Życie codzienne Jadwigi i Jagiełły

Wydawnictwo: WAM
83-7318-498-8
Dorfi

Rola Litwina i Andegawenki w tworzeniu wizerunku historii Polski przerosła wszelkie oczekiwania. Panowie polscy, ofiarując tron i swą lojalność Jadwidze i Jagielle, być może liczyli na to, że wybierają na króla przyszłego zwycięzcę w zmaganiach z Krzyżakami, ale nikomu nie mogło przyjść na myśl, że w koronowanej na króla andegaweńskiej dziewczynce przyszłe pokolenia czcić będą świętą. Obyczaje wniesione przez Jadwigę i Jagiełłę miały dużą szansę zadomowienia się, bowiem przybycie tej pary królewskiej do Krakowa poprzedzał kilkunastoletni okres nieobecności monarchy na Wawelu, a tym samym swoista hibernacja dworu królewskiego.

źródło opisu: okłądka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dorfi | 2012-08-01
Przeczytana: 27 lipca 2012

Książka ciekawie napisana ale niestety z defektem, który popsuł cały nastrój. W najbardziej interesującym rozdziale brakuje znacznej ilości stron, za to stron innego rozdziału jest w nadmiarze. Czy cała seria była wydana z takim błędem czy tylko mnie trafił się pechowy egzemplarz? Tego się chyba nie dowiem. W każdym razie ostrzegam przed kupowaniem przez internet. W naziemnej księgarni zawsze sprawdzam strony - w księgarni internetowej tego zrobić się nie da.
Chciałam kupić kolejną książkę tej autorki - również o Królowej Jadwidze, ale widziałam ją tylko w internecie. A że jest wydana przez to samo wydawnictwo to po prostu boję się kolejnego bubla.