Okładka książki Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii Kimberlie Hamilton
Kimberlie Hamilton Wydawnictwo: Znak emotikon literatura dziecięca
literatura dziecięca
Znak emotikon
2020-11-02
2020-11-02

O psich bohaterach słów kilka

W książce psie sylwetki przedstawione są alfabetycznie. Pod koniec są umieszczone na osi czasu, żeby czytelnik mógł przekonać się, które historie wydarzyły się wcześniej. Każda opowieść od kolejnej jest oddzielona. Może to być quiz, mogą być dodatkowe informacje o innych dzielnych psach, mogą być wiadomości o sławnych ludziach, których najlepszymi przyjaciółmi były czworonogi, a mogą być po prostu żarty. Lektura różnorodna, ciekawa. Naprawdę nie da się przy niej nudzić, każdy znajdzie tu coś, co przykuje jego uwagę. Co więcej można do niej wracać kilkanaście razy i w dalszym ciągu będzie się podobać. Nie należy zapominać również o bardzo przyjemnych dla oka ilustracjach. Nie pozostaje mi nic innego niż zachęcić do lektury.

Ale to jest fajna książka. Nie tylko dla dzieci, bo myślę, że i nie jeden dorosły dowie się ciekawostek na temat psich bohaterów. Napisana prostym i przystępnym językiem, z tyłu słowniczek z trudniejszymi słowami. Świetny opis osób, które zrobiły ilustracje. No i same ilustracje które są naprawdę piękną ozdobą całego dzieła.

Opowieści o psach, które ratowały świat. K. Hamilton.
31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii 😍💕
Po pierwsze, piękne ilustracje psów, które bardzo podobały się mojej małej córce.
Po drugie, bardzo ciekawe historie o bardziej i mniej znanych pieskach 🐕

Podobna książka ukazała się również dla miłośników kotów 🐈

Pozycje dla małych i dużych wielbicieli zwierzaków 😊 Dla dzieci i dorosłych 🧡

Opowieści o psach, które ratowały świat. K. Hamilton.
31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii 😍💕
Po drugie, bardzo ciekawe historie o bardziej i mniej znanych pieskach 🐕

Podobna książka ukazała się również dla miłośników kotów 🐈

Pozycje dla małych i dużych...

Książka tak samo jak o kotach bardzo porządnie wydana. Tożsame ładne ilustracje-rysunki.Wielość informacji ogólnie o psach i szczególnie o jednym konkretnym. Po telefonicznym czytaniu książki wędrują do Wnuczki.Wiem,że teraz do nich wraca.Może kiedyś posłużą drugiej Wnuczce(1 rok).Polecam bez ograniczeń wiekowych.

Buddy był pierwszym amerykańskim psem przewodnikiem, Hachiko wiernie czekał na swojego pana, aż do samego końca przez prawie 10 lat, Bobbie w poszukiwaniu swoich właścicieli i drogi powrotnej do domu przeszedł cztery tysiące osiemset trzydzieści kilometrów, a Łajka była pierwszym psim kosmonautą, a takich wspaniałych piesków jest dużo więcej i historię każdego z nich możecie poznać.” Opowieści o psach, które ratowały świat” to książka, która przez to jak została wydana docelowo jest kierowana do młodszych czytelników, ale niezależnie od wieku każdy wielki miłośnik psów mały czy duży odnajdzie w tej książce historię, która chwyci za serce. Ta książka to taka mała psia encyklopedia,, w której znajdują się opisane prawdziwe historie czworonożnych bohaterów, wiele faktów z ich życia, jak i wiele ciekawostek, o których niejeden miłośnik psów pewnie nie wiedział, a w szczelności jest to książka o wyjątkowych psach i o ich psie naturze pełnej wierności, miłości, przyjaźni i pełnemu oddaniu człowiekowi, a to wszystko zebrane w “pigułce” na kartkach kilkudziesięciu stron książki ozdobionej przepięknymi obrazkami.

Na pewno nie jest to książka dla młodszych dzieci, wg mnie jest odpowiednia dla osób 12+, momentami nawet 14+. Jest tu mowa o obozach jenieckich, wojnach, śmierci i maltretowaniu zwierząt. Wciąż jest to jednak świetna książka, która opowiada nam o psich bohaterach. Większość piesków nie była mi znana, więc jestem miło zaskoczona tą książką. Wielki plus dla tej pozycji za promowanie sterylizacji, mądrej adopcji oraz pomocy schroniskom :) Dodatkowo ilustracje do niej wykonało aż 17 ilustratorów, więc jest na co popatrzeć ;)

O psach można pisać wiele. Ilu posiadaczy i miłośników tych czworonożnych milusińskich, tyle opowieści. Każdy futrzasty przyjaciel człowieka, który stąpał po ziemi, ma swoją historię. I choć każdy z nich był, czy jest wyjątkowy, to są też takie psiaki, które odcisnęły swój ślad na kartach historii, a właściwie swoje łapy. I o nich między innymi tutaj przeczytacie.

