Okładka książki Opowieści o kotach, które rządziły światem. 30 kocich bohaterów, którzy dokonali niezwykłych rzeczy Kimberlie Hamilton
Kimberlie Hamilton Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Znak emotikon
2020-11-12
2020-11-12
Małgorzata Bortnowska
koty

Książka super dla miłośników kotów, dużo ciekawostek. Minusem jest to, że nie wszystkie opowiadania są moim zdaniem ciekawe, tak 1/3 mi się niezbyt podobała. Połowa książek to opowiadania, a połowa ciekawostki (wolę część z opowiadaniami).
Najbardziej podobało mi się opowiadanie o kotce Scarlet, która wynosiła swoje kocięta z płonącego domu, w pewnym momencie jej wzrok się bardzo pogorszył, ale dalej je wynosiła i wyczuwała je swoim noskiem ❤️

Książka z rzeczowymi uwagami weterynarza oraz dyrektora warszawskiego zoo, Andrzeja Kruszewicza - naprawdę ciekawa i profesjonalna - została oceniona na 6,7 a ta, publikacja, więcej niż przeciętna ma noty, jakby była arcydziełem. Ludzie, ogarnijcie się...

Czasami mam wrażenie, że czekoladki z zawartością guana mające piękne opakowanie bardziej do ludzi przemawia niż prawdziwa CZEKOLADA, ale sprzedawana w mniej atrakcyjnym pudełku 😬😡
Trochę to żałosne, ludziki, bo książka Hamilton jest niczym więcej niż kolorową wydmuszką, pięknie wygląda (faktycznie edycja bardzo ładna),ale kryje gówn*aną zawartość, wiele z tych faktów jest powszechnie znanych. Kobieta przepisała wszelkie sensacyjne artykuły o kotach, jakie znalazła w gazetach, dodała statystykę z sufitu i voila! Książka obliczona na zarobek.
Pełna niepotrzebnych sensacji, powtórzeń, BŁĘDÓW ortograficznych, stylistycznych oraz składniowych (np. "KU ULDZE LISTONOSZÓW LUDZI PLAN OKAZAŁ SIĘ...")... "Gratulacje dla 2 nieudolnych 'korektorek' oraz 'adiustatorki' - dobra robota, dziewczyny!

Zakupiłam aby czytać Wnuczce przez telefon mając na uwadze wspólne upodobania.Kociarą jestem ale teraz bez kotów. Niestety,w DPS-ie nie można mieć zwierząt. Szkoda. Tak czy siak książka jest wspaniała.Cudowne ilustrację.Mnóstwo ciekawostek.Warto poznać kocich bohaterów.Gorąco polecam!

Ta krótka książeczka to naprawdę czysta przyjemność dla każdego miłośnika kotów – zarówno małego, jak i dużego. To niesamowite opowieści o niesamowitych czworonogach, w które chwilami naprawdę ciężko uwierzyć – ale taka to już rola kotów, prawda? Zaskakują, bawią, a przy tym wszystkim nie dają się do końca poznać. Zawsze mają w sobie tę nutkę tajemnicy, której chyba nigdy nie uda nam się rozszyfrować! I za to je kochamy!
Bookeater Reality

Jest to zbiór opowiadań na temat trzydziestu wyjątkowych kociaków. Każdy z nich w jakiś sposób zapisał się na kartach historii. Pomiędzy opowieściami mamy przeróżne ciekawostki na temat naszych czworonożnych przyjaciół.

Książka jest idealna dla młodszych czytelników, bo oprócz ciekawych i wciągających historii, dostajemy również wartości edukacyjne. Ale to nie jest pozycja tylko i wyłącznie dla dzieci! Myślę, że człowiek dorosły, jeśli jest miłośnikiem kotów, również odnajdzie przyjemność w czytaniu.

Znajdziemy tu opisy 30 kotów z różnych stron świata, które wpisały się w pamięć zbiorowości ludzkiej. Opisy poszczególnych pupilów przeplatane są różnymi ciekwostkami na ich temat. A jakie koty poznamy?
Jest tu słów kilka m.in. o kocie bibliotecznym Deweyu, który został wepchnięty do bibliotecznej skrzynki na książki. Jego imię również nie jest przypadkowe, nazwano go tak na cześć klasyfikacji dziesiętnej Deweya, której używa się do porządkowania księgozbiorów. Poznajemy również kotkę Doorkins Magnificat, która zamieszkała w londyńskiej katedrze w Southwark, by łowić myszy i poznała nawet królową. Jest też co nieco o Pitoutchi, czyli o kocie, który zmylił Niemców podczas wojny, dzięki czemu uratował życie swojemu właścicielowi, a jak to zrobił, musicie przeczytać sami 😉 Na uwagę zasługuje też Nora, kotka koncertowa. Przygarnięta została przez nauczyciela gry na pianinie, co przypadło jej do gustu, bo po pewnym czasie sama zaczęła 'grać' na tym instrumencie. Pewien kompozytor skomponował dla niej koncert pt. "CATcerto", a podczas jego wykonywania na ekranie za orkiestrą była główna solistka Nora. Fragment tego koncertu znajdziecie na youtubie.
Książkę ilustrowało kilkanaście rysowników, co pozwala podziwiać różnorodną 'kreskę', ale nadaje książce urozmaicenia.
Moja córka polubiła te książki bardzo i myślę, że są idealne dla dzieciaków, które uwielbiają te zwierzaki.

