Roślinny comfort food dla każdego

Okładka książki Roślinny comfort food dla każdego Eryk Wałkowicz
Okładka książki Roślinny comfort food dla każdego
Eryk Wałkowicz Wydawnictwo: Flow books kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Flow books
2020-10-14
2020-10-14
Wegetarianizm Weganizm Kulinarne Roślinna kuchnia Kuchnia roślinna Przepisy

"Roślinny comfort food dla każdego" to kolejna książka kulinarna o tematyce vegan - kolejna dobra, kolejna ładnie, kolejna schludnie wydana, ale wciąż tak podobna do innych pozycji kulinarnych. W książce Eryka Wałkowicza nie zabrakło świetnej jakości fotografii, zaskakujących przepisów, a także smaczków w postaci tabeli z zawartością składników odżywczych dla poszczególnych dań. Na pewno skorzystam w przyszłości z nie jednego przepisu autora, ale książka ta mnie niczym specjalnym nie zachwyciła. Składa się z krótkiego wstępu i z kilkudziesięciu przepisów z kuchni wegańskiej. Brakuje mi na polskim rynku wydawniczym pozycji kulinarnych, które nie zawężają się do serwowania czytelnikom przepisów przeplatanych kolorowymi fotkami. Marzy mi się wydanie kulinarnych refleksji, felietonów, może coś z historii kuchni. Łaknę czegoś więcej niż dobre przepisy, a tutaj znalazłam tylko dobre przepisy.

Kolejna świetna książka autora bloga Er Vegan - pokaz tego, że dieta roślinna nie tylko nie jest nudna, ale może zastąpić ciężkie potrawy tradycyjnej diety. Trudno mi powiedzieć czy poziomem dorównuje pozostałym książkom - dopiero będę z niej gotować. Ale wydana jest pięknie i cieszę się,że ją mam.

Spodziewałam się czegoś więcej - mam już spory staż w wegańskim gotowaniu i wiele przepisów dla mnie było oczywistych i mało interesujących. W dodatku przepisów w porównaniu do innych książek kucharskich nie ma za wielu, wstęp również jest przydługi. Polecam dla osób, które uczą się dopiero gotować (nie tylko wegańskich przepisów)

Bardzo fajne przepisy, bez trudnych do zdobycia składników (prócz jednego - owoców chlebowca ;-) ),poza tym reszta do kupienia w pobliskim sklepie. Szybkie do przygotowania :)

• Kulinarne
  • Kucharskie
  • Dieta i rozwój
  • Weganizm
  • Posiadam-wersja papierowa

Dodaj cytat z książki Roślinny comfort food dla każdego