Przerwana wędrówka

Okładka książki Przerwana wędrówka Erin Hunter
Okładka książki Przerwana wędrówka
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Sfora (Erin Hunter) (tom 4) fantasy, science fiction
Sfora (Erin Hunter) (tom 4)
The Broken Path
Nowa Baśń
2020-08-25
2020-08-25
9788382030303
Anna Pochłódka-Wątorek
sfora psy nowa baśń

Świetne post-apo dla dzieci z psami w roli głównej.

Świetne post-apo dla dzieci z psami w roli głównej.

W czwartym tomie opowieści o psach, które przeżyły katastrofę, mamy do czynienia z narastającym konfliktem między naszym bohaterem a Alfą. Fuks stara się zrobić wszystko, by młoda Liza została zaakceptowana przez resztę Sfory, pomimo tego, że jest psem bojowym.
Wszelkie wahania, błędy i lęk przywódcy odbijają się na całym stadzie, więc tylko kwestią czasu jest, gdy któryś z psów wyzwie Alfę na pojedynek.
W tym tomie jeden członek Sfory zostaje złapany, więc Fuks wraz z kilkorgiem towarzyszy spieszy mu na ratunek. Na miejscu okazuje się, że nie tylko psy zostały pochwycone przez zdegenerowanych Długonogich w pułapkę.
Czy misja ratunkowa się powiedzie?
Sprawdźcie sami!

Ta seria jest coraz bardziej wciągająca. Przygody psiej sfory są ciekawe, ale też obfitują w brutalne i smutne fragmenty.
Czyta mi się to bardzo dobrze, wręcz nie mogę się oderwać od wydarzeń opisanych w każdym kolejnym tomie.
Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko się skończy - czy sny Fuksa o Nawałnicy Psów są prorocze? Czy na skażone przez katastrofą tereny wrócą Długonodzy? Czy Sfora przetrwa w niezmienionej konfiguracji?

Zachęcam do sięgnięcia po ten cykl, nie tylko młodym czytelnikom, ale też tym dorosłym :)

🅂🄵🄾🅁🄰 - 🅃🄾🄼 🄸🅅
ᴘʀᴢᴇʀᴡᴀɴᴀ ᴡęᴅʀóᴡᴋᴀ

🐶 Połączone w nową grupę pieski, którym (przynajmniej tymczasowo) udało się uciec przed Sforą Psów Bojowych, wyruszają w dalszą drogę. Ich celem jest znalezienie nowego schronienia i godnego miejsca do życia.

Nasza grupa kieruje się w stronę miasta, w którym poza wieloma ciałami martwych Długonogich, napotyka też na kolejną grupę psów, której udało się przetrwać Wielkie Warczenie.

🐶 Nasi czworonożni bohaterowie bardzo szybko odkrywają, że nowo napotkana Sfora to psy, których bardzo agresywny (i nie do końca zdrowy) Afla zrobi wszystko aby pozbyć się rywali i nie dopuści do nawet chwilowego podziału terytorium, a wierne mu (i jednocześnie zastraszone przez niego) psy nie sprzeciwią się jego rozkazom.

🐶 Poza walką z kolejnym wrogiem na Fuksa czekają kolejne kłopoty:
- Ich Alfa dalej kieruje się głównie własnymi potrzebami.
- Liza mimo starań cały czas walczy ze swoją prawdziwą naturą psa bojowego.
- Ognisty został schwytany przez Długonogich i tylko część z psów chcę ruszyć na misję ratunkową.

Czy uda się mi przetrwać i uratować przyjaciół?
Koniecznie musicie sprawdzić.

🐶🐶🐶

Naprawdę uwielbiam te psiaki i ich pełne akcji przygody, oraz to jak uczą się radzić sobie ze stawianymi im przez życie problemami.

Jest to jedna z tych lektur, która uczy czytelnika innego spojrzenia na świat.

🐶 Zdecydowanie polecam!

🅂🄵🄾🅁🄰 - 🅃🄾🄼 🄸🅅
ᴘʀᴢᴇʀᴡᴀɴᴀ ᴡęᴅʀóᴡᴋᴀ

Ten tom po raz kolejny udowadnia, że Erin Hunter umie zaskakiwać i wprowadzić coś nowego!

🐾„Sfora” Erin Hunter po raz kolejny mnie zaskoczyła. Już przy czytaniu pierwszego tomu jakiś czas temu, okazało się, że moje sceptyczne spojrzenie było zupełnie niepotrzebne. Gdy zaczynałam tom 2, niecały tydzień, a gdyby doba była dłuższa na pewno skończyłabym ją jeszcze szybciej! Recenzując „Opuszczone miasto”, czyli pierwszy tom serii, pisałam jak urocza, sympatyczna i przyjemna była tamta książka. obawiałam się, że może jednak jestem już za duża i nie będę potrafiła wciągnąć się w lekturę. Oczekiwałam luźnej rozrywki, przyjemnej odskoczni. Dostałam jednak o wiele więcej! Całą serię pochłonęłam w Oczywiście nadal te słowa podtrzymuję, ale z każdą kolejną częścią, przygody sfory Fuksa stawały się coraz bardziej poważne – wzruszające, wciągające i trzymające w napięciu. Moje obawy odnośnie tego, jak czytelnik w moim wieku będzie się bawił w trakcie czytania, okazały się całkiem niesłuszne – bardzo przywiązałam się do bohaterów i nie mogłam oderwać się od lektury!

Fuks i Alfa zawarli niepewny rozejm, ale w na nowo zjednoczonej sforze nadal nie zapanował spokój. Po ucieczce od Sfory Psów Bojowych, psy poszukują nowego domu. Odkrywają jednak, że żadne terytorium nie jest w pełni bezpieczne. Spotykają też kolejną sforę, która przetrwała Wielkie Warczenie. Fuks i spółka mają nadzieję, że znaleźli sprzymierzeńców, jednak prawda może okazać się zupełnie inna…

• Sfora
  • Nie posiadam
  • Erin Hunter ♥
  • Nowe serie kontynuacja

Dodaj cytat z książki Przerwana wędrówka