Lubię. Atlas z przepisami

Wydawnictwo: Ryżowe Okulary
przepisy, podróże

Ponad 70 przepisów Moniki na słodycze z Ruiny, kuchnię z Raju oraz te z domu i podróży, blisko 300 zdjęć od Jana i wspólnie zapisane teksty o pogodzie i o modzie. 320 stron formatu A4 w twardej oprawie z praktyczną tasiemką w ulubionym kolorze i niespodziankową zakładką. Jesteśmy dumni, bo sami zaprojektowaliśmy, wybraliśmy papier, kapitałkę i tasiemkę, przygotowaliśmy skład, druk i...

Jesteśmy dumni, bo sami zaprojektowaliśmy, wybraliśmy papier, kapitałkę i tasiemkę, przygotowaliśmy skład, druk i założyliśmy wydawnictwo. Musiało zaczynać się na literkę "R" - mamy więc w rodzinie imprint "Ryżowe okulary".

Do gara wrzucamy garść wspomnień, szczyptę tekstów mniej lub bardziej poważnych, kilkaset fotografii z dziesięciu lat wojaży i kilkadziesiąt przepisów na słodkości i potrawy kuchni podróży, które serwujemy w La Ruinie i Raju na poznańskiej Śródce. Pichcimy z tego dzierżony przez Ciebie eintopf, któremu nadaliśmy serdeczny tytuł Lubię.

To nasz atlas z przepisami i przygodami. Z Boliwii, Hongkongu, Izraela, Kambodży, Kuby, Laosu, Maroka, Peru, Portugalii, Sri Lanki, Szwecji, Tajlandii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Wietnamu i Włoch. No i ze Śródki, wiadomo. Trochę ich się nazbierało i pomyśleliśmy, że warto by się nimi podzielić.

Wierzymy, że jeszcze więcej nowych lądów i smaków przed nami. Za pośrednictwem tej książki, która się wcześniej nikomu nie śniła, życzymy przygód. Życzymy ich i Wam, i nam.

Czujcie się z Lubię jak u siebie w domu.
Monika i Jan

źródło opisu: http://www.ryzoweokulary.pl/

źródło okładki: http://www.ryzoweokulary.pl/

anna_u | 2017-08-05
Przeczytana: grudzień 2016

Myślę, że coraz trudniej wydać dobrą książkę kulinarną. Mam wrażenie, że teraz każdy może to zrobić. W tym wszystkim Monice i Janowi naprawdę "się udało". Stowrzyli super koncept - La Ruina, Raj, chociaż pewnie by się unieśli, bo to nie koncept tylko ich sposób na życie. To jedna z tych książek, które się czyta i ogląda, a nie tylko korzysta z przepisów. Pięknę zdjęcia, mnóstwo anegdot. Naprawdę dobra książka.

facq | 2019-02-06
Asia | 2018-12-31