feminadomi.blogspot.com
"Opowieści o kotach, które rządziły światem" to świetna i przede wszystkim bardzo ciekawa opowieść o zwierzętach, które zapisały się w historii świata, ba! zmieniły bieg zdarzeń. Dla dzieciaków to z pewnością ogromne zaskoczenie ☺️ Książki podzielone są na 1, 2 stronicowe rozdziały - historie konkretnego pieska/kotka. Aż trudno uwierzyć ile historii z udziałem tych zwierząt się wydarzyło ❤️ Opowieści są urozmaicone ładnymi, estetycznymi ilustracjami. Polecamy ☺️

feminadomi.blogspot.com

„Opowieści o kotach, które rządziły światem” to książka, w której znajdziecie historie trzydziestu niezwykłych kocich bohaterów, pomiędzy które wplecione zostały różne ciekawostki, związane z mruczącymi towarzyszami człowieka. Dzięki niezwykłym opowiadaniom poznacie pierwszego bionicznego kota Oscara, który pomimo bardzo ciężkiego wypadku nie poddał się i z pomocą wspaniałych ludzi wrócił do zdrowia bogatszy o aż DWIE protezy łap. Przeczytacie także o pierwszej kociej baletnicy, pierwszej kociej więźniarce w Tower, pierwszej futrzastej naczelniczce stacji kolejowej, a nawet pierwszej astrokotce! Każda z przytoczonych przez autorkę historii jest naprawdę niezwykła, jednak są wśród nich takie, które szczególnie nas ujęły! Pozwólcie, że przytoczymy dwie, które najbardziej zapadły nam w pamięć.

Wiele mówi się o wierności psów, jednak mało jest historii, które pokazują jak odważne i oddane potrafią być koty. Postawa Faith, pewnej kotki z Anglii jest świetnym przykładem jak wielkie serca mają te zwierzęta. Faith wraz ze swoim kociątkiem mieszkała w pewnym kościele. Gdy pod nieobecność proboszcza budynek został zbombardowany, nikt nie przypuszczał, że zdarzy się cud. Proboszcz i okoliczni mieszkańcy byli przekonani, że kocia rodzina nie przetrwała niemieckiego nalotu. Jak wielkie musiało być ich zdziwienie, gdy okazało się, że Faith nie tylko przeżyła, ale nie odstąpiła swojego malucha na krok, osłaniając go własnym ciałem!

Nie jest to jednak jedyna historia, dowodząca niezwykłej odwagi i wierności miauczących pupili. Pitoutchi to miniaturowy kotek, który tak kochał swojego człowieka, że narażając własne życie postanowił wyprowadzić w pole niemieckich żołnierzy podczas I wojny światowej. Gdy porucznik Lekeux wraz ze swoim kotem utknął w kryjówce w leju po bombie, Pitoutchi nie wahał się ani chwili. Słysząc kroki zbliżających się wrogów wyskoczył z dołu, by odwrócić ich uwagę i zapewnić bezpieczeństwo swojemu towarzyszowi. Przyznajcie, że taka odwaga zasługuje na medal!

„Opowieści o kotach, które rządziły światem” to zbiór opowieści, z których każda jest inna. Znajdziecie wśród nich historie zabawne, wzruszające, zadziwiające, a nawet mrożące krew w żyłach. Każda z nich dowodzi niezwykłego charakteru kocich towarzyszy. Dla urozmaicenia lektury poszczególne rozdziały przeplatają się z różnymi ciekawostkami. Przeczytacie tam między innymi o niezwykłych cechach kociej anatomii, przesądach czy wierzeniach, związanych z kotami, a nawet o sposobach, w jaki koty okazują swoją sympatię.

Pisząc o „Opowieściach o kotach, które rządziły światem”, nie sposób nie wspomnieć o ilustracjach. Obie książki z tej serii zilustrowane zostały przez 17 grafików, którzy tworzą z wykorzystaniem różnych stylów i technik, co wprowadza powiew świeżości do lektury. Znajdziecie tu zarówno kocie portrety inspirowane malarstwem japońskim, jak i nieco naiwne, proste rysunki, kojarzące się z dziecięcymi malunkami. I choć każda praca jest inna, to całość jest spójna i bardzo przyjemna.

Gorąco polecam „Opowieści o kotach, które rządziły światem” wszystkim czytelnikom od 6. roku życia.
Czytelnicze Podwórko

Mamy tu miłośników kotów? 😺

Poznajcie kocich bohaterów, którzy dokonali niezwykłych rzeczy!