Choć sama nigdy psa nie miałam, nie licząc kilkumiesięcznej opieki nad jamnikiem, którego porzucili właściciele, bo zaczął im „zwyczajnie” przeszkadzać w planach wakacyjnych oraz psów, z którymi miałam styczność u dziadków na wsi, lubiłam od zawsze o nich czytać (tak samo, jak o innych zwierzętach, bo moje wrażliwe serduszko kocha wszystkie zwierzęta). I gdy pojawiła się możliwość poznania nie tylko kilkudziesięciu ciekawych historii sławnych psów, ale też ciekawostek na ich temat, nie wahałam się długo – koniecznie musiałam ją przeczytać. A w przyszłości, mam nadzieję, patrzeć, jak wertują ją moi chłopcy. Ale to za jakiś czas...

Tymczasem Opowieści o psach, które ratowały świat... przysporzył mi nie lada przyjemności. Dzięki tej publikacji przypomniałam sobie nie tylko portrety psich „gwiazd”, które już znałam, jak Łajka, Lessi, Rin Tin Tin, czy Hachikō, ale poznałam wiele nowych imion i historii, które są ciekawe i pokazują, jak wiele zawdzięczamy naszym czworonożnym przyjaciołom. Bo nasi milusińscy, z którymi na co dzień wielu z Was spaceruje kilka razy dziennie, ma niesamowitych przodków, którzy dorzucili swoje trzy grosze albo kilka szczeknięć do rozwoju nauki, przemysłu filmowego zapewniając nam rozrywkę na dużych i małych ekranach, przebiegu wojen i historii ratownictwa. A owe psie historie to nie wszystko, co znajdziecie wewnątrz tej czerwonej książeczki.
Bo znajdziecie w niej także dwie osie czasu. Na jednej z nich zaznaczone są ważne daty w psiej historii, druga to kalendarium psich sław.
Znajdziecie tu także ciekawostki o fizjonomii i fizjologii czworonogów oraz garść faktów o nich. Ci, którzy zechcą się sprawdzić w wiedzy o psach, będą zapewne usatysfakcjonowani quizem. A ci z Was, którzy mieliby problem ze znaczeniem jakiegoś słowa, będą mogli sprawdzić je w... Słowniczku.

A wszystko to okraszone jest przecudnymi ilustracjami, które mają wielu autorów. Psie portrety i cała szata graficzna jest barwna, przykuwa wzrok i stanowi przyczynę ochów i achów w wykonaniu kilkulatków. Dorosłych pewnie też. :)

Jeśli więc lubicie publikacje z gatunku popularnonaukowy dla dzieci (tych małych i dużych) i kochacie zwierzęta, a w szczególności psy, to Opowieści o psach, które ratowały świat... są lekturą dla Was! To znaczy dla Waszych pociech. :)

Choć...

Książka świetna, polecam każdemu kto lubi psiaki😊
Opowieści o psach bohaterach😊👍

Książka świetna, polecam każdemu kto lubi psiaki😊
Opowieści o psach bohaterach😊👍

feminadomi.blogspot.com
"Opowieści o psach, które ratowały świat" to świetna i przede wszystkim bardzo ciekawa opowieść o zwierzętach, które zapisały się w historii świata, ba! zmieniły bieg zdarzeń. Dla dzieciaków to z pewnością ogromne zaskoczenie ☺️ Książki podzielone są na 1, 2 stronicowe rozdzialy - historie konkretnego pieska/kotka. Aż trudno uwierzyć ile historii z udziałem tych zwierząt się wydarzyło ❤️ Opowieści są urozmaicone ładnymi, estetycznymi ilustracjami. Polecamy ☺️

feminadomi.blogspot.com

"Opowieści o psach" to bardzo fajna propozycja od @wydawnictwoznakemotikon dla dzieci, które lubią psy, a chyba mało jest dzieci, które by ich nie lubiły. Moja córka, gdy tylko zobaczyła okładkę, to od razu stwierdziła, że bardzo chciałaby ją mieć, a gdy tylko ją dostała to się zaczytywała w historiach psów, które odcisnęły swój ślad w historii. Wiadomo, że te zwierzaki, to wierni przyjaciele ludzi, o czym dowiódł m.in. Hachikõ, który mimo śmierci swego pana nadal czekał na niego w tym samym miejscu, aż do dnia swojej śmierci. Był i taki pies, co poleciał w kosmos, a mianowicie Łajka, gdy nikt nie wiedział jeszcze, czy przetrwanie podróży kosmicznej jest możliwe, wysłano właśnie ją, niestety tylko w jedną stronę. Opisani są również Tarõ i Jirõ, którzy przetrwali na Antarktydzie, a także o psie Freuda Jogi, jego pomocnicy w spotkaniach z pacjentami oraz o wielu innych czworonogach. Między historie tych 31 psów, wplecione zostały również inne ciekawostki, by móc bliżej poznać tych milusińskich 🐶

• Dla dzieci
  • O zwierzętach
  • Literatura dziecięca
  • W mojej biblioteczce
  • Polecam

Kimberlie Hamilton Opowieści o psach, które ratowały świat. 31 wiernych zwierzaków, które odcisnęły ślady swoich łap w historii Zobacz więcej