekawego świata, towarzyskiego, otwartego, pełnego ogłady, wrażliwego, trochę próżnego i pewnego siebie. Pewnie dodałabym, że i bardzo delikatnego, ale tym chyba uraziłabym Ogiera mierzącego się z sypianiem na podłogach...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    44
  • Posiadam
    16
  • Przeczytane
    14
  • Chcę w prezencie
    3
  • Historia
    3
  • Historia Polski
    2
  • Nowożytność
    2
  • 🗝 Pamiętniki
    1
  • Teraz czytam
    1
  • RON
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dziennik podróży do Polski 1635-1636


Podobne książki

Przeczytaj także