Njama problem! Bułgarska przygoda

Wydawnictwo Po Godzinach
2020-09-15
2020-09-15
Bułgaria podróże Marta Gajęcka wakacje wyjazd przygoda

Spodziewałam się czegoś lepszego sądząc po opisie. Mało konkretnych informacji przydatnych dla osób chcących odwiedzić Bułgarię, taka garstka ciekawostek i tyle. Właściwie to takie sobie wspomnienia autorki z pobytów w Bułgarii bardzo powierzchowne i napisane potocznym dosyć językiem.

Planujecie podróż do Bułgarii? A może po prostu ciekawi was ten kraj? W obu przypadkach tą ksiazka będzie w sam raz dla was.

Przyznaje, że Bułgaria od lat kojarzy mi się przede wszystkim z Pamietnikami Wampirow, taka ze mnie serialomaniaczka.

Z ciekawością sięgnęłam jednak po tą książkę, aby dowiedzieć się czegoś więcej.

Tą książka jest nie tylko relacja podróżniczki, ale też opowieścią o ludziach, miejscach i kulturze. Opowiada nie tylko o wielkich zabytkach, ale też o takich drobnostkach jak dobra kawa, spacer, czy podróż autostopem. W końcu to te małe, które chwile dodają życiu magii.

Do każdego rozdziału mamy mała mapę z zaznaczonym miastem, o którym mówi autorka. To bardzo ciekawe i pomocne.

W tej powieści odkrywamy nie tylko ciekawa historyczne ciekawostki, legendy, krajobraz, ale też kultura, zwyczaje, ludzi. Autorka przekazuje nam swoją własną miłość do kraju.

Na końcu mamy słowniczek, w razie jakbyśmy nie zrozumieli niektórych pojęć, oraz trochę ciekawych zdjęć.

Ksiazka bardzo mnie zaciekawiła, dowiedziałem się wielu ciekawostek, legend i historii o których nie słyszałam.

Z ciekawością sięgnęłam jednak po tą książkę, aby dowiedzieć się czegoś więcej.

Tą książka jest nie tylko relacja podróżniczki,...

Raczej pamiętnik, plus za opis codziennych sytuacji, ale nie jest to pozycja dla tych, którzy chcą się przygotować do wyjazdu i szukają informacji. Walory przyrodnicze i kulturowe potraktowane powierzchownie. Czasem jakieś dziwne teksty typu, że autorka pomyliła granaty na drzewach z pomidorami oraz dziwiła się istnieniu owocu kaki, który u nas w Polsce od lat bywa w każdym markecie:)

Książka Bułgarska Przygoda jest godna polecenia, autorka ukazuje Bułgarię okiem podróżnika a nie tylko turysty zwiedzającego kurorty nad morzem Czarnym. Opisuje piękno bułgarskich zabytków, gór, wodospadów i innych.... Bardzo ciekawie się czyta. Polecam.

Niezwykle interesująca pozycja o Bułgarii. Trochę
reportaż, trochę pamiętnik i do tego niezwykle ciekawy przewodnik. Opisy nieodkrytych miejsc, podróże stopem i spotkania z "lokalsami". Wszystko okraszone dobrym humorem sprawiło, że książkę przeczytałem z przyjemnością.

Niezwykle interesująca pozycja o Bułgarii. Trochę

Njama problem! Bułgarska przygoda.
Autorka jest osobą bardzo pozytywną, z szeroką gamą zainteresowań w tym podróżniczych.Ma ogromną łatwość zjednywania sobie ludzi, których obdarza sympatią od początku znajomości. Poprzez swoje pozytywne nastawienie gdziekolwiek się pojawia zjednuje sobie przyjaciół.
Książka opowiada o przeżyciach i przygodach autorki,opisuje cudowną przyrodę , miejsca nie zawsze odkryte przez turystów. Zakątki, których nie ma w przewodnikach, które znalazła przypadkiem spędzając czas z przyjaciółmi.
Książkę przeczytałam jednym tchem. Czyta się ją bardzo przyjemnie, jest interesująca , momentami wesoła.
Polecam ją każdemu; zarówno ludziom młodym jak i starszym.
Tym, którzy nigdy w Bułgarii nie byli jak i tym, którzy znają ten kraj tylko od strony ciepłych plaż, a także osobom które uwielbiają dzikie wodospady, góry, jaskinie, mało uczęszczane tereny obfitujące w piękne krajobrazy.
Nie byłam nigdy w Bułgarii, a po przeczytaniu "Njama problem" bardzo chciałabym zobaczyć miejsca, o których pisze autorka, poznać zwyczaje zamieszkujących tam ludzi .
Książka posiada ciekawą okładke, każdy rozdział poprzedza mapka, ukazująca opisywane miejsce.
Mega pozytywne wrażenia.

Njama problem! Bułgarska przygoda.
Książka opowiada o przeżyciach i przygodach autorki,opisuje cudowną...

• Reportaże
  • Literatura podróżnicza🌍