Koty rządzą światem, i uwaga - są na to dowody 🤫 Jesteście ciekawi jak te małe, słodkie stworzenia owinęły sobie świat wokół ogona?

W książce znajdujemy trzydzieści opowiadań o kocich bohaterach. I tu nie tylko liczy się dobra zabawa, ale i edukacja. Dzieci poprzez zabawę poznają perypetie kocich przyjaciół, dowiadują się jak dbać o zwierzątko i jak najlepiej bawić się z kotem. Jest to świetna pozycja dla miłośników kotów, dla tych którzy posiadają kota a także dla tych, którzy pragną go mieć.
Książka przepełniona jest pięknymi ilustracjami, które umilą dziecku czytanie. A nad nimi pracowało kilkunastu ilustratorów, przez co możemy podziwiać różne style.
Znajdziemy garść faktów, ciekawostek, kocich przesądów a także sygnałów miłości. Całość stanowi uroczą lekturę nie tylko dla tych małych czytelników, ale i dla dużych również ;)

I wcale nie musisz być wielbicielem kotów, by dobrze bawić się przy tej książce!

Mamy tu miłośników kotów? 😺

Poznajcie kocich bohaterów, którzy dokonali niezwykłych rzeczy!

Koty to osobliwe stworzenia, z którymi trzeba nauczyć się żyć. Bo jak ktoś kiedyś powiedział, to kot wybiera sobie człowieka, a nie na odwrót. Dla wielu to oczywista oczywistość. Inni musieli doświadczyć tego na własnej skórze, by się przekonać. Czy jednak te charakterne futrzaki zapisały się w jakiś sposób na kartach historii? Czy może ich powołaniem jest towarzyszenie człowiekowi i mruczenie do ucha?

Nim zobaczyłam ten tytuł, nie zastanawiałam się nad tym, czy kiedykolwiek, gdziekolwiek wpadły mi w oczy informacje o jakichś sławnych mruczkach. Pomijając rekord najcięższego kota na świecie, ale nie jest to jakiś istotny wyczyn. A że w najbliższym czasie planuję powiększenie rodziny o kociaka, który poza tym, że wprowadzi w życie mojej rodziny więcej radości, będzie też terapeutą dla Starszaka. Wracając jednak do książki o kotach Kimberlie Hamilton...

Można by powiedzieć, że książki są identyczne, ale tylko pod względem wizualnym. Treść, co oczywiste, jest zupełnie inna. Jak się więc zapewne domyślacie, w tej publikacji przeczytacie o kilkudziesięciu kotach, które odcisnęły swoje łapki na kartach historii i to równie spektakularnie co ich piescy przyjaciele poznani w drugiej publikacji autorki.

I tak poznacie kociego burmistrza, astronautę, czy naczelnego szczurołapa Wielkiej Brytanii. Przeczytacie o kocich celebrytach i mruczkach, które miały poważne stanowiska w różnych instytucjach. Nie ominie Was też kilka „kościelnych” futrzaków (w tym takiego, który poznał królową!).
Jedyny koci reprezentant, jakiego „znam”, a właściwie kocia reprezentantka, bo oglądałam o niej dokument, to kotka Tama, która była naczelnikiem kolei w Japonii i zrobiła zawrotną karierę! ;)

Jednak nie tylko kocimi historiami stoi ta książka. Znajdziecie w niej bowiem także dwie osie czasu (pierwszą z ważnymi datami w kociej historii, druga z kalendariów kocich sław).
Nie brakuje także informacji o fizjonomii i fizjologii mruczków oraz całej masy ciekawostek, jak na przykład jak rozpoznać, że kot kocha swojego człowieka, czy przesądy, których bohaterami są wszelkie myszołapy.
Poznacie także mitycznych milusińskich oraz poczytacie co nieco o uzdrawiającej mocy mruczenia i kotów w ogóle.

I tak jak w przypadku książki o psach, będziecie mogli się sprawdzić w quizie, a wszelkie niezrozumiałe dla Was słowa znajdziecie w Słowniczku.
I to nadal nie wszystko, co znajdziecie w Opowieściach o kotach, które rządziły światem!

Na zakończenie słów kilka o szacie graficznej, która jest wprost obłędna. Siedemnastu ilustratorów stworzyło dzieło, na które można patrzeć i patrzeć, i podziwiać. I kocie portrety i całą tę otoczkę, jaką stworzyli wszyscy ci utalentowani ludzie.

Więc jeśli jesteście miłośnikami kotów, to koniecznie zaopatrzcie się w ten tytuł! Na nudę narzekać nie będziecie mogli ani Wy, ani Wasze dzieci, jeśli zechcą zgłębić tajniki kociej natury.

• Dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Do kupienia
  • Książki dla dzieci i nie tylko...

Kimberlie Hamilton Opowieści o kotach, które rządziły światem. 30 kocich bohaterów, którzy dokonali niezwykłych rzeczy Zobacz więcej