Czynnik turyński

Okładka książki Symbioza Krzysztof Komander, Piotr Rogoża
Symbioza Krzysztof Komander,...

97/2023 Ocenę słuchowiska można rozpatrywać dwojako. Pod względem realizacyjno-technicznym - dycha, montaż, dykcja autorów, świetne - to jest ten klimat gdzie robi się coś z niczego. Jako powieść piątka, raz że krótkie dwa że zakończenie słabe, nawet bardzo słabe.

I kolejny audiobook ściągnięty oryginalnie nie dla siebie (i już ostatni słuchany do malowania drzwi ;) ),zniechęcony dwoma falstartami (audiobookami, które przerywałem),początkowo nawet chciałem i tego wyrzucić bez słuchania ale opis zaciekawił nawet bardzo... Dałem więc szansę i się wciągnąłem! Niezła historia, buduje się napięcie, intryguje, człowiek słucha z co raz większą ciekawością... i audiobook się kończy! Tak po prostu jakby w środku historii, no nie wiem, czy ja czegoś nie załapałem? Zezłościło mnie to dość mocno, dlatego obniżam ocenę. Kompletnie nie rozumiem koncepcji, czemu tak się kończy? no chyba że planowana jest kolejna część, to jest jakaś opcja, choć to tak krótka historia, że ją można było po prostu pociągnąć dalej... Dlatego oceniam niżej niż bym mógł gdyby historia była dłuższa i nie kończyła się w takim momencie.

(wysłuchana: 17.06.2023)
3-/5 [5/10]

Bardzo dobre słuchowisko! Historia zaczyna się jak prosta obyczajówka, ale szybko skręca w rejony bliższe grozie. Super realizacja, słucha się z dużą przyjemnością. Wisienką na torcie jest kapitalny Arek Jakubik! Szkoda tylko, że to stosunkowo krótka produkcja - większość seriali Audioteki to co najmniej godzina słuchania więcej.

Najsłabsza moim zdaniem pozycja w katalogu produkcji oryginalnych Audioteki. Realizacyjnie dalej na wysokim poziomie, ale tym razem zawiodła fabuła. Piotr Rogoża chyba nie do końca wiedział w którą stronę pójść, opierając się na baśni o żywej wodzie próbował stworzyć słuchowisko akcji/grozy, które wypadło nijako...

Ciekawa i bardzo aktualna historia. Pandemiczny thrillero-horror, którego świetnie się słucha. Dialogi bardzo dobre, a aktorzy dobrani super. Arkadiusz Jakubik w roli bardzo niepokojącego księdza kradnie show dla siebie i aż szkoda, że nie pojawia się wcześniej. Mam nadzieję, że będzie kontynuacja, zakończenie aż się o to prosi.

• Audiobooki
  • Audioteka

Dodaj cytat z książki Czynnik turyński