Nowoczesna macocha

Karolina Nowek Wydawnictwo: Manufaktura Słów literatura obyczajowa, romans
Manufaktura Słów
2020-08-19
2020-08-19
romans związki miłość rodzina patchorkowa

Takie czasy, że każdy może sobie bezkarnie upichcić książkopodobny produkt i go wydać, ale „można” naprawdę nie znaczy „trzeba”. Omijać szerokim łukiem, a dlaczego, z drastycznymi szczegółami wyjaśniam tutaj:

Zaskakuje i wciąga książka, świetnie napisana chociaż krótka książeczka to ciekawa, wzruszająca, mądra,pouczająca powieść.

„Nowoczesna macocha” to ciekawa powieść i pouczająca. Niestety wkradły się tu też pewne niedociągnięcia, niektóre dialogi były sztuczne, czasami w fabule panował chaos, w którym trudno było się odnaleźć. Cóż, książka ma potencjał, szkoda, że zabrało szlifów i za mało czasu poświęcono pracy redakcyjnej. Jest dobrze, a mogłoby być świetnie....

Ciekawa książka, przyjemnie mi się ją czytało. Polecam

Ciekawa książka, przyjemnie mi się ją czytało. Polecam

Bardzo ciekawa fabuła, nie sposób się nudzić. Główny zarzut - za krótka!

Bardzo ciekawa fabuła, nie sposób się nudzić. Główny zarzut - za krótka!

Wiola myślała, że jej życie w końcu wróciło na właściwy tor. Jej miłość do męża jest na tyle silna, że potrafili poskładać praktycznie rozsypane już małżeństwo. Potrafiła wybaczyć mu zdradę, a na dodatek adoptowała i wychowuje jak swoje, jego córki, które są efektem romansu. Jednak to tylko pozory, a życie Wioli po raz kolejny zaczyna się rozsypywać. Najstarsza córka jest zbuntowana, nie tylko nie pomaga, ale ma wieczne, pretensję praktycznie o wszystko, twierdzi, że jest odstawiona na boczny tor, a matka interesuje się tylko młodszymi dziećmi. Mąż wiecznie w wyjazdach, zwalając na nią opiekę nad dziećmi, dom i wszystkie obowiązki, widują się rzadko, a codzienne, dość krótkie rozmowy nie załatwiają nic. Kobieta jest przemęczona, czuje, że już nie daje rady, że znowu stała się „kurą domową” i nie ma ani czasu, ani siły dla siebie. Na dodatek wraca przeszłość, która nie zamierza im dać spokoju, a kolejne występki męża wychodzą na jaw. Czy Wiola zacznie w końcu myśleć o sobie? Czy poradzi sobie z buntem dorastającej córki? Co zrobi, jak odkryje kolejne występki męża?
Rafał jest przyjacielem rodziny, pomaga Wioli, kiedy jej mąż jest w delegacji. Zaczyna nowy związek jednak przeszłość, fatalne jej skutku i była dziewczyna, sprawiają, że boi się bardziej zaangażować. Czy pokona swoje lęki i stworzy solidny związek, taki na zawsze?
Zosia miała poukładane życie. Mieszkała w Londynie, gdzie pracowała w swoim zawodzie i pięła się po szczeblach kariery. Miała u boku mężczyzną, którego kochała, z którym wiązała swoją przyszłość. Niestety wystarczyła tylko chwila, aby wszystko legło w gruzach. Wróciła do Polski, do domu babci gdzie chce w samotności pozbierać się, zastanowić się co dalej. Praca jako opiekunka u Wioli i jej męża ma być początkiem nowego życia. Wtedy jeszcze nie wie, jak namiesza w życiu tych dwoje. Czy pokona pokusy, jakie znajdzie w domu przystojnego szefa?....
Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/09/nakanapie-ksiazka-pt-nowoczesna-macocha.html

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

• Przeczytane w 2023
  • Wypożyczone z biblioteki
  • Samodzielne
  • Książki poruszające
  • Prawdziwe Historie

Dodaj cytat z książki Nowoczesna macocha