Rebel Robin. Stranger Things

Okładka książki Rebel Robin. Stranger Things Amy Rose Capetta
Okładka książki Rebel Robin. Stranger Things
Amy Rose Capetta Wydawnictwo: Feeria Young Seria: Stranger Things literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2021-06-29
Marek Cieślik

Taka sympatyczna ta książka, poznajemy dzięki niej Robin nieco lepiej

Taka sympatyczna ta książka, poznajemy dzięki niej Robin nieco lepiej

Bardzo dobra książka idealnie wejdzie po ciężkim dniu. Dużo humoru i sarkazmu. Idealna dla fanów Robin

Bardzo fajne spojrzenie na Hawkins (i wydarzenia z czasu pierwszego sezonu) z perspektywy Robin, świetnie napisane i zachowany charakter postaci (imo Robin jest tu bardziej sobą niż w sezonie 4). Poza tym znającym angielski polecam podcast, bo moim zdaniem wyszedł lepiej i bardziej emocjonalny niż książka (rozgrywa się w podobnym czasie i bardziej rozwija jeden wątek)

Pokaż mimo tovideo - opinia

Wkręciłam się w książkę dopiero pod sam koniec. Książka ok, młodzieży 14-16 lat na pewno się spodoba, ja osobiście spodziewałam się czegoś więcej. Duży plus za wplatanie drobnych odniesień, które działy się w Stranger Things, czytelnik mniej więcej mógł określić czas, w jakim wszystko się dzieje.

skończyłam po 3 tygodniach..
Jednakże to nie znaczy, że książka była zła! Wręcz przeciwnie, podobała mi się (w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, książki o Max). Generalnie jest całkiem gruba ale to nie robi dla mnie jakiegoś dużego problemu, czytało się ją przyjemnie, szybko i była naprawdę wciągająca, gdy zaczynałam czytać to naprawdę ciężko było mi się oderwać (mimo to i tak musiałam to robić ;-; ). Powieść przedstawia życie Robin dosłownie do momentu pojawienia się jej w serialu Stranger Things czyli momentu kiedy zaczęła pracować w Scoops Ahoy. Większość napisana jest w takim śmiesznym stylu (?) i rozdziały były średnio co 10 stron, czasem troszkę więcej ale ogółem dla mnie na przykład było to na plus :)
Więc książka otrzymuje ode mnie 7 gwiazdek i moje polecenie :D

skończyłam po 3 tygodniach..

Fanom Stranger Things ta powieść przypadnie do gustu. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta.

{🎷} Kocham serial stranger things, więc kiedy ujrzałam książkę musiałam ją przeczytać! Przede wszystkim jest to bardzo urocza historia. Poznajemy życie jednej z moich ulubionych bohaterek - Robin, która wiedzie z pozoru spokojne życie, lecz tak naprawdę próbuje się dopasować do społeczeństwa. Wie, że jest inna, jednak mimo to chce normalności.

{🎷} Książkę czyta się bardzo szybko. Pierwsze 150 stron lekko mnie nudziło, bo książka charakteryzuje się mała ilością dialogów, lecz potem było znacznie lepiej - nie jest to pozycja, w której dużo się dzieje, raczej taki głębszy zarys historii Robin sprzed tego jak dołączyła do ratowania Hawkins.

{🎷} Przyjemna książka, bardzo dobra rozrywka o poznawaniu własnego "ja". Naprawdę jestem zaskoczona tą książką. Ukazuje ona nowe światło na późniejsze wydarzenia i w pewien sposób pomaga poznać Robin od innej strony.

{🎷} Książkę czyta się bardzo...

• Przeczytane w 2023
  • Stranger